نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

نحوه تعمیر سوراخ شدن یخچال فریزر

نحوه تعمیر سوراخ شدن یخچال ( سوراخ شدن لوله گاز یخچال، سوراخ شدن فریزر،سوراخ شدن لوله تخلیه آب)

یخچال ها ممکن است در گذر زمان آسیب هایی ببینند، یکی از آسیب ها و مشکلاتی که با گذر زمان ایجاد می شود و گاها ممکن است هیچ گونه علائمی نداشته باشد سوراخ شدن یخچال است.

متاسفانه سوراخ شدن یخچال در بیشتر مواقع هیچ گونه علائمی ندارد و همین سبب می شود تا ما از سوراخ شدن مطلع نباشیم و با گذشت زمان خسارات های جبران ناپذیری به یخچال وارد شود و سبب شود تا دستگاه به طور کامل از کار بیفتد. اگر سلامت یخچال شما مهم است بهتر است هر چند وقت یکبار آن را بررسی کنید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید. با بررسی کردن یخچال در صورتی که پی به سوراخ شدن آن پی بردید، می توانید آن را تعمیر کنید و هزینه خرید دستگاه جدید را کاهش دهید. در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات بوش قصد داریم شما را با نحوه تعمیر سوراخ شدن یخچال آشنا سازیم پس تا به انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چه قسمت هایی در یخچال سوراخ می شود؟

همانطور که قبلا گفته شد در برخی مواقع ممکن است سوراخ شدن یخچال هیچ‌گونه علائمی نداشته باشد، و همین سبب می‌شود تا شما از سوراخ شدن یخچال بوش مطلع نشوید و خسارت‌های زیادی به شما وارد شود. معمولا سوراخ شدن یخچال در قسمت‌های مختلفی اتفاق می‌افتد که عبارتند از:

  • سوراخ شدن لوله گاز یخچال
  • سوراخ شدن فریزر یخچال
  • سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال

در ادامه تعمیر و سوراخ شدن هر کدام از قسمت‌هایی که گفته شد را شرح خواهیم داد.

تعمیر سوراخ شدن لوله گاز یخچال 

اگر گاز یخچال خالی شود بسیار خطرناک است و ممکن است سبب از کار افتادن یخچال شود، البته خالی شدن گاز یخچال معمولا به دلیل سوراخ شدن لوله گاز یخچال  اتفاق می افتد و قبل از آنکه آسیب های جدی به یخچال وارد شود باید سوراخ های لوله گاز تعمیر شوند.

توجه داشته باشید که اگر لوله های گاز سوراخ شوند به راحتی قابل تشخیص نیستند و نمی توان آن ها را با چشم دید، بنابراین باید توسط تکنسین تشخیص داده شوند و بررسی گردند. البته با بررسی برخی از نشانه ها نیز می توانید متوجه شوراخ شدن لوله گاز شوید و برای تعمیر کردن آن ها اقدام کنید. این نشانه ها عبارتند از:

  1. کاهش یافتن زیاد سرمای یخچال
  2. زیاد شدن صدای یخچال، کمپرسور یخچال سبب تغییر صدای آن می شود.
  3. یخ زدن لوله های اواپراتور یخچال
  4. ریزش روغن های زیاد از یخچال بوش بر روی زمین

اگر یخچال تان تمامی نشانه های بالا را دارد توصیه می شود در اولین فرصت اقدام به تعمیر سوراخ های لوله گاز نمایید زیرا اگر دیر شود ممکن است مجبور باشید یخچال خود را تماما تعویض کنید و یخچال دیگری جایگزین نمایید.

تعمیر سوراخ شدن لوله گاز یخچال 

تعمیر سوراخ شدن فریزر یخچال

پاک کردن برفک های یخچال باید به شیوه خاص و اصولی انجام شود، اگر برای پاک کردن برفک ها از ابزار و وسایلی که نوک تیز مانند چاقو دارند کمک بگیرید ممکن است آسیب های زیادی به یخچال وارد شود و محفظه فریزر یخچال سوراخ شود و این موضوع سبب نشتی گاز مبرد می شود. زمانی که فریزر یخچال سوراخ شود و سبب نشت شدن گاز مبرد شود فضای یخچال بسیار گرم می شود و همین سبب می شود تا فشار زیادی به کمپرسور یخچال وارد شود و در نتیجه آسیب های زیادی ببیند.

معمولا کمپرسور به صورت مداوم در حال کار کردن است و تمام تلاش را آن این است که دمای یخچال را پایین آورد. اما زمانی که فریزر یخچال سوراخ می شود دمای یخچال بسیار بالا می رود و در نتیجه کمپرسور نمی تواند آن را پایین آورد. بهتر است از تمیز کردن برفک های یخچال با ابزار های تیز پرهیز کنید، همچنین در صورت سوراخ شدن فریزر آن را تعمیر کنید تا از آسیب رسیدن به کل یخچال و از کار افتادن آن جلوگیری شود.

مقالات مرتبط: علت برفک زدن یخچال فریزر چیست؟

تعمیر سوراخ شدن فریزر یخچال

تعمیر سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال

زمانی که لوله تخلیه آب یخچال سوراخ شود آب از پشت یخچال بر روی زمین سرازیر می شود، در چنین حالتی احتمال سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال بسیار زیاد است و باید فورا آن را تعمیر کنید.

معمولا سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال به دلایل مختلف اتفاق می افتد برای مثال زمانی که لوله های تخلیه آب با مواد غذایی مختلف یا یخ و گرد و غبار مسدود شوند احتمال سوراخ شدن لوله تخلیه آب بسیار زیاد است، البته ترک خوردن لوله تخلیه آب نیز ممکن است آسیب های زیادی به یخچال وارد کنید به همین دلیل بهتر است زمانی که سرازیر شدن آب از سینی یخچال را مشاهده کردید در اولین فرصت اقدام به تعمیر آن نمایید. برای تعمیر سوراخ شدن لوله تخلیه آب یخچال اول باید آن را توسط تکنسین بررسی کنید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

ویژگی قرص ماشین ظرفشویی
انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
علت-ماندن-کف-در-ماشین-ظرفشویی-شاخص
علل اصلی ماندن کف در ماشین ظرفشویی
راهنمای استفاده از ماکروفر بوش
راهنمای استفاده از ماکروفر بوش
علت-قفل-شدن-لباسشویی-بوش-شاخص
علت قفل شدن درب لباسشویی بوش
تعویض قفل درب یا میکروسوئیچ لباسشویی
تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی
سوختن-کولر-گازی-بوش-شاخص
علت سوختن کمپرسور کولر گازی
راهنمای-روشن-کردن-کولر-گازی-بدون-کنترل-شاخص
راهنمای روشن کردن کولر گازی بدون کنترل
شستن کتانی در لباسشویی
راهنمای شستن کتانی در لباسشویی
تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی
نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی