ظروف قابل استفاده در مایکروفر

نکات و توصیه های مهم پزشکی جهت استفاده از مایکروفر

دسامبر 6, 2022
انتقال و گردش آب در ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با مشکل گردش آب قسمت دوم

دسامبر 23, 2022

راهنمای روشن کردن کولر گازی بدون کنترل

روشن کردن اسپلیت بدون کنترل

فرض کنید که در یک روز بسیار گرم تابستانی در خانه در حال استراحت کردن هستید، گرمای طاقت فرسا باعث شده که تصمیم بگیرید تا کولر گازی خود را روشن کنید اما هرچه به دنبال ریموت کنترل می گردید آن را پیدا نمی کنید. این موضوع یکی از بدترین اتفاق هایی است که در این شرایط می تواند رخ بدهد و شما را کلافه سازد. شاید با خود بگویید که در این مواقع چه باید کرد؟ آیا راه حل های دیگری وجود دارد؟

اکنون مثال های دیگری برایتان بیان می کنیم. تصور کنید یادتان نمی آید که برای آخرین بار ریموت کنترل کولرگازی خود را کجا گذاشته اید یا باطری آن خیلی ناگهانی تمام می شود. در کل ممکن است خود ریموت خراب یا دچار مشکل شده باشد که در این صورت باید از یک فرد حرفه ای یا یک تکنسین کمک بگیرید. اصلا نگران چنین شرایط هایی نباشید چون امروز در این مقاله می خواهیم سه راه حل برای روشن کردن کولر گازی بدون کنترل بیان کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید چون اگر در هر یک از موقعیت هایی که بیان کردیم قرار بگیرید، می توانید از روش های ذکر شده در این مقاله استفاده نمایید. همچنین اگر در مورد هر یک از موارد ذکر شده سوالی برایتان پیش آمد می توانید با نمایندگی تعمیر کولر گازی بوش در تهران تماس گرفته و توسط مشاوران ما راهنمایی شوید.

روشن کردن دکمه ی پاور در یونیت داخلی کولر گازی

روشن کردن دکمه ی پاور در یونیت داخلی کولر گازی

هم اکنون بیشتر تولید کنندگان کولر گازی سعی دارند که دستگاه های خود را با ظاهری براق و زیبا طراحی و آماده سازی کنند. به همین دلیل است که بر روی سطح ظاهری پنل داخلی هیچ دکمه ای وجود ندارد، این گونه ظرافت و منحصر به فرد بودن سطح متعادل کولر از بین نمی رود. اما این مسئله باعث نشده که سازندگان اقدام به طراحی هیچ دکمه ای نکرده باشند بلکه آنها بسیار هوشمندانه مکان بهتری برای قرار دادن دکمه ها پیدا کردند. وظیفه ی دکمه های off/on روشن و خاموش کردن سریع می باشد که زیر روکش فلزی صفحه فیلتر هوا قرار گرفته اند.

مقالات مرتبط:  راهنمای روشن کردن کولر گازی بدون کنترل

در حال حاضر اگر قصد دارید کولر گازی خود را بدون به کار بردن کنترل روشن کنید، باید برای مشاهده ی دکمه پنل جلویی را باز نمایید. از یاد نبرید که معمولا در زیر یا بالای دکمه کلمه های off و on نوشته شده است. همچنین این روش یکی از آسان ترین روش ها است که هنگام رخ دادن هر گونه مشکلی می توانید از آن استفاده نمایید. موقعیت دکمه پاور بستگی به تولید کننده دارد، مثلا در برخی از مدل ها کمی پیدا کردن این دکمه سخت می باشد و باید دقت بسیار زیادی به کار ببرید.در ادامه توضیحات بیشتری بیان خواهیم کرد:

  1. در کولر گازی های دایکین، میتسوبیشی، گری و فونیکی بیشتر اوقات دکمه ی پاور را در کنارچراغ های تایمر یا چراغ های نشانگر کولرگازی و در سمت چپ پره های یونیت داخلی قرار داده اند.
  2. در کولر گازی های پاناسونیک، ال جی و هیتاچی همانطور که بیان کردیم نمی توان به راحتی جای دکمه را پیدا کرد و باید بسیار موشکافانه بررسی کنید. دلیل این موضوع این است که سازنده دکمه را در زیر فیلتر یونیت داخلی مخفی کرده و شما برای مشاهده ی آن باید فیلتر گرد و خاک دستگاه خود را بلند نمایید.

به کار بردن تلفن همراه خود برای روشن کردن کولرگازی بدون کنترل

به کار بردن تلفن همراه خود برای روشن کردن کولرگازی بدون کنترل

هرچه زمان به جلو برود علم پیشرفت بیشتری خواهد کرد و ویژگی ها و خصوصیات تمامی وسایل افزایش خواهد یافت. امروزه شما می توانید از تلفن همراه هوشمند خود یک کنترل برای کولرتان بسازید. برای این کار تنها کافی است برنامه ی کولرگازی را دانلود و بر روی موبایل نصب نمایید، سپس با استفاده از این اپ و سنسور مادون قرمز گوشی خود قادر هستید که دستگاه را روشن یا خاموش کنید. پس در صورت بروز هر اتفاقی اصلا نگران نباشید چون به همین راحتی مشکل شما حل خواهد شد!

مقالات مرتبط:  سوختن کولر گازی بوش

استفاده از کلید قطع کننده ی مدار برای روشن کردن کولرگازی

استفاده از کلید قطع کننده ی مدار برای روشن کردن کولرگازی

دو روش بیان شده در پاراگراف های بالا را امتحان کنید اما اگر به نتیجه ای نرسیدید، آخرین روش و راهکار ما برای روشن کردن کردن کولرگازی بدون کنترل، به کار بردن کلید قطع کننده ی مدار می باشد. گاهی اوقات علت روشن نشدن اسپلیت قرار گرفتن این کلید در حالت خاموش می باشد که اکثر کاربران درباره ی این موضوع هیچ اطلاعاتی ندارند و از آن غافل هستند.

برخی از افراد دمای کولرگازی خود را تغییر نمی دهند و فقط از یک درجه ی مشخص برای خانه، اتاق یا محل کار خود استفاده می کنند. اگر شما هم جزء این دسته ازافراد هستید، می توانید یک کلید قطع کننده ی مدار برای خود تهیه و نصب نمایید و آن را برای خاموش یا روشن کردن اسپلیت به کار بگیرید. این گونه دیگر خراب یا گم شدن ریموت کنترل برایتان نگران کننده نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *