تمیز کردن ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی بوش خود را تمیز کنید

ژانویه 24, 2023
علت خشک‌ نکردن لباسشویی بوش

علت خشک‌ نکردن لباسشویی بوش

فوریه 17, 2023

علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

تخلیه نکردن ماشین لباسشویی جزو مشکلاتی است که قطعا بیشتر افراد با آن رو به رو شده اند. لباسشویی ها جزو لوازم برقی هستند که در خانه حرف اول را میزنند، و اگر به هر دلیلی دچار مشکل شوند میتوانند شما را از کار های روزمره زندگیتان عقب بی اندازند.

در ادامه، تیم تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات بوش قصد دارد در این محتوا برای شما علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش را همراه با راه حل هایی برای پیشگیری و یا حل کردن این مشکل به شما آموزش دهند.

توجه کنید که تمامی علت تخلیه نکردن لباسشویی ها یکسان هستند و برای حل مشکل تخلیه نشدن درهر برندی از ماشین لباسشویی، میتوانید از این محتوا استفاده کنید.

علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

قطعا، همه شما میدانید که لباسشویی ها به جز شستشو یک وظیفه مهم دارند، و آن هم این است که باید آب را از داخل ماشین لباسشویی تخلیه کنند در غیر این صورت، لباسی شسته نمیشود و تمیزی نیز در کار نخواهد بود.

در ادامه باهم مواردی که میتوانند یکی از علت های تخلیه نکردن لباسشویی بوش باشد را بررسی میکنیم.

  1. گرفتگی شیلنگ تخلیه
  2. خرابی برد الکترونیکی
  3. خرابی تسمه
  4. خرابی میکروسوئیچ و لاستیک های دور درب
  5. خرابی فیلتر پمپ تخلیه

موارد ذکر شده، جزء مهم ترین دلایل تخلیه نکردن لباسشویی هستند. در واقع این توانایی را دارند تا لباسشویی شما را با اختلال رو به رو کنند و اجازه ندهند روند عادی شستشو ادامه پیدا کند.

علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

1.گرفتی شیلنگ تخلیه لباسشویی

یکی از مواردی که در اولین قدم باید به سراغ آن بروید، مسیر تخلیه یا شیلنگ تخلیه لباسشویی است. اگر از جمله افرادی هستید که لباس های جیب دار خود را چک نمی کنید، این احتمال وجود دارد که چیزی در جیب شما باشد و در هنگام شستشو، در شیلنگ تخلیه لباسشویی گیر کند.

دربعضی مواقع، ساده ترین موارد میتوانند باعث بهم ریختن نظم یک موضوع یا پیش آمدن یک مشکل بزرگ در لوازم برقی شما شود.

شما میتوانید برای حل این مشکل، شلنگ را از بخش هایی که متصل به لباسشویی و فاظلاب هستند جدا کنید. دقت کنید که در هنگام جدا کردن شیلنگ، آبی به بیرون نریزد تا اطراف کثیف نشود؛ بهتراست در هنگام این کار، تشتی را در زیر شیلنگ بگیرید.

مقالات مرتبط:  تاریخچه لوازم خانگی بوش

پس از آنکه شیلنگ را جدا کردید میتوانید با کمک فشار آب گرم، مانع را بردارید و در غیر این صورت میتوانید از یک شئ نازک برای خارج کردن مانع کمک بگیرید.

پس از خارج کردن مانع از شیلنگ بهتره که آن را با کمک مواد شوینده مختلف مانند لوله باز کن، جوش شیرین و سرکه و.. بشورید تا رسوب ها و جرم های داخل شیلنگ تمیز شود.

2.خرابی برد الکترونیکی لباسشویی

همانطور که میدانید بردهای الکترونیکی در تمام لوازم برقی نقش مهمی دارند و در صورتی خرابی یا کوچک ترین اختلال میتواند، کارکرد درست دستگاه شما را دچار مشکل کند.

در ماشین های لباسشویی مدت زمان شستشو، زمان شروع و پایان شستشو، تخلیه آب و… بر عهده برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است. در صورتی که برد به هر دلیلی دچار مشکل شود نمیتواند به پمپ تخلیه فرمان تخلیه آب را بدهد و همین موضوع میتواند یکی از مهم ترین علت های تخلیه نکردن لباسشویی باشد.

خرابی برد الکترونیکی لباسشویی

البته توجه کنید که خرابی برد خیلی کم اتفاق می افتد، اما در صورت بروزهرگونه مشکل، حتما از تعمیرکاران متخصص و کار بلد کمک بگیرید. چرا که برد جزو قطعه های مهم لباسشویی بوده و اگر به درستی تعمیر نشود میتواند به دیگر قسمت ها هم آسیب بزند.

3.خرابی تسمه لباسشویی

تسمه در لباسشویی جزو قطعات حیاتی هست و در صورت خرابی دیگر، دیگ لباسشویی قابیلت چرخش را نخواهد داشت. تسمه ها به مرور زمان دچار پارگی، پوسیدگی و ساییدگی میشوند. همین موضوع باعث میشود ماشین لباسشویی شما به درستی کار خود را انجام ندهد. در واقع مشکل طوری است که آب وارد لباسشویی میشود، اما دیگ نمیچرخد تا پمپ تخلیه آب داخل دستگاه را خالی کند.

شاید در نگاه اول تعویض تسمه لباسشویی ساده باشد اما در واقعیت اینطور نیست پس حتما از یک تکنسین برای تعویض کمک بگیرید.

4.خرابی میکروسوئیچ درب و لاستیک لباسشویی

درب ماشین لباسشویی دو اجزا برای حفظ آب در داخل دیگ دارد. لاستیک ها از نشتی و بیرون ریختن آب جلوگیری میکنند،  میکروسوئیچ هم درب را قفل میکند تا در هنگام شستشو، درب لباسشویی به هر دلیلی باز نشود. همینطورمیکروسوئیچ درصورت قفل نشدن به برد فرمانی برای شروع کار ارسال نمیکند، از همین رو آبی به دستگاه وارد یا خارج نمیشود. دقت کنید که خرابی میکروسوئیچ ولاستیک دور درب فرسایشی است، یعنی به یکباره اتفاق نمی افتد و به مرور زمان دچار مشکل میشود.

پیشنهاد ما به شما این است که لباسشویی بوش خود را به صورت دوره ای سرویس کنید تا از به وجود آمدن مشکلات بزرگ تر و پر هزینه تر پیشگیری کنید.

مقالات مرتبط:  تعمیر لباسشویی بوش جنوب تهران

خرابی میکروسوئیچ درب و لاستیک لباسشویی

5.خرابی فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی 

یکی از مهم ترین و اصلی ترین علت های تخلیه نکردن ماشین لباسشویی خرابی پمپ تخلیه است. در واقع همانطور که از اسمش پیداست نقش تخلیه کردن را دارد و در صورت خرابی اجازه خروج آب را نمیدهد. در داخل پمپ تخلیه یک فیلتر وجود دارد که به راحت تر تخلیه شدن ماشین لباسشویی بوش کمک میکند. در صورتی که این فیلتر دچا گرفتگی یا فرسودگی شده باشد لباسشویی نمیتواند به درستی آب را از خود خارج کند.

در لباسشویی های بوش با باز کردن پنل جلویی که در پایین دستگاه تعبیه شده به راحتی میتوانید آن را خودتان تمیز یا  تعویض کنید. اما پیشنهاد ما این است به صورت دوره ای خودتان این فیلتر را تعویض کنید تا هم به کیفیت کار کرد دستگاه کمک کنید و هم از بروز مشکل به صورت یک باره جلو گیری کنید.

6.نحوه پیشگیری از تخلیه نشدن لباسشویی بوش

اولین و مهم ترین موضوع برای پیشگیری از خرابی لوازم برقی مانند لباسشویی که دائما یا هر چند روز یک بار کار میکنند، این است که حتما با کمک تعمیرکاران متخصص به صورت دوره ای و هر چند وقت یکبار، سرویس شود. سرویس دستگاه باعث می شود که بعضی از بخش هایی که دچار مشکل شده اند، هر چه سریع تر تعویض یا تعمیر شوند و از بروز مشکلات  و هزینه های سنگین جلوگیری بعمل می آید.

نحوه پیشگیری از تخلیه نشدن لباسشویی بوش

اگر قصد ندارید از سرویس های دوره ای استفاده کنید، میتوانید در مصرف لباسشویی خود دقت بیشتری به خرج دهید. برای مثال توجه کنید که لاستیک های دور درب خیس نمانند تا کپک نزنند، درب را محکم نبندید یا بی دلیل باز و بسته نکنید تا میکروسوئیچ دچار مشکل نشود، قبل از شستشو جیب لباس ها را با دقت بگردید تا چیزی به داخل دستگاه نفوذ نکند یا اگر لباس دارای زیپ و مروارید است به نوعی آن را بپوشانید که یک وقت در هنگام شستشو کنده نشود و …. با رعایت این موارد میتوانید از به وجود آمدن مشکل در جهت تخلیه نشدن لباسشویی جلوگیری بعمل آورید.

سخن پایانی

همانطور که در بالا خواندید علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش متفاوت است و نمیتوان تمامی مشکلات را بدون آسیب به دستگاه بررسی کرد. در صورتی که مهارت کافی برای تعمیر یا تعویض را ندارید، میتوانید از نمایندگی تعمیرات لباسشویی بوش کمک بگیرید تا در صورت بروز مشکل، بتوانند از گارانتی قطعات و خدمات پس از فروش آن ها استفاده کنید.

توجه کنید که شما در هر ساعت از شبانه روز که با نمایندگی بوش تماس بگیرید میتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *