نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

نچرخیدن لباسشویی

علت نچرخیدن لباسشویی بوش چیست + راه حل

نچرخیدن لباسشویی بوش ، دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی هر یک از این دلایل و ارائه راه حل، برای رفع مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می پردازیم.

یکی از مشکلات رایج در لباسشویی بوش نچرخیدن دیگ آن در حین کار است. معمولا این مشکل به دلیل خرابی یکی از قطعات: روتور و استاتور، بلبرینگ‌ها، تسمه ها، موتور و سوئیچ درب اتفاق می افتد و اگر این قطعات به موقع عیب یابی و تعمیر نشوند ممکن است خسارت های بیشتری به دستگاه وارد شود و ماشین لباسشویی شما کاملا از کار بیفتد.

شما می توانید برای تعمیر لباسشویی بوش خود با نمایندگی مرکزی تعمیرات لباسشویی بوش تماس بگیرید22225007-021.

9 علت نچرخیدن لباسشویی بوش

زمانی که شما ماشین لباسشویی را روشن کرده و برنامه شستشو را انتخاب می کنید و منتظر می مانید که دستگاه شروع به کار کند، ناگهان متوجه نچرخیدن دیگ داخل لباسشویی می شوید و نگران از این که شاید مشکل جدی برای دستگاه شما به وجود آمده است. اما نگران نباشید ما به شما علت نچرخیدن لباسشویی بوش را خواهیم گفت تا با دانستن علت آن، سریعا اقدام به تعمیر ماشین خود نمایید.

حجم و وزن زیاد البسه

زمانی که شما بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی خود، آن را با حجم زیادی از لباس پر می کنید، نا متعادل بودن بار داخل لباسشویی سبب می شود، کوپلینگ دستگاه که وظیفه‌ی انتقال نیروی موتور را برعهده دارد برای محافظت از موتور،  مانع از چرخش دیگ می شود.

راه حل

اکثر ماشین لباسشویی های برند بوش ظرفیت 9 کیلوگرمی دارند. توصیه می شود لباسشویی را بیش از سه چهارم ظرفیت آن پر نکنید و اگر حجم لباس های کثیف زیاد است، آن ها را در دو مرحله بشویید.

حجم-و-وزن-زیاد-البسه

خرابی میکروسوئیچ درب؛ علت نچرخیدن لباسشویی بوش

اگر میکروسوئیچ درب، دچار نقص و خرابی باشد؛ درب لباسشویی به طور کامل بسته نمی شود و زمانی که درب دستگاه به طور کامل چفت نشود، میکروسوئیچ مانع از چرخیدن دیگ لباسشویی می شود.

راه حل

میکروسوئیچ درب لباسشویی باید توسط تعمیرکار بوش عیب یابی، و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض شود.

 خرابی-میکروسوئیچ-درب

خرابی بلبرینگ

بلبرینگ به چرخش دیگ ماشین لباسشویی کمک می کند؛ زمانی که بلبرینگ دچار فرسایش شود، دیگ به درستی نمی چرخد و یا در هنگام چرخش با صدایی ناهنجار همراه است و در نهایت حتی مانع از چرخیدن دیگ لباسشویی می شود.

راه حل

در صورت خرابی بلبرینگ، قطعه باید تعویض گردد. اگر قطعه بلبرینگ لباسشویی را از نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی بوش خریداری کنید، دیگر خیالتان از بابت اصل و اورجینال بودن قطعه راحت است، زیرا تمامی قطعات دارای کارت گارانتی 6 ماهه هستند و در صورت خرابی مجدد، تعمیر آن ها کاملا رایگان است.

خرابی-بلبرینگ

خرابی روتور و استاتور لباسشویی

روتور و استاتور دو قطعه اصلی در موتور لباسشویی هستند که در اثر درگیر شدن روتور با استاتور، مغناطیسی قوی ایجاد شده که موجب چرخش دیگ می شود. زمانی که روتور و استاتور معیوب شوند، نچرخیدن لباسشویی بوش، یکی از پیامد های آن می باشد.

راه حل

تعمیرکار پس از بررسی و عیب یابی این دو قطعه، اقدام به تعمیر یا تعویض آن کند.

 خرابی-روتور-و-استاتور-لباسشویی

معیوب بودن تسمه ماشین لباسشویی بوش

تسمه از موتور توسط یک چرخ و قرقره به دیگ لباسشویی متصل است و سبب چرخش دیگ می شود. زمانی که تسمه دچار خرابی، فرسایش و یا پارگی شود، این امر سبب نچرخیدن دیگ لباسشویی می شود.

راه حل

اگر دیگ به آرامی می چرخد و یا هنگام چرخش صدا می دهد احتمالا تسمه در جای خود قرار ندارد و باید آن را در جای خود قرار دهید. در صورت فرسایش و پارگی تسمه، اقدام به تعویض آن نمایید.

 معیوب-بودن-تسمه-ماشین-لباسشویی-بوش

خرابی کلاچ؛ علت نچرخیدن دیگ لباسشویی

سیستم کلاچ در واقع میزان سرعت چرخش دیگ را با اتصال بین سیستم انتقال نیرو و دیگ لباسشویی تنظیم می کند. زمانی که سیستم کلاچ دچار خرابی شود، مانع از چرخش لباسشویی می شود.

راه حل

در صورت خرابی این قطعه، اقدام به تعویض آن نمایید.

خرابی-کلاچ

خراب بودن سبد متحرک ماشین لباسشویی بوش

سبد متحرک بر روی سیستم انتقال نیرو قرار دارد و درگیر با گردونه داخلی است. زمانی که سیستم انتقال، نیروی لازم را برای چرخش تامین نکند، دیگ لباسشویی شروع به چرخش نمی کند.

راه حل

احتمالا بلوک محرک روی دیگ یا سیستم کلاچ دچار ساییدگی شده است که باید توسط تعمیرکار متخصص عیب یابی و تعمیر یا تعویض گردد.

خراب-بودن-سبد-متحرک-ماشین-لباسشویی-بوش

خرابی برد الکترونیکی

برد لباسشویی مهمترین قسمت دستگاه است و همانند مغز انسان عمل کرده و فرمان شستشو را به دیگر قسمت های ماشین می دهد. زمانی که برد دچار مشکل شود یا بسوزد، نچرخیدن لباسشویی بوش یکی از نشانه های خرابی آن خواهد بود.

راه حل

برد دستگاه  قطعه مهم و حساسی است و باید توسط افراد متخصص عیب یابی و تعمیر شود. بنابراین از دستکاری خودسرانه آن یا تعمیر توسط افراد نابلد بپرهیزید.

خرابی-برد-الکترونیکی

خرابی موتور لباسشویی

در صورتی که موتور لباسشویی یا قطعات داخلی آن خراب باشد، این امر نه تنها سبب نچرخیدن دیگ لباسشویی می شود بلکه کل عملکرد لباسشویی را با مشکل مواجه می کند.

راه حل

در صورت خرابی موتور سریعا آن را تعمیر نمایید. در غیر این صورت تمامی بخش های لباسشویی دچار مشکل شده و شما باید با پرداخت هزینه ای زیاد اقدام به خرید یک لباسشویی جدید نمایید.

 خرابی-موتور-لباسشویی

روش های پیشگیری از خرابی و نچرخیدن دیگ لباسشویی بوش

شما می توانید با رعایت نکات زیر مانع از خرابی لباسشویی بوش خود و نچرخیدن دیگ آن شوید:

·         سالانه اقدام به سرویس لباسشویی خود کنید تا در صورت خرابی جزئی و یا فرسودگی قطعات، با تشخیص زودهنگام و تعمیر آن از خسارت های بیشتر به دستگاه جلوگیری کنید.

·         از قرار دادن حجم زیاد لباس در داخل ماشین، بیش از ظرفیت لباسشویی خودداری کنید.

·         از لباسشویی به طور مکرر و مداوم مخصوصا در ساعات اوج مصرف، استفاده نکنید.

·         هرچند وقت یکبار فیلتر لباسشویی را تمیز و آن را از گرفتگی باز کنید.

·         تعمیر لباسشویی خود را به دست تعمیرکاران کاربلد و متخصص بسپارید.

روش-های-پیشگیری-از-خرابی-و-نچرخیدن-دیگ-لباسشویی-بوش

سخن آخر

نچرخیدن لباسشویی بوش، یکی از مشکلات رایجی است که در صورت بروز آن، توصیه می شود تعمیر دستگاه را به نمایندگی مجاز و رسمی آن  بسپارید. تعمیرکاران نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی بوش دارای تخصص ، تجربه و حداقل 15 سال سابقه کار در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بوش هستند. تماس با نمایندگی 22225007-021.

سوالات متدوال

9 [sc_fs_multi_faq headline-0=”h4″ question-0=” علت نچرخیدن دیگ لباسشویی بوش چیست؟” answer-0=”معمولا خرابی قطعات میکروسوئیچ درب، بلبرینگ ،روتور و استاتور لباسشویی،خراب بودن سبد متحرک و … علت نچرخیدن دیگ لباسشویی هستند.” image-0=”” headline-1=”h4″ question-1=”برای تعمیر لباسشویی بوش به کجا مراجعه کنیم؟” answer-1=”در صورت بروز مشکل در لباسشویی خود می توانید به نمایندگی نمایندگی مرکزی تعمیرات لباسشویی بوش مراجعه نمایید.” image-1=”” headline-2=”h4″ question-2=”هزینه تعمیرات لباسشویی بوش چقدر است؟” answer-2=”هزینه تعمیرات با توجه به نوع خرابی دستگاه شما متفاوت است. با شماره22225007_021 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما شما را رهنمایی نمایند.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هفت =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

شناور ماشین ظرفشویی چیست؟
همه چیز در مورد شناور ماشین ظرفشویی | طرز کار و علل خرابی شناور
دلایل-تمیز-نشدن-ظروف-در-ماشین-ظرفشویی-بوش-شاخص
چرا ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نمی شوند؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟ | تمام مدل ها
انواع شوینده ماشین لباسشویی
همه چیز در مورد انواع شوینده ماشین لباسشویی
چگونه-فیلتر-ماشین-ظرفشویی-را-تمیز-کنیم-شاخص
چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟
علت خاموش شدن یخچال بوش
مهمترین علت خاموش شدن یخچال بوش
لیست-کامل-کدهای-خطای-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارورهای لباسشویی بوش | لیست کامل کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش
نچرخیدن لباسشویی
علت نچرخیدن لباسشویی بوش چیست + راه حل
ارور ظرفشویی بوش: انواع کد خطا با نحوه برطرف سازی
تعمیرات بوش غرب تهران