نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

علت سر و صدای یخچال

علت سر و صدای یخچال چیست؟

از آنجایی که یخچال یکی از مهمترین لوازم خانگی می باشد، اگر دچار مشکلی شود نمی توان به راحتی از آن گذشت و بدون آن زندگی کرد. کاربرد یخچال در خانه بسیار حیاتی می باشد؛ چرا که وظیفه نگهداری از مواد غذایی را بر عهده دارد. اگر مشکلی برای یخچال شما بوجود آمد، بهتر است آن را جدی گرفته و به حل آن اقدام کنید؛ چرا که ممکن است این مشکل کوچک، موجب به وجود آمدن مشکلات بزرگتری شود.

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به مشکلی که برای یخچال پیش آمده بی توجه باشید، ممکن است باعث فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال شود و خسارت مالی زیادی را برای شما بوجود آورد. حتما در این شرایط با نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بوش به شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

یکی از کلافه کننده ترین مشکلاتی که می تواند برای یخچال فریزر بوجود آید، سر و صدای آزار دهنده آن است. ما در این مقاله، قصد داریم تمام علت های سر و صدای یخچال و بوق زدن آن را برایتان شرح دهیم تا با مطالعه بتوانید مشکل را حل کنید. علاوه بر این، یک ویدئو نیز قرار دادیم که با دیدن آن می توانید اطلاعات خوبی را کسب کنید.

 

علت سر و صدای یخچال چیست؟

مهمترین دلایل سر و صدای یخچال

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که سر و صدای عجیب و غریبی از یخچال بیرون بیاید. این سر و صدا ها در همه موارد، علت مناسبی برای خراب بودن یخچال شما نیست. برخی از این صدا ها، کاملا طبیعی هستند و از تمام یخچال ها شنیده می شوند که علت آن کارکرد کمپرسور یا موتور یخچال است. در برخی دیگر از موارد، شما سر و صدای بلند و ناهنجاری را از یخچالتان می شنوید که می تواند نگران کننده باشد؛ چرا که این صدا بر اثر بوجود آمدن مشکلی در یخچال ایجاد شده است. در این هنگام شما باید به عیب یابی یخچال اقدام کنید.

هنگامی که یخچال شروع به بوق زدن می کند، به شما هشدار می دهد که مشکلی به وجود آمده است. علت این هشدار، می تواند باز ماندن طولانی مدت درب یخچال باشد. برای حل این مشکل، باید درب یخچال را بررسی کنید که کاملا بسته شود. در ادامه این مقاله، مواردی که باعث بوجود آمدن سر و صدای زیاد یخچال می شوند را بررسی می کنیم.

همانطور که گفتیم، صدای غیر طبیعی یخچال علت های گوناگونی دارد که در اکثر مواقع با عیب یابی آن می توان مشکل را حل کرد. علت هایی که باعث به وجود آمدن این سر و صدا می شوند عبارت است از:

– تراز نبودن یخچال

– خراب بودن پره ها یا فن یخچال

– معیوب بودن موتور فن آواپراتور

– معیوب بودن موتور فن کندانسور

– معیوب بودن سایر اجزای یخچال

– با بررسی علت های ذکر شده می توانید مشکل یخچال خود را حل کنید.

تراز نبودن یخچال

اولین علتی که می تواند موجب سر و صدای آزار دهنده یخچال شود، تراز نبودن آن است. تراز نبودن یخچال به قطعات داخلی آن نیز آسیب وارد می کند و باعث به وجود آمدن صدای بلند و آزار دهنده ای می شود. برای حل این مشکل، ابتدا از تراز نبودن یخچال اطمینان حاصل کرده (به وسیله یک تراز) و سپس با قرار دادن تکه چوب یا مقوا زیر پایه های یخچال، آن را تراز کنید. با تراز کردن یخچال مشکل سر و صدای بلند آن نیز حل می شود.

خراب بودن پره ها یا فن یخچال

دومین علتی که می تواند باعث صدای ناهنجار یخچال شود، خراب بودن پره ها یا فن یخچال است. فن یخچال، وظیفه منتقل کردن هوای خنک به داخل یخچال را بر عهده دارد. معیوب و شکسته شدن این پره ها باعث به وجود آمدن صدای ناهنجاری در یخچال می شود. برای حل این مشکل کافی است پره ها را تعویض کنید.

معیوب بودن موتور فن آواپراتور

سومین علت بوجود آمدن سر و صدا در یخچال، معیوب بودن فن آواپراتور می باشد. موتور این فن وظیفه دارد، جریان هوا را هنگامی که کمپرسور کار می کند بر روی کویل آواپراتور به وجود آورد. اگر سر و صدای ایجاد شده از فریزر یخچال بود، به احتمال زیاد موتور فن آواپراتور دچار مشکل شده است. یکی از نشانه های خراب شدن موتور فن آواپراتور، خنک نشدن یخچال است.

برای حل این مشکل، باید داخل فریزر را بررسی کنید و محافظ فن را بیرون بیاورید. پس از برفک زدایی موتور فن، باید پروانه فن را خودتان بچرخانید. اگر این پروانه با مقاومت چرخید، باید آن را تعویض کنید تا مشکل سر و صدای یخچال حل شود.

معیوب بودن موتور فن کندانسور

چهارمین علت، معیوب بودن موتور فن کندانسور است. فن کندانسور، در یخچال های جدید وظیفه گردش جریان هوا روی کویل ها و کاهش حرارت آنان را بر عهده دارد. معیوب بودن موتور فن کندانسور، باعث به وجود آمدن سر و صدای زیادی از داخل یخچال می شود. نشانه های خراب بودن فن کندانسور عبارت است از: جمع شدن آب زیر یخچال، کاهش خنک بودن یخچال و روشن و خاموش شدن مداوم آن، نشانه های خراب شدن فن کندانسور می باشد. این مشکل به علت کثیفی و گرد و غبار روی کمپرسور و فن کندانسور به وجود می آید. با تمیز کردن آن ها می توانید مشکل سر و صدای یخچال را حل کنید.

معیوب بودن سایر اجزای یخچال

پنجمین علتی که باعث بوجود آمدن صدای غیر طبیعی یخچال می شود، معیوب بودن لرزه گیر و بست های پلاستیکی و سایر اجزای یخچال می باشد. ممکن است شل شدن بست های یخچال باعث بوجود آمدن صدای ناهنجار شده باشد که برای حل آن باید بست ها را با پیچ گوشتی محکم کنید. اگر تمام موارد ذکر شده را بررسی کردید و باز هم مشکل سر و صدای بلند یخچال حل نشد، بهتر است عیب یابی یخچال را بر عهده تعمیرکار متخصص قرار دهید.

در برخی از موارد، به علت فرسوده شدن لولای یخچال، صدای ناهنجاری را در هنگام باز کردن درب می شنوید که با روغن کاری لولای درب آن، این صدا از بین خواهد رفت. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که هر چه از عمر یخچال شما می گذرد، فرسودگی و استهلاک قطعات داخل آن بیشتر می شود که این به نوبه خود عاملی است که باعث به وجود آمدن صدای ناهنجار و بلند از یخچال می شود.

در پایان، ما در این مقاله علت های سر و صدای یخچال را بررسی کرده و راه های رفع این مشکل را در اختیار شما گذاشتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی
چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می شود؟
تنظیم درجه یخچال قدیمی
درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟
ارور-تاپ-کلوز-Tap-Closed-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارور تاپ کلوز Tap Closed ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی بوش یا ال جی
ماشین لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی؟
مزایا و معایب ساید بای ساید بوش
مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید بوش
علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش
علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش
خدمات پس از فروش بوش
نمایندگی خدمات پس از فروش بوش؛ سرویس و تعمیرات تخصصی بوش
چرا-چراغ-قرمز-یخچال-روشن-می-شودشاخص
چرا چراغ قرمز فریزر بوش روشن شده است؟
ویژگی قرص ماشین ظرفشویی
انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش