نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی

نحوه تعویض و ریست فیلتر یخچال بوش

تعویض فیلتر یخچال بوش هر چند وقت یکبار می‌تواند طبعات مفیدی را به همراه داشته باشد و بهترین زمان برای انجام آن هر 6 ماه است. فیلتر آب در یخچال فریزر بوش به شما این امکان را می‌دهد که از دیسپنر دستگاه آبی پاکیزه بنوشید، زیرا این وسیله قابلیت پاکسازی مواد آلاینده و میکروبی را در مقدار 20 میکرون داراست. این را در نظر داشته باشید که آبی که شما از محل آبریز می‌نوشید بسیار بهتر از آب شیری است که به صورت مستقیم و تصفیه نشده آن را برای رفع تشنگی استفاده می‌نمایید. به این دلیل که فیلتر آب تقریبا حدود 99% کثیفی‌های آب مصرفی را می‌زداید. تا پایان مقاله همراه ما باشید، اگر این مقاله به درد شما خورد می‌توانید با خواست خود از تعمیرکار بوش راهنمایی بگیرید.

انواع مختلف فیلتر آب در یخچال فریزر بوش

این نوع فیلتر‌ها عهده دار تصفیه نمودن آب در یخچال هستند. همچنین این فیلتر‌ها بر حسب کاربردی که دارند، دسته بندی می‌شوند. فیلتر‌هایی که در یخچال بوش به کار می‌روند، شامل دو مورد می‌شوند؛ فیلتر داخلی و خارجی که در ادامه میخواهیم به این موارد بپردازیم. با ما همراه باشید

انواع مختلف فیلتر آب در یخچال فریزر بوش

1- فیلتر طبیعی یخچال

یخچال‌هایی که درون آن از این نوع فیلتر‌ها استفاده شده، تنها قابلیت این را دارند که مواد معلقی که در آب موجود هستند را پاکسازی کنند و از مقدار سختی آب بکاهند. در یخچال‌های کوچک به طور متوسط از یک فیلتر طبیعی استفاده می‌نمایند. درون این فیلتر هم بهتر است از کربن فعال یا پودر ذغال برای جذب آلودگی‌ها استفاده گردد. میزان جذب آلودگی‌ها و تاثیر آن به نسبت دیگر فیلتر‌ها کمتر می‌باشد.

2- فیلتر های ضد باکتری یخچال

فیلتر‌های ضد باکتری از تمامی کاربرد‌های فیلتر‌های طبیعی برخوردار هستند و علاوه بر آن مسئولیت کاهیدن میزان سختی آب را نیز بر عهده دارند و همچنین باکتری‌های بیماری زایی که در آب هستند را نابود می‌کنند. این فیلتر توان این را دارد که ذرات ریز آلودگی که در آب موجود هستند را مشخص کند و سپس بعد از تصفیه آن را از شیر یخچال به مصرف برساند.

3- فیلتر داخلی و خارجی یخچال فریزر

از جدیدترین انواع فیلتر یخچال فریزر، می‌توان به فیلتر داخلی و خارجی اشاره نمود. شما می‌توانید این فیلتر‌ها را بنا به نیاز خود در درون یا بیرون یخچال نصب نمایید. فیلتر‌های خارجی دستگاه اغلب به صورت مستقیم و برروی شلنگ ورودی که به آب شهری متصل است، نصب می‌شوند. در بعضی از یخچال‌هایی که جدید هستند و توسعه داده شده اند، تنها می‌توانید از این فیلتر استفاده نمایید. فیلتر‌های داخلی را نیز درون یخچال و زیر سقف آن نصب می‌کنند یا در بعضی از دستگاه‌ها در گوشه جای میوه‌ای می‌گذارند. حساسیتی که این فیلتر در هنگام نصب دارد بیشتر از سایر فیلتر‌ها است. این را هم بدانید که اگر این فیلتر را به درستی نصب ننمایید، نمی‌توانید از آن بهره‌ای ببرید.

انواع فیلتر یخچال چه کابردی دارند؟

مهم‌ترین کاربرد فیلتر یخچال زدودن شن و ماسه، گل، کلر و ترکیبات شیمیایی و غیره از آب شهری می‌باشد. اگر فیلتر دستگاه عملکرد درستی نداشته باشد، در مراحل تصفیه نمودن آب شهری که به درون یخچال می‌رود اشکالات بسیاری وجود دارد. تا جایی که اگر مدت بسیاری لوله‌های یخچال فریزر بوش دچار انسداد شوند، ممکن است ذرات شن و ماسه تمامی بخش‌های آن را پر نماید. در مواقعی که لوله‌های دستگاه رسوب‌گیر شوند، مقداری که فشار آب خروجی یخچال دارد کم می‌شود. موجودیت این ذرات سبب سوختن شیر برقی دستگاه می‌شود که در انتها شما را نیازمند سرویسکار می‌نماید. همچنین وجود این مشکلات سبب مزه بد یخ می‌شود و فیلتر آب توان خود را برای تامین آب سالم از دست می‌‌دهد.

مقالات مرتبط: راهنما و آموزش مراقبت از یخچال بوش

به چه علت باید حواسمان به فیلتر یخچال باشد؟

اگر شما اقدام به نصب فیلتر در برنامه یخچال نموده اید، آبی که ناخالصی ندارد به آب سردکن دستگاه می‌رسد. ولی با گذشتن وقت و با جریان مدامی که آب دارد، مانند کلر یا عنصر‌‎های دیگری که در درون فیلتر اجماع می‌کنند و راندمان دستگاه را می‌کاهد. بنا به همین علت بهتر است چند وقت یکبار نسبت به تعویض فیلتر یخچال اقدام فرمایید. اگر به این مورد نگاه کافی را نداشته باشید، ناخالصی‌ها از فیلتر آب رد شده و در طولانی مدت باعث تغییر طعم آب می‌شود.

نکته: فیلتر‌ها از رسوب گذاری مواد در لوله‌های اصلی یخچال جلوگیری به عمل می‌آورند.

نحوه تعویض فیلتر یخچال بوش

برای تعویض فیلتر یخچال بوش، در طرح‌هایی که فیلتر به صورت استوانه‌ای در انتهای یخچال و در واقع به صورت عمود در بالای آن ویا به صورت افقی در پایین قرار داده شده است، بهتر است اول جریان آب به یخچال را از شیر( فلکه) که بر آن قرار داده شده است قطع کنید. پس از آن برای اینکه فضای عملکرد بهتری داشته باشید، طبقات بالایی و نزدیک به فیلتر دستگاه را خارج کنید. حال برای تعویض فیلتر بهتر است آن را خلاف ساعت چرخانده و کمی به پایین بکشید. به آسانی فیلتر از جای خود خارج می‌شود. در مواقعی که فیلتر بیرون نیامد و شما با مشکل روبرو شدید، ممکن است به سبب فشار آبی باشد، که برروی فیلتر اعمال شده است. بعد از نصب فیلتر شما همچنان مشاهده می‌نمایید که چراغ فیلتر روشن است، حال شما باید نسبت به نصب فیلتر اقدام نمایید که در ادامه به شما عزیزان آن را آموزش می‌دهیم.

نکته: یادتان باشد تنها در زمانی که فیلتر آب یخچال را تعویض نموده اید اقدام به ریست آن نمایید.

چگونگی ریست فیلتر آب یخچال فریزر بوش

ریست فیلتر آب یخچال فریزر بوش کاری ساده است و هیچ سختی ندارد، اما پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هر عکس العملی مطالبی که برای شما همراهان آماده نموده‌ایم را مطالعه بفرمایید. موقعی که چراغ نشانگری که برروی فیلتر یخچال بوش می‌باشد، روشن شده است؛ الزاما می‌بایست نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. در گام اول بهتر است که شما با استفاده از دفترچه راهنمای بوش نسبت به تعویض این قطعه اقدام فرمایید. همچنین می‌توانید مواردی که در زیر برای شما لیست کرده ایم را بخوانید و مشکل خود را حل نمایید.

چگونگی ریست فیلتر آب یخچال فریزر بوش
  • خاطرتان باشد که عمر مفیدی که فیلتر‌های آب دارند تا 6 ماه است و الزاما پس از اتمام عمر مفید آن باید تعویض این قطعه صورت گیرد.
  • کلید light/filter را به مدت زمان 3 ثانیه فشرده و نگه دارید.
  • حال علامتی که برای چراغ نشانگر فیلتر آب می‌باشد خاموش می‌شود و تا وقتی که تعویض فیلتر آب ساید بای ساید بوش صورت نگیرد، دیگر روشن نمی‌گردد.
  • اگر با فشردن کلید light/filter برای مدت 3 ثانیه اشکال شما برطرف نشد، توصیه ما این است که الزاما با تکنسین‌های متخصص و افرادی که با تجربه هستند تماس حاصل فرمایید، تا مشکلتان حل گردد. شما عزیزان می‌توانید از تعمیر یخچال فریزر بوش استفاده نمایید و با کارشناسان ما در تماس باشید.

فیلتر یخچال از کجا تهیه کنم؟

از پرسش‌های بسیاری که برای شما پیش آمده است، می‌توان به این مورد اشاره نمود که فیلتر یخچال را از کجا تهیه کنم. به طور معمول افراد متعددی دنبال فیلتر آب یخچال مناسب هستند. در نمایندگی تعمیرات بوش شما عزیزان می‌توانید این فیلتر را با قیمتی مناسب تهیه نمایید. همچنین اگر شما نیازمند فیلتر خارجی یخچال فریزر بوش با استاندارد و کیفیت معقول می‌باشید، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید تا به شما در انتخاب فیلتر خارجی مناسب یاری دهند.

مقالات مرتبط: اجتناب از تعمیرات پر هزینه یخچال بوش

نتیجه گیری

تلاش ما در این مقاله بر این بوده است تا تمامی مسائل پیرامون نحوه تعویض و ریست فیلتر یخچال بوش را برای شما کاربران توضیح داده باشیم. البته خاطرتان باشد با آموزش جامعی که در بالا برای شما آماده کرده ایم، می‌توانید نسبت به تعویض و ریست فیلتر یخچال‌تان با هر برند و مدلی اقدام فرمایید. چونکه همانطور که مطلع هستید یخچال‌ها برنامه کاری یکسانی دارند، البته این امکان هم وجود دارد که در برخی مواقع محل قرارگیری دکمه‌ها فرق داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

ویژگی قرص ماشین ظرفشویی
انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
علت-ماندن-کف-در-ماشین-ظرفشویی-شاخص
علل اصلی ماندن کف در ماشین ظرفشویی
راهنمای استفاده از ماکروفر بوش
راهنمای استفاده از ماکروفر بوش
علت-قفل-شدن-لباسشویی-بوش-شاخص
علت قفل شدن درب لباسشویی بوش
تعویض قفل درب یا میکروسوئیچ لباسشویی
تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی
سوختن-کولر-گازی-بوش-شاخص
علت سوختن کمپرسور کولر گازی
راهنمای-روشن-کردن-کولر-گازی-بدون-کنترل-شاخص
راهنمای روشن کردن کولر گازی بدون کنترل
شستن کتانی در لباسشویی
راهنمای شستن کتانی در لباسشویی
تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی
نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی