نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

تنظیم درجه یخچال قدیمی

درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟

امروزه بر اساس پیشرفت هایی که داشته ایم، به راحتی می توانیم درجه یخچال ها را به صورت دستی یا به وسیله دفترچه راهنمایی که دارند، تنظیم کنیم اما سوالی که ذهنمان را مشغول می کند این است که درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟ آیا به همان راحتی است که در وسایل برقی امروزی اتفاق می افتد؟ در همین راستا تیم تحقیقاتی و کارشناسی ما به بررسی چنین موضوعی پرداختند تا بتوانند به شما پاسخی درست در این رابطه بدهند. شما می توانید با مطالعه این محتوا به تمامی دغدغه هایتان پاسخ بدهید. برای تنطیم دمایی ایده آل از شما می خواهیم که در هر بخش توجه لازم را داشته باشید. همچنین اگر در هریک از موارد گفته شده مشکلی داشتید می توانید با نمایندگی تعمیر یخچال بوش تماس بگیرید و توسط کارشناسان ما راهنمایی شوید.

نوع یخچال نحوه تنظیم درجه محدوده دمای قابل تنظیم دمای ایده آل
یخچال با دکمه ولومی چرخاندن دکمه ولومی در جهت عقربه های ساعت دما را افزایش و خلاف عقربه های ساعت دما را کاهش می دهد. 0 تا 10 4 تا 5
یخچال با دکمه های تنظیم دما ( دیجیتالی) دکمه “Temp” یا “Refrigerator” را فشار دهید تا دمای یخچال نمایش داده شود. سپس با دکمه های بالا و پایین دما را تنظیم کنید. 0 تا 10 4 تا 5
یخچال با ترموستات ترموستات را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا دما افزایش و خلاف عقربه های ساعت بچرخانید تا دما کاهش یابد. 1 تا 9 3 تا 5

نکات:

 • دمای ایده آل یخچال بین 3 تا 5 درجه سانتیگراد است.
 • دمای ایده آل فریزر بین 18 تا 20 درجه سانتیگراد زیر صفر است.
 • 24 ساعت طول می کشد تا یخچال به دمای جدید تنظیم شود.
 • اگر یخچال شما پر از مواد غذایی است، دمای آن را کمی سردتر تنظیم کنید.
 • اگر یخچال شما خالی است، دمای آن را کمی گرم تر تنظیم کنید.
 • برای تنظیم دقیق دمای یخچال از دماسنج استفاده کنید.

جدول زیر به شما کمک می کند تا دمای مناسب یخچال خود را در فصول مختلف سال تنظیم کنید:

فصل دمای یخچال دمای فریزر
تابستان 2 تا 4 درجه سانتیگراد 18 تا 20 درجه سانتیگراد زیر صفر
زمستان 4 تا 6 درجه سانتیگراد 16 تا 18 درجه سانتیگراد زیر صفر

تنظیم درجه یخچال قدیمی

کارخانه هایی که یخچال ها را با هر برند و مارکی تولید کرده و در بازار عرضه می کنند، دمای مطلوب هم نشان می دهند به عبارتی دیگر نشان می دهند که یخچال باید بر روی چه دمایی باشد! این کار تنها و تنها به خاطر این است که مبادا فشار زیادی به کمپرسور وارد شود چون با چنین اتفاقی دائما مجبور می شود تا دمای متعادل را ایجاد کند. حال تصور کنید چنین وضعیتی به صورت دراز مدت اتفاق بیفتد، باید حتما در این گونه مواقع کمپرسور را تعویض نمایید. اصلا آیا تا به حال این سوال برایتان به وجود آمده است که چه دمایی برای فریزر شما مناسب است؟

تنظیم دما به اندازه ای اهمیت دارد که برخی از افراد نمی دانند در ماه های تابستان یا زمستان که هوا گرم و سرد می شود، باید چه کنند! مشخص است که در هوای گرم با آوردن دمای پایین، هوایی که به داخل می رود چبران می شود و در زمستان طبیعتا عکس چنین چیزی باید رخ بدهد. دلیل تاکید ما بر میزان تنظیم درجه یخچال قدیمی تا جایی است که بر روی مواد غذایی و خوراکی ها نیز اثر می گذارد. با ذکر یک مثال ما را متقاعد می کنیم به این گونه که شما یک مهمانی بزرگ و مجللی را ترتیب داده اید و غذا های خوشمزه ای را برای چنین شبی آماده کرد اید و آن ها با کمال میل خیلی خشنود و راضی از غذا ها میل کرده و مهمانی تمام می شود. بعد از آن در می یابید که گوشت یا هر مواد دیگری که در غذا به کار برده اید فاسد شده اند یا تازگی خود را از دست داده اند بنابراین آن ها دچار مسمومیت می شوند.

مورد دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باز هم مربوط به دمای یخچال فریزر شما می باشد، پایین بودن میزان و درصد این دما است تا جایی که مشاهده می کنید سبزیجات، حبوبات و هر چیز دیگری که در وسیله تان گذاشته اید حالت یخ زدگی به خود گرفته است. در این گونه مواقع حتی شاهد خرابی قسمت یخ زننده یخچال هم بوده ایم پس بسیار دقت کنید که بر روی چه دمایی باید تنظیم کنید.

تنظیم درجه یخچال قدیمی

اگر بخواهیم دمای متعادل و میانه رو را به شما معرفی کنیم باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • مواد غذایی و خوراکی های تازه: بین 2تا 4 درجه سانتی گراد
 • فریزر: بین 18- تا 20- درجه سانتی گراد
 • بخش خنک کننده یاتازه نگه داشتن مواد: نزدیک به صفر درجه سانتی گراد

نکته ای که نباید فراموش کنید:

در مورد یخچال فریزر های ایرانی دمایی که صدق می کند، 3 الی 4 درجه سانتی گراد می باشد چون نه دما را بالا می برد و نه پایین می آورد.

آیا استثنایی در مورد نکته بالا برای وسیله برقی ما وجود دارد؟

پاسخ مثبت است چون برخی از فروشنده های میوه می گویند که تعداد معدودی از سبزیجات و میوه هایی که کشاورزان کشت می کنند، در مورد نحوه نگهداری و مراقبت از آن ها برای ما سخن می گویند و گفته می شود که آن ها در دمایی بالاتر از 5 درجه سانتی گراد تازگی خود را حفظ می کنند. اگر شما یک فرد عادی هستید که چیزی در این موارد نمی دانید توصیه می کنیم همین قدر که می دانید این آذوقه ها را در کدامین بخش از یخچال بگذارید کفایت می کند چون در نگهدای مواد قوانین و چارچوبی وجود دارد که بایستی رعایت شوند برای نمونه میوه های گرمسیری را باید در قسمتی از دستگاهتان بگذارید که گرم تر است تا مبادا خراب شوند.

در مورد فساد ناگهانی مواد غذایی چه می دانید؟

یکسری مواد غذایی داریم و در زمانی فاسد می شوند که از یک دمای مشخصی پایین تر می آیند و به سرعت منجمد می شوند. تعداد دیگری از آن ها در هنگامی رخ می دهند که در فضای منجمد شده ای قرار دارند، مثل سیبزیجات و میوه جات. برای مثال کاهو را در نظر بگیرید سبزیجاتی مثل کاهو که از آب تشکیل شده اند زمانی که در حالت منجمد یا یخ زدگی قرار می گیرد، پس از آب شدن ساختار آن ها به گونه ای تغییر شکل می دهد که از بین می روند و حالت پلاسیدگی به خود می گیرند.

بیشتر بخوانید: راهنمایی برای استفاده بهینه از یخچال

سخن پایانی

در بسیاری از مواقع با این مشکل مواجه می شدیم که مواد غذایی و مواد خوراکی به دلیل عدم تنظیم دمای درست و یا نوسان دما یخچال فریزر خراب می شدند و این دغدغه بسیاری از خانم ها شده بود. اما خب یاد گرفتیم که در زمان های گرم یا سرد کدام مواد خوراکی را در کدامین طبقه از یخچال های قدیمی قرار بدهیم در امروزی ها که نوع آن مشخص است و خیلی کم پیش می آید که سوالی در این زمینه داشته باشیم بنابراین اگر باز هم مشکلی در این حیطه به وجود آمد می توانید از کارشناسان متخصص نمایندگی مجاز تعمیرات بوش در این زمینه بپرسید.

هر چند وقت یک بار مراقب دمای یخچالتان باشید که مواد غذایی درون آن ها فاسد نشوند، یخ نزنند و … در این محتوا بیشتر راجع به درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود صحبت کردیم به همه موارد و نکاتی که در مورد این وسیله برقی گفتیم دقت کنید تا مبادا طول عمر آن را کاهش دهید و مجبور شوید خسارت های جبران نا پذیری را پرداخت نمایید. دمای متعادل و میانه رو را همیشه مد نظرتان داشته باشید علی الخصوص اگر در ایران زندگی می کنید بدانید که باید در چه دمایی آن را تنظیم نمایید.

سوالات متداول

بهترین دما برای یخچال قدیمی چقدر است؟

بهترین دما برای یخچال بین 3 تا 5 درجه سانتی‌گراد است. در این دما، مواد غذایی به طور کامل خنک می‌شوند و از فاسد شدن آنها جلوگیری می‌شود.

چگونه بفهمیم دمای یخچال مناسب است؟

برای فهمیدن اینکه دمای یخچال شما مناسب است یا نه، می‌توانید از یک دماسنج یخچال استفاده کنید. دماسنج را در قسمت وسط یخچال قرار دهید و بعد از چند ساعت دمای آن را بررسی کنید. اگر دما بین 3 تا 5 درجه سانتی‌گراد بود، دمای یخچال شما مناسب است.

چه زمانی باید دمای یخچال را تنظیم کنم؟

 • در فصل‌های گرم سال، مانند تابستان، ممکن است لازم باشد دمای یخچال را کمی پایین‌تر تنظیم کنید تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری شود.
 • اگر متوجه شدید که مواد غذایی در یخچال شما یخ می‌زنند، ممکن است دمای یخچال خیلی سرد باشد و نیاز به تنظیم دارد.
 • اگر متوجه شدید که مواد غذایی در یخچال شما خیلی زود فاسد می‌شوند، ممکن است دمای یخچال خیلی گرم باشد و نیاز به تنظیم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی
چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می شود؟
تنظیم درجه یخچال قدیمی
درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟
ارور-تاپ-کلوز-Tap-Closed-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارور تاپ کلوز Tap Closed ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی بوش یا ال جی
ماشین لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی؟
مزایا و معایب ساید بای ساید بوش
مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید بوش
علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش
علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش
خدمات پس از فروش بوش
نمایندگی خدمات پس از فروش بوش؛ سرویس و تعمیرات تخصصی بوش
چرا-چراغ-قرمز-یخچال-روشن-می-شودشاخص
چرا چراغ قرمز فریزر بوش روشن شده است؟
ویژگی قرص ماشین ظرفشویی
انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش