نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

نحوه تنظیم دمای یخچال

درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟

مروزه بر اساس پیشرفت هایی که داشته ایم، به راحتی می توانیم درجه یخچال ها را به صورت دستی یا به وسیله دفترچه راهنمایی که دارند، تنظیم کنیم اما سوالی که ذهنمان را مشغول می کند این است که درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟ آیا به همان راحتی است که در وسایل برقی امروزی اتفاق می افتد؟ در همین راستا تیم تحقیقاتی و کارشناسی ما به بررسی چنین موضوعی پرداختند تا بتوانند به شما پاسخی درست در این رابطه بدهند. شما می توانید با مطالعه این محتوا به تمامی دغدغه هایتان پاسخ بدهید. برای تنطیم دمایی ایده آل از شما می خواهیم که در هر بخش توجه لازم را داشته باشید. همچنین اگر در هریک از موارد گفته شده مشکلی داشتید می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال بوش تماس بگیرید و توسط کارشناسان ما راهنمایی شوید.02126153912

تنظیم درجه یخچال قدیمی

کارخانه هایی که یخچال ها را با هر برند و مارکی تولید کرده و در بازار عرضه می کنند، دمای مطلوب هم نشان می دهند به عبارتی دیگر نشان می دهند که یخچال باید بر روی چه دمایی باشد! این کار تنها و تنها به خاطر این است که مبادا فشار زیادی به کمپرسور وارد شود چون با چنین اتفاقی دائما مجبور می شود تا دمای متعادل را ایجاد کند. حال تصور کنید چنین وضعیتی به صورت دراز مدت اتفاق بیفتد، باید حتما در این گونه مواقع کمپرسور را تعویض نمایید. اصلا آیا تا به حال این سوال برایتان به وجود آمده است که چه دمایی برای فریزر شما مناسب است؟

تنظیم دما به اندازه ای اهمیت دارد که برخی از افراد نمی دانند در ماه های تابستان یا زمستان که هوا گرم و سرد می شود، باید چه کنند! مشخص است که در هوای گرم با آوردن دمای پایین، هوایی که به داخل می رود چبران می شود و در زمستان طبیعتا عکس چنین چیزی باید رخ بدهد. دلیل تاکید ما بر میزان تنظیم درجه یخچال قدیمی تا جایی است که بر روی مواد غذایی و خوراکی ها نیز اثر می گذارد. با ذکر یک مثال ما را متقاعد می کنیم به این گونه که شما یک مهمانی بزرگ و مجللی را ترتیب داده اید و غذا های خوشمزه ای را برای چنین شبی آماده کرد اید و آن ها با کمال میل خیلی خشنود و راضی از غذا ها میل کرده و مهمانی تمام می شود. بعد از آن در می یابید که گوشت یا هر مواد دیگری که در غذا به کار برده اید فاسد شده اند یا تازگی خود را از دست داده اند بنابراین آن ها دچار مسمومیت می شوند.مقالات مرتبط:  تعمیر ظرفشویی بوش غرب تهران

تنظیم درجه یخچال قدیمی

مورد دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باز هم مربوط به دمای یخچال فریزر شما می باشد، پایین بودن میزان و درصد این دما است تا جایی که مشاهده می کنید سبزیجات، حبوبات و هر چیز دیگری که در وسیله تان گذاشته اید حالت یخ زدگی به خود گرفته است. در این گونه مواقع حتی شاهد خرابی قسمت یخ زننده یخچال هم بوده ایم پس بسیار دقت کنید که بر روی چه دمایی باید تنظیم کنید.

اگر بخواهیم دمای متعادل و میانه رو را به شما معرفی کنیم باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • مواد غذایی و خوراکی های تازه: بین 2تا 4 درجه سانتی گراد
  • فریزر: بین 18- تا 20- درجه سانتی گراد
  • بخش خنک کننده یاتازه نگه داشتن مواد: نزدیک به صفر درجه سانتی گراد

نکته ای که نباید فراموش کنید:

در مورد یخچال فریزر های ایرانی دمایی که صدق می کند، 3 الی 4 درجه سانتی گراد می باشد چون نه دما را بالا می برد و نه پایین می آورد.

آیا استثنایی در مورد نکته بالا برای وسیله برقی ما وجود دارد؟

پاسخ مثبت است چون برخی از فروشنده های میوه می گویند که تعداد معدودی از سبزیجات و میوه هایی که کشاورزان کشت می کنند، در مورد نحوه نگهداری و مراقبت از آن ها برای ما سخن می گویند و گفته می شود که آن ها در دمایی بالاتر از 5 درجه سانتی گراد تازگی خود را حفظ می کنند. اگر شما یک فرد عادی هستید که چیزی در این موارد نمی دانید توصیه می کنیم همین قدر که می دانید این آذوقه ها را در کدامین بخش از یخچال بگذارید کفایت می کند چون در نگهدای مواد قوانین و چارچوبی وجود دارد که بایستی رعایت شوند برای نمونه میوه های گرمسیری را باید در قسمتی از دستگاهتان بگذارید که گرم تر است تا مبادا خراب شوند.مقالات مرتبط:  نظرات و امتیازات ماشین لباسشویی بوش

در مورد فساد ناگهانی مواد غذایی چه می دانید؟

یکسری مواد غذایی داریم و در زمانی فاسد می شوند که از یک دمای مشخصی پایین تر می آیند و به سرعت منجمد می شوند. تعداد دیگری از آن ها در هنامی رخ می دهند که در فضای منجمد شده ای قرار دارند، مثل سیبزیجات و میوه جات. برای مثل کاهو را در نظر بگیرید سبزیجاتی مثل کاهو که از آب تشکیل شده اند زمانی که در حالت منجمد یا یخ زدگی قرار می گیرد، پس از آب شدن ساختار آن ها به گونه ای تغییر شکل می دهد که از بین می روند و حالت پلاسیدگی به خود می گیرند.

سخن پایانی

در بسیاری از مواقع با این مشکل مواجه می شدیم که مواد غذایی و مواد خوراکی به دلیل عدم تنظیم دمای درست و یا نوسان دما یخچال فریزر خراب می شدند و این دغدغه بسیاری از خانم ها شده بود. اما خب یاد گرفتیم که در زمان های گرم یا سرد کدام مواد خوراکی را در کدامین طبقه از یخچال های قدیمی قرار بدهیم در امروزی ها که نوع آن مشخص است و خیلی کم پیش می آید که سوالی در این زمینه داشته باشیم بنابراین اگر باز هم مشکلی در این حیطه به وجود آمد می توانید از کارشناسان متخصص نمایندگی مجاز تعمیرات بوش در این زمینه بپرسید.

هر چند وقت یک بار مراقب دمای یخچالتان باشید که مواد غذایی درون آن ها فاسد نشوند، یخ نزنند و … در این محتوا بیشتر راجع به درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود صحبت کردیم به همه موارد و نکاتی که در مورد این وسیله برقی گفتیم دقت کنید تا مبادا طول عمر آن را کاهش دهید و مجبور شوید خسارت های جبران نا پذیری را پرداخت نمایید. دمای متعادل و میانه رو را همیشه مد نظرتان داشته باشید علی الخصوص اگر در ایران زندگی می کنید بدانید که باید در چه دمایی آن را تنظیم نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 5 =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

شناور ماشین ظرفشویی چیست؟
همه چیز در مورد شناور ماشین ظرفشویی | طرز کار و علل خرابی شناور
دلایل-تمیز-نشدن-ظروف-در-ماشین-ظرفشویی-بوش-شاخص
چرا ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نمی شوند؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟ | تمام مدل ها
انواع شوینده ماشین لباسشویی
همه چیز در مورد انواع شوینده ماشین لباسشویی
چگونه-فیلتر-ماشین-ظرفشویی-را-تمیز-کنیم-شاخص
چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟
علت خاموش شدن یخچال بوش
مهمترین علت خاموش شدن یخچال بوش
لیست-کامل-کدهای-خطای-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارورهای لباسشویی بوش | لیست کامل کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش
نچرخیدن لباسشویی
علت نچرخیدن لباسشویی بوش چیست + راه حل
ارور ظرفشویی بوش: انواع کد خطا با نحوه برطرف سازی
تعمیرات بوش غرب تهران