علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

فوریه 17, 2023
ارور-لباسشویی-بوش

ارور لباسشویی بوش؛ شناسایی خطاها و رفع آن‌ها

مارس 4, 2023

علت خشک‌ نکردن لباسشویی بوش

علت خشک‌ نکردن لباسشویی بوش

یکی از تکنولوژی های جدیدی که به ماشین لباسشویی ها اضافه شده و مردم به شدت از آن استقبال کرده اند، خشک کن می باشد. خشک کن ها، به راحتی توانایی کم کردن مدت زمان خشک کردن لباس شما را تا 40 -50 درصد را دارند.  همین ویژگی، باعث شده که مردم اهمیت زیادی به خشک کن لباسشویی خود دهند؛ حتی امروزه دیگر لباسشویی هایی که دارای خشک کن نیستند در بازار به فروش نمیرسد و مردم در صورت خرابی خشک کن ماشین لباسشویی خود، آن را فورا تعمیر میکنند.

تیم تعمیرکاران نمایندگی تعمیرات بوش، قصد دارد در این مقاله برای شما به صورت کامل و کاربردی مواردی که باعث خرابی خشک کن ماشین لباسشویی میشوند و علت خشک‌ نکردن لباسشویی بوش را آموزش دهند.

خشک کن لباسشویی چیست؟

در اوایل، زمانی که خشک کن ها به لباسشویی ها اضافه شدند، شما توانایی اضافه کردن زمان خاص یا تعیین قدرت را برای آن نداشتید و تنها میدانستید که لباس ها پس از شستشو تا حدودی آبشان کشیده شده است.

اما در لباسشویی های امروزی، شما قادر به تعیین زمان، قدرت و جنس پارچه برای خشک کردن هستید. در حال حاضر، شما هر زمان و یا قدرتی  که مد نظرتان است را می توانید روی تنظیمات دستگاه اعمال کنید و دستگاه طبق برنامه ریزی شما عمل نماید.

روند خشک کردن لباس های داخل لباسشویی به این صورت است که دیگ لباسشویی با سرعت میچرخد و آب اضافی لباس ها رامیگیرد. البته همانطور که گفته شد نه به صورت کامل بلکه تا حد زیادی لباس ها را آبگیری میکند و به سرعت خشک شدن لباس ها کمک میکند.

مهم ترین علت های خشک‌ نکردن لباسشویی بوش

در ادامه برای شما به صورت کامل دلایلی که میتواند باعث علت خشک‌ نکردن لباسشویی بوش شود را نام برده و راه های تعمیر آن را آموزش میدهیم:

  1. ریست کردن لباسشویی بوش
  2. قطع شدن برق خشک کن لباسشویی بوش
  3. خرابی موتور لباسشویی بوش
  4. نرسیدن هوا به خشک کن لباسشویی بوش
  5. درست نبودن تنظیمات خشک کن لباسشویی بوش
  6. خرابی پمپ تخلیه
  7. وجود مانع در شیلنگ تخلیه

موارد ذکر شده، باعث میشوند لباسشویی به درستی لباس ها را خشک نکند.

مهم ترین علت های خشک‌ نکردن لباسشویی بوش

1.ریست کردن ماشین لباسشویی

در حال حاضر، تمامی لباسشویی ها آپشن ریست کردن دستگاه را اضافه کرده اند؛ تا مردم بتواند در صورت بروز هرگونه مشکل تنظیماتی، با ریست کردن، کار خود را راه بیاندازند. خشک نکردن لباسشویی بوش هم از این قاعده مستثنا نیست و گاهی میتوان با یک ریست ساده علت خشک نکردن ماشین لباسشویی خود را حل کنید.

برای ریست کردن لباسشویی بوش خود، بهتراست در اولین قدم به سراغ دفترچه راهنمای آن بروید و بر اساس قوانینی که در آنجا ذکر شده است، لباسشویی خود را ریست کنید. البته در بیشتر مواقع لباسشویی ها یک دکمه مجزا برای این موضوع در نظر گرفته اند اما در صورتی که به هر دلیلی چنین دکمه ای را روی برد لباسشویی خود پیدا نکردید میتوانید به مدت 5 ثانیه دکمه start را نگه دارید تا لباسشویی شما ریست شود.

مقالات مرتبط:  تعمیر ظرفشویی بوش جنوب تهران

2.قطع شدن برق خشک کن لباسشویی

اگر تا حدودی به ویژگی های برد الکترونیکی آشنا باشید، میدانید که برد ها فرمانروای دستگاه های برقی هستند. در لباسشویی ها هم برد دستور میدهد که کدام بخش شروع به کار کند یا خیر. همین موضوع باعث میشود در صورتی که اتفاقی برای برد بیوفتد تا حد زیادی کار کرد دستگاه دچار اختلال شود.

در واقع روند اینگونه پیش میرود: در صورتی که برد، برقی را به خشک کن ارسال نکند. خشک کن هم توانایی حرکت را ندارد وهمین موضوع یکی از مهم ترین دلایل خشک نکردن لباسشویی بوش است.

توجه کنید که حتما این موضوع را با یک تکنسین متخصص و کار بلد در میان بگذارید تا به شما کمک کند و اگر اطلاعات کاملی در رابطه با تعمیرات برد ندارید به هیچ وجه دست به کار نشوید.

قطع شدن برق خشک کن لباسشویی

3.خرابی موتور لباسشویی بوش

موتور لباسشویی همه چیز آن است و در صورتی که به هر دلیلی دچار اختلال شود. بخش های دیگر دستگاه هم توانایی انجام کاری را ندارند. یه زبان ساده در صورت نبودن موتور، لباسشویی شما با یک کمد تفاوتی ندارد و عملا به هیچ دردی نمیخورد.

اینکه موتور لباسشویی دچار اختلال شده تاثیر بسیار زیادی را بر روی خشک کن میگذارد و یکی از علت های مهم کار، خشک نکردن لباسشویی بوش است. شما با این روش متوجه می شوید که خشک کن لباسشویی بوش، با مشکل رو به رو شده است.

البته که توصیه ما به شما این است که در آخرین مرحله به فکر بررسی موتور باشید. چرا که موتور ها بسیار با دوام هستند و احتمال خرابی خیلی کمی دارند، اما باز هم شما آن را فراموش نکنید. هرچند که بهترین راه، سرویس های دوره ای هستند تا لباسشویی شما از مشکلات پر هزینه و سنگین دور شود.

4.نرسیدن هوا به خشک کن لباسشویی بوش

توجه کنید که اگر خشک کن را بیشترازظرفیتی که دارد پر کنید نه تنها باعث بروز اختلال در لباسشویی شما میشود. بلکه میتواند باعث شود هوایی به خشک کن نرسد، همین موضوع یکی ازعلت های اصلی خشک نکردن لباسشویی بوش است و تاثیر فروانی در کاهش کیفیت کار میگذارد.

بهترین راه برای پیشگیری از افتادن همچنین اتفاقی این است که حتما لباسشویی خود را به اندازه ظرفیت تعیین شده پر کنید، تا هم هوای کافی به خشک کن برسد و هم اندازه لباس ها به قدری نباشد که خشک کن توانایی دور گرفتن و بالا بردن سرعت را نداشته باشد. در این صورت دیگ به علت سنگینی زیادی که به آن وارد شده از جای خود خارج میشود و باعث به وجود آمدن هزینه های سنگین میشود.

مقالات مرتبط:  انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن

توجه کنید که بعضی موارد مانند پتو شاید در لباسشویی به راحتی شسته شود اما استفاده از خشک کن برای آن اشتباه است. چرا که این حجم از سنگینی نه تنها باعث خرابی دیگ میشود بلکه فنر ها رو هم با اختلال رو به رو میکند.

5.تنظیمات اشتباه لباسشویی بوش

در نسل جدید لباسشویی های بوش، خشک کن آنها  به صورت پیش فرض فعال نیست و شما خودتان یا نمایندگی تعمیرات بوش باید این قسمت را فعال نماید تا به درستی برای شما لباس ها را خشک کند.

اگر شما خودتان دست به کار شدید بهترین راه این است که حتما از دفترچه راهنمای لباسشویی بوش کمک بگیرید تا بتوانید به درستی تنظیمات خشک کن لباسشویی بوش را انجام دهید. در غیر این صورت میتواند باعث بروز مشکل شود، وپس از شستشوی لباس ها خشک کن لباسشویی بوش به درستی کار نکند.

اگر تنظمات خشک کن اشتباه است میتوانید آن را ریست کنید و با کمک دفترچه راهنما دوباره تنظیمات درست را بر روی خشک کن لباسشویی خود اعمال کنید.

تنظیمات اشتباه لباسشویی بوش

6.خرابی پمپ تخلیه

این قطعه همانطور که از اسمش پیداست، وظیفه تخلیه کردن آب را از داخل ماشین لباسشویی دارد. و در صورتی که آب داخل لباسشویی تخلیه نشود خشک کن هم نمیتواند شروع به کار کند، به همین دلیل باید توجه کنید که خرابی پمپ تخلیه، از مهم ترین علت های تخلیه نکردن لباسشویی بوش است و حتی روی دیگر قسمت ها هم تاثیر منفی میگذارد.

علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش دو حالت دارد: یا پمپ به درستی بر روی دستگاه نصب نشده، یا به صورت مداوم از لباسشویی استفاده میکنید. یعنی باید برنامه ریزی کنید که هر دو روز یکبار از لباسشویی خود استفاده کنید برای هر چیز کوچک و بزرگی لباسشویی را به کار نندازید.

7.وجود مانع در شیلنگ تخلیه

همانطور در بالا گفته شد تا زمانی که لباسشویی شما تخلیه نشود خشک کن نمیتواند شروع به کار کند و همین موضوع علت خشک نکردن لباسشویی بوش است. پس برای حل این مشکل، باید شیلنگ تخلیه لباسشویی را جدا کنید و مانعی که به وجود آمده را از بین ببرید تا آب داخل دیگ خالی شود و خشک کن شروع به کار کند.

توجه کنید که در هنگام باز کردن شیلنگ تخلیه، امکان دارد آب داخل لباسشویی به صورت یکباره به بیرون بریزد پس حتما، قبل از شروع به کار، یک تشت زیر آن بگذارید تا از کثیفی اطراف جلوگیری کنید.

وجود مانع در شیلنگ تخلیه

سخن پایانی

همانطور که در محتوای بالا خواندید عواملی که موجب خشک نکردن لباسشویی میشود فراوان است. اما باید توجه کنید که این ها موارد همه گی ورایج بوده وامکان دارد مشکل از جای دیگری باشد که شما اصلا به آن فکر نمیکنید.

پس برای تعمیرات لباسشویی خود میتوانید با شماره تلفن 02122225007 تماس بگیرید و مشاورین ما به شما کمک کنند

توصیه تعمیرکاران تیم بوش این است که حتما لباسشویی خود را به صورت دوره ای سرویس کنید تا از بروز مشکلات جدی و پر هزینه دور شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *