علت خاموش شدن جاروبرقی بوش

دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش

اکتبر 4, 2020
طریقه استفاده از مایکروویو

طریقه استفاده صحیح از مایکروویو

اکتبر 13, 2020

آموزش تعویض تسمه ماشین لباسشویی

تعویض تسه ماشین لباسشویی

تعویض تسه ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ماشین لباس شویی دارای مشکلاتی است که آنها را می توان به سادگی حل کرد. ولی بعضی مواقع مشکلات جدی تری رخ می دهد که به انجام عملیات فنی نیاز دارد. معیوب شدن تسمه ی ماشین لباسشویی یکی از این مشکلات جدی می باشد. علامت های زیادی وجود دارد که نشانگر خرابی تسمه است. در ادامه بیشتر درباره ی این علامت ها توضیح می دهیم و راه درست کردن تسمه را نیز به شما آموزش می دهیم. بعضی مواقع که مشکلات جدی پیش می آید و نمی دانید که باید چه کاری انجام دهید، بهتر است از تعمیرگاه مرکزی تعمیر لباسشویی بوش کمک بگیرید.

علامت های معیوب شدن تسمه ی دستگاه

اول یک شست و شوی معمولی را شروع کنید. چک کنید که آیا بعد از ورود آب دیگ می چرخد یا نه. نچرخیدن دیگ نشان می دهد که تسمه خراب شده است. گاهی اوقات نیز در گیربکس یا موتور مشکل به وجود آمده و برای همین تسمه نمی چرخد، در این صورت باید اقدام به تعویض پولی یا قرقره کنید.

چک کنید که آیا دستگاه آب را همزمان خالی می کند. فرسوده یا شکستن موتور و تسمه باعث می شود که همچین مشکلی به وجود بیاید.

در صورتی که پس از پایان روند شست و شو و تخلیه ی آب، دیگ نمی چرخد، یعنی تسمه خراب یا پاره شده است. پایین بودن سرعت چرخش یا خیس بودن لباس ها پس از اتمام کار نیز نشان دهنده ی خرابی تسمه یا بیرون آمدن آن از محل خود می باشد.

مقالات مرتبط:  طریقه استفاده صحیح از مایکروویو

مراحل تعویض تسمه لباسشویی

مراحل تعویض تسمه لباسشویی
مراحل تعویض تسمه لباسشویی

مرحله ی اول

قبلا از این که اقدام به درست کردن تسمه ی خود کنید، مطمئن شوید که جریان برق را قطع کرده اید. نکات ایمنی را حتما رعایت کرده تا هیچ گونه مشکلی به وجود نیاید.

مرحله ی دوم

پس از قطع کردن جریان برق، برای دسترسی به داخل دستگاه پنل و درب ماشین را باز کنید. بعد از این کار می توان تسمه را مشاهده کرد که به دور قرقره ی دیگ چرخیده و از پایین به دور یک پولی کوچک که به موتور وصل است، قرار دارد. وظیفه ی تمام این قطعه ها چرخاندن دیگ است.

توجه داشته باشید که در برخی از مدل ها برای دسترسی کامل به تسمه باید پنل جلویی را هم باز کنید.

مرحله ی سوم

در این مرحله باید تسمه را بردارید. این کار بسیار ساده و آسان است. تنها با گرفتن یک سر تسمه آن را از دور قرقره بیرون بیارید.

مرحله ی چهارم

حالا باید تسمه ی جدید را جایگزین کنید. ابتدا آن را به دور پول چرخانده و سپس بدون فشار به دور قرقره قرار دهید. حالا برای این که تسمه در شیار قرار بگیرد، آرام آرام قرقره را بچرخانید. دوباره بیان می کنیم که نیازی به فشار نیست.

پس از اتمام کار دوباره چک کنید که همه چیز درست در جای خود قرار دارد. اگر همه چیز اوکی بود پنل و درب پشتی را ببندید تا مراحل تعویض تسمه به پایان برسد.

هنگام خرید تسمه نیز توجه داشته باشید که یکی مثل همان مدل قبلی خریداری می کنید. برای آگاه شدن از مدل قبلی تسمه به روی خود آن نگاه کنید یا چسب روی دهانه ی ماشین را چک کنید.

مقالات مرتبط:  راهنمای شستن کتانی در لباسشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *