ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش

جولای 16, 2023

علت رایج کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی بوش

آگوست 6, 2023

نحوه تعمیر سوراخ شدن یخچال بوش

یخچال جزء وسایل ضروری به شمار می رود و امروزه در تمامی منازل ها از آن استفاده می شود، این وسیله در تمامی فصل ها بخصوص فصل زمستان کاربرد بسیار زیادی دارد. یخچال ها ممکن است در گذر زمان آسیب هایی ببینند، یکی از آسیب ها و مشکلاتی که با گذر زمان ایجاد می شود و گاها ممکن است هیچ گونه علائمی نداشته باشد سوراخ شدن یخچال است. امروزه از یخچال ها بوش در سراسر دنیا استفاده می شود و طرفداران زیادی دارند اما این دستگاه نیز ممکن است با گذر زمان دچار آسیب هایی از جمله سوراخ شدن یخچال شود.

متاسفانه سوراخ شدن یخچال در بیشتر مواقع هیچ گونه علائمی ندارد و همین سبب می شود تا ما از سوراخ شدن مطلع نباشیم و با گذشت زمان خسارات های جبران ناپذیری به یخچال وارد شود و سبب شود تا دستگاه به طور کامل از کار بیفتد. اگر سلامت یخچال شما مهم است بهتر است هر چند وقت یکبار آن را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. با بررسی کردن یخچال در صورتی که پی به سوراخ شدن آن بردید، می توانید آن را تعمیر کنید و هزینه خرید دستگاه جدید را کاهش دهید. در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات بوش قصد داریم شما را با نحوه تعمیر سوراخ شدن یخچال بوش آشنا سازیم پس تا به انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تعمیر سوراخ های یخچال بوش

همانطور که قبلا گفته شد در برخی مواقع ممکن است سوراخ شدن یخچال هیچ‌گونه علائمی نداشته باشد، و همین سبب می‌شود تا شما از سوراخ شدن یخچال بوش مطلع نشوید و خسارت‌های زیادی به شما وارد شود. معمولا سوراخ شدن یخچال بوس در قسمت‌های مختلفی اتفاق می‌افتد که عبارتند از:

  • سوراخ شدن لوله گاز یخچال بوش
  • سوراخ شدن فریزر یخچال بوش
  • سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال بوش
مقالات مرتبط:  علت نوسان دما یخچال بوش چیست؟

در ادامه تعمیر و سوراخ شدن هر کدام از قسمت‌هایی که گفته شد را شرح خواهیم داد.

جهت تعمیر یخچال بوش توسط مجرب ترین تعیرکاران نمایندگی مرکزی با شماره 02122225007 تماس حاصل نمایید.

تعمیر سوراخ شدن لوله گاز یخچال بوش

اگر یخچال بوش خالی شود بسیار خطرناک است و ممکن است سبب از کار افتادن یخچال شود، البته خالی شدن یخچال معمولا به دلیل سوراخ شدن لوله گاز یخچال بوش اتفاق می افتد و قبل از آنکه آسیب های جدی به یخچال وارد شود باید سوراخ های لوله گاز تعمیر شوند.

توجه داشته باشید که اگر لوله های گاز سوراخ شوند به راحتی قابل تشخیص نیستند و نمی توان آن ها را با چشم دید، بنابراین باید توسط تکنسین تشخیص داده شوند و بررسی گردند. البته با بررسی برخی از نشانه ها نیز می توانید متوجه شوراخ شدن لوله گاز شوید و برای تعمیر کردن آن ها اقدام کنید. این نشانه ها عبارتند از:

  1. کاهش یافتن زیاد سرمای یخچال بوش
  2. زیاد شدن صدای یخچال، کمپرسور یخچال سبب تغییر صدای آن می شود.
  3. یخ زدن لوله های اواپراتور یخچال بوش
  4. ریزش روغن های زیاد از یخچال بوش بر روی زمین

اگر یخچال تان تمامی نشانه های بالا را دارد توصیه می شود در اولین فرصت اقدام به تعمیر سوراخ های لوله گاز نمایید زیرا اگر دیر شود ممکن است مجبور باشید یخچال خود را تماما تعویض کنید و یخچال دیگری جایگزین نمایید.

تعمیر سوراخ شدن فریزر یخچال بوش

پاک کردن برفک های یخچال باید به شیوه خاص و اصولی انجام شود، اگر برای پاک کردن برفک ها از ابزار و وسایلی که نوک تیز مانند چاقو دارند کمک بگیرید ممکن است آسیب های زیادی به یخچال وارد شود و محفظه فریزر یخچال سوراخ شود و این موضوع سبب نشتی گاز مبرد می شود. زمانی که فریزر یخچال سوراخ شود و سبب نشت شدن گاز مبرد شود فضای یخچال بسیار گرم می شود و همین سبب می شود تا فشار زیادی به کمپرسور یخچال بوش وارد شود و در نتیجه آسیب های زیادی ببیند.

مقالات مرتبط:  مهمترین دلایل گرم شدن یخچال بوش و راهکارهای رفع آن

معمولا کمپرسور به صورت مداوم در حال کار کردن است و تمام تلاش را آن این است که دمای یخچال را پایین آورد. اما زمانی که فریزر یخچال بوش سوراخ می شود دمای یخچال بسیار بالا می رود و در نتیجه کمپرسور نمی تواند آن را پایین آورد. بهتر است از تمیز کردن برفک های یخچال با ابزار های تیز پرهیز کنید، همچنین در صورت سوراخ شدن فریزر آن را تعمیر کنید تا از آسیب رسیدن به کل یخچال و از کار افتادن آن جلوگیری شود.

تعمیر سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال

زمانی که لوله تخلیه آب یخچال بوش سوراخ شود آب از پشت یخچال بر روی زمین سرازیر می شود، در چنین حالتی احتمال سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال بسیار زیاد است و باید فورا آن را تعمیر کنید.

معمولا سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال بوش به دلایل مختلف اتفاق می افتد برای مثال زمانی که لوله های تخلیه آب با مواد غذایی مختلف یا یخ و گرد و غبار مسدود شوند احتمال سوراخ شدن لوله تخلیه آب بسیار زیاد است، البته ترک خوردن لوله تخلیه آب نیز ممکن است آسیب های زیادی به یخچال وارد کنید به همین دلیل بهتر است زمانی که سرازیر شدن آب از سینی یخچال را مشاهده کردید در اولین فرصت اقدام به تعمیر آن نمایید. برای تعمیر سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال بوش اول باید آن را توسط تکنسین بررسی کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *