نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

ویژگی قرص ماشین ظرفشویی

انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن

در بسیاری از مواقع افرادی که از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند، پس از شستشوی ظروف با لکه‌های ناشی از چربی و رنگ غذا روی آن‌ها مواجه می‌شوند. اگر دستگاه ظرفشویی سالم باشد، در چنین مواقعی علت می‌تواند از نوع شوینده‌ای باشد که برای شستشو استفاده می‌کنند. مواد شوینده ظرفشویی، یک صابون ساده یا پودر شستشوی معمولی نیستند، آن‌ها برای اینکه عملکردی متفاوت و فوق‌العاده موثر داشته باشند، دارای یک فرمول پیچیده هستند که به‌شکل مدام در حال تغییر است.

مواد شوینده ظروف به اشکال مختلفی در بازار یافت می‌شوند که می‌توانند به شکل پودر، مایع یا ژل ظرفشویی و همچنین قرص شوینده باشند. بسته به سلیقه افراد و البته شرکت سازنده، هر ماده شوینده می‌تواند با دیگری تفاوت داشته باشد که هرکدام مخالفان و موافقان خاص خود را نیز دارد. برخی دوست دارند که پس از شستن ظروف با بوی خوش آن مواجه شوند، اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند که لکه آب پس از شستشو روی ظروف باقی نماند. در این بین عده‌ای هم معتقد هستند که شوینده مورد نظرشان باید بتواند به شکل حرفه‌ای ظروف را از شر آلودگی‌ها پاک‌سازی کند.

برای ارتباط با تعمیرکار بوش میتوانید با شماره تلفن 02188770355 تماس بگیرید.

تفاوت انواع شوینده‌های ماشین ظرفشویی

هر شوینده بسته به ترکیبات مختلف، دارای دو ماده اصلی نیز هست که شامل آنزیم‌ها و سفیدکننده‌ها می‌شود. کار آنزیم‌ها مشخص است و آن هم از بین بردن مواد جامد روی ظروف و باقیمانده پروتئین روی آن‌ها خواهد بود. در صورتی که سفیدکننده‌های موجود در شوینده‌های ظرفشویی، مسئول از بین بردن لکه‌های روی ظروف مثل لک یک نوشیدنی گرم هستند. هر دو این مواد برای یک ماده شوینده ضروری به شمار می‌آیند و چه در شوینده پودری و چه در مایع ظرفشویی یافت می‌شوند؛ اما نکته اینجاست که آنزیم‌ها و سفیدکننده‌ها در کنار یکدیگر نمی‌توانند در شوینده‌های به‌شکل مایع و ژل قرار بگیرند؛ زیرا در چنین حالتی آنزیم‌ها از بین می‌روند.

مایع ظرفشویی

در کنار این مشکل اغلب استفاده‌کنندگان از پودر شستشو اعتقاد دارند که این پودرها به طور کامل هنگام شستشوی ظروف حل نمی‌شوند و می‌توانند ردی از خودشان را روی ظروف برجای بگذارند. از آن سمت ماجرا شوینده‌های مایع هم توانایی استفاده هم‌زمان از آنزیم‌ها و سفیدکننده‌ها در یک پکیج را دارا نیستند. پس نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با استفاده کردن از شوینده مایع از شر لکه‌ها به طور کامل خلاص شوید.

[irp posts=”3446″]

در این صورت به احتمال بسیار زیاد، این قرص‌های ماشین ظرفشویی هستند که بهترین عملکرد را خواهند داشت؛ اما بسیاری از افراد اعتقاد دارند که قرص‌های ماشین ظرفشویی هم آن‌طور که لازم است عملکرد مثبتی در همه مواقع ندارند. باید گفت که این قرص‌ها با وجود آب فعال می‌شوند، پس اگر در شرایط مرطوب و خیس نگهداری شوند و یا جعبه آن‌ها رطوبت را جذب کند، همان لحظه فعال شده و کارکرد خود را از دست می‌دهند.

مزایای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی

اگر جزو افرادی هستید که به شکل مداوم از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید، حتما از مزایای بی‌نظیر قرص ماشین ظرفشویی در کنار سایر شوینده‌ها آشنا هستید.

ویژگی های قرص ماشین لباسشویی

1. کاهش مصرف آب

یکی از ویژگی‌های قرص‌های ماشین ظرفشویی استفاده از فناوری کف کنترل شده است، به همین دلیل پس از استفاده از این شوینده نیاز به مصرف آب زیاد برای از بین بردن ماده و کف روی ظروف ندارد. عاملی که می‌تواند پس از گذشت مدتی حجم زیادی از آب را صرفه‌جویی کند.

2. کمک به پاکیزگی بیشتر

از دیگر ویژگی‌های مثبت قرص‌های ماشین ظرفشویی در مقابل سایر شوینده‌ها، عملکرد قدرتمند آن‌ها در پاک‌سازی ظروف است. هنگامی‌که از این قرص استفاده می‌کنید، دیگر نگران برجای ماندن رد لکه‌ها و چربی روی ظروف نخواهید بود؛ زیرا قرص‌ها به شکل سرسختانه تمامی کثیفی‌ها را از بین می‌برند و باعث ایجاد درخشندگی در ظروف می‌شوند. پس از قدرت بالای جرم‌گیری و پاک‌سازی لکه از دیگر مزایای این محصول است.

3. دارا بودن چندین عملکرد هم‌زمان

همان‌طور که گفتیم قدرت چربی زدایی و پاک‌کنندگی قرص‌ها از سایر شوینده‌ها بسیار بیشتر است که البته این قدرت می‌تواند باعث پاک‌سازی درون ظرفشویی نیز بشود. پس با خیال راحت‌تر می‌توانید از آن استفاده کنید.

4. تضمین کننده سلامت دستگاه ظرفشویی

یکی از ویژگی‌های منفی شوینده‌های پودری و ژله‌ای تولید کف فراوان است که بیشتر برای شستشوی دستی ظروف مناسب خواهد بود؛ زیرا کف بالا می‌تواند باعث ایجاد اختلال در فعالیت حسگرهای کف ظرفشویی شود. در چنین مواقعی ما با گرمای بیش از اندازه حسگرها مواجه می‌شویم که می‌تواند باعث کم شدن عمر مفید ظرفشویی بشود. از طرفی این قرص‌های ماشین ظرفشویی هستند که به دلیل کف کنترل شده سلامت دستگاه را تضمین می‌کنند.

انواع قرص‌های ظرفشویی و نحوه استفاده از آن‌ها

قرص‌های ماشین ظرفشویی به چهار دسته مجزا از جمله قرص کلاسیک، قرص پلاتینیوم، قرص کوانتوم و قرص چندکاره تقسیم‌بندی می‌شوند.

انواع قرص ماشین لباسشویی

قرص کلاسیک

قرص کلاسیک از اولین محصولات بازار است که برای مناطقی که سختی آب بیشتری دارند، مناسب نخواهد بود؛ زیرا نمی‌تواند چند کار را به طور هم‌زمان انجام دهد. این شوینده‌ها فاقد رایحه و نمک هستند اما می‌توانند برای استفاده به دو قسمت تقسیم شوند.

قرص پلاتینیوم

ویژگی قرص پلاتینیوم از دیگر قرص‌های ماشین ظرفشویی است که عملکرد بسیار پر قدرتی دارد. هنگام استفاده از این قرص دیگر نگران چربی‌ها، لکه‌ها و رسوبات برجای مانده از شستشوی ظروف نخواهید بود. همچنین می‌تواند باعث درخشندگی بدنه درونی ظرف شود.

[irp posts=”3232″]

قرص کوانتوم

این قرص بیشترین تاثیر را بر روی لکه‌های خشک شده و چربی‌های چسبیده به ظرف دارد. پس قرص کوانتوم سخت‌ترین لکه‌ها را هم از بین می‌برد. البته به دلیل وجود یک لایه میانی ژل قابلیت نصف شدن را ندارد که در برخی از مواقع نمی‌تواند به صرفه باشد، خصوصا اگر ظروف شما کم باشند.

قرص همه کاره

آخرین قرص ماشین ظرفشویی مدل همه‌کاره یا چند کاره است که شامل ترکیبات مختلفی می‌شود و همان‌طور که از نامش پیداست به طور هم‌زمان می‌تواند باعث پاک شدن لکه‌ها و چربی‌ها شود. از مزیت‌های دیگر این قرص سازگار بودن با سختی آب، کمک به جلا دادن ظروف و حفظ سلامت ماشین ظرفشویی را می‌توان نام برد. این قرص در دمای پایین هم اثرات خوبی دارد.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله خواندید قرص ها ویژگی های مهم و خوب زیادی دارند و نسبت به مایع ها و پود ها به صرفه تر هستند. شما میتوانید برای تعمیر ظرفشویی خود با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش تماس بگیرید، تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را حل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

شناور ماشین ظرفشویی چیست؟
همه چیز در مورد شناور ماشین ظرفشویی | طرز کار و علل خرابی شناور
دلایل-تمیز-نشدن-ظروف-در-ماشین-ظرفشویی-بوش-شاخص
چرا ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نمی شوند؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟ | تمام مدل ها
انواع شوینده ماشین لباسشویی
همه چیز در مورد انواع شوینده ماشین لباسشویی
چگونه-فیلتر-ماشین-ظرفشویی-را-تمیز-کنیم-شاخص
چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟
علت خاموش شدن یخچال بوش
مهمترین علت خاموش شدن یخچال بوش
لیست-کامل-کدهای-خطای-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارورهای لباسشویی بوش | لیست کامل کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش
نچرخیدن لباسشویی
علت نچرخیدن لباسشویی بوش چیست + راه حل
ارور ظرفشویی بوش: انواع کد خطا با نحوه برطرف سازی
تعمیرات بوش غرب تهران