نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

نمک ظرفشویی و نحوه استفاده از آن

نمک ماشین ظرفشویی و کاربرد آن

ین روزها در ماشین ظرفشویی از یک وسیله لوکس به یکی از پرکاربردترین وسایل در آشپزخانه ها تبدیل شده است و تعداد افرادی که از این دستگاه استفاده میکنند به شدت افزایش پیدا کرده است. خیلی اوقات به دلیل فشار زیاد آب داخل ماشین ظرفشویی و همچنین بالا بودن سختی آب ،پس از شستن ظرف ها توسط این دستگاه متوجه کمی کدری یا خط و خش بر روی ظرف ها به خصوص ظرف‌های کریستالی می شویم. برای جلوگیری از این اتفاق از نمک ماشین ظرفشویی استفاده می‌شود. تا انتهای این مقاله همراه نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش در تهران باشید تا به همه سوالات شما در خصوص نمک ماشین ظرفشویی پاسخ دهیم.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

نمک ماشین ظرفشویی یک گرید خاص از کلرید سدیم دانه بندی شده و کریستالی است که در یک عمل شیمیای با آب ترکیب شده و باعث از بین رفتن سختی آب می‌شود. وقتی سختی آب کاهش یابد طبیعتاً کدورت و خط و خش روی ظروف داخل ماشین ظرفشویی ناشی از فشار بالای آب کاهش پیدا می‌کند

نمک ظرفشویی چه کاربرد هایی دارد؟

نمک ظرفشویی و کاربرد آن

دلیل استفاده از نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

اگرچه ماشین ظرفشویی بدون نمک ماشین ظرفشویی عملکرد نسبتا قابل قبولی دارد اما دلایل استفاده از آن باعث بهبود موارد زیر می شود:

مواد شوینده مورد استفاده در ماشین ظرفشویی در آب با سختی کم عملکرد بهتری دارند در نتیجه پایین آوردن سختی آب به وسیله نمک باعث شست و شوی بهتر ظرف ها می‌شود باعث کاهش کدورت و خط و خش در ظروف به خصوص ظروف کریستانی می شود باعث کاهش رسوب آهک در ماشین ظرفشویی و در نتیجه باعث پایین آمدن استهلاک دستگاه می‌شود. توصیه ما به شما این است که از نمک ماشین ظرفشویی استفاده نمایید زیرا در ازای هزینه نسبتا کم تهیه آن باعث بهبود موثر در عملکرد ماشین ظرفشویی خواهد شد.

چگونه تشخیص دهیم که نمک تقلبی نیست؟

اگر نمک ظرفشویی که خریداری کرده اید تقلبی باشد علاوه بر کدر شدن و خش افتادن ظروف به دستگاه نیز آسیب وارد می شود به دلیل اینکه نمک تقلبی سختی آب را نمی گیرد بلکه سختی آب را افزایش می دهد. موارد زیادی مانند شفافیت دانه های نمک، اندازه ی دانه های نمک و… وجود دارد که شما از طریق آنها می توانید تشخیص دهید که آیا نمک ظرفشوییتان تقلبی است یا خیر. اما باز هم این مشخصات نمی تواند یک ملاک درست برای شما باشد، در نتیجه باید همواره سعی کنید که از یک مکان و برند معتبر نمک ظرفشویی را بخرید.

مقالات مرتبط: تعمیر ظرفشویی بوش شمال تهران

نمک ماشین ظرفشویی مناسب برای دستگاه ما چیست؟

بهترین مارک نمک ظرفشویی ماشین ظرفشویی شما کاربران عزیز ممکن است هر یک از برند های ال جی، سامسونگ، بوش و… باشد و قطعا هنگام خریدن نمک ظرفشویی با خود فکر کرده اید که کدام مارک برای دستگاه شما مناسب است؟ فینیش و فیری (finish-fairy) دو تا از بهترین مارک های نمک ظرفشویی هستند که با تمام برند های ماشین ظرفشویی سازگار می باشند و توسط کمپانی های بزرگی مانند بوش، ال جی، میله، سامسونگ و… تایید شده اند. در نتیجه برند دستگاه شما مهم نیست در صورتی که هر یک از این مارک های معتبر نمک ظرفشویی را خریداری نمایید.

راهنمای گام به گام طریقه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

برای استفاده از نمک ماشین ظرفشویی نگران نباشید زیرا در ادامه به صورت کاملا ساده و گام به گام نحوه استفاده از آن را برای شماه توضیح داده ایم.

مرحله اول

خارج کردن قفسه پایینی و یافتن مخزن نمک در اکثر ماشین ظرفشویی ها، مخزن نمک در کف آنها قرار گرفته است. پس ابتدا قفسه پایین را بردارید تا مخزن نمک قابل دسترسی باشد. احتمالا این مخزن در سمت راست یا چپ کف ماشین ظرفشویی شما باشد. اگر در این قسمت مخزنی وجود نداشت احتمالا دستگاه شما نرم کننده داخلی آب نداشته باشد.

مرحله دوم

باز کردن درپوش مخزن و چک کردن آب داخل آن مخازن نرم کننده آب دارای درپوش هایی هستند که پس از هر بار استفاده باید محکم بسته شوند. این درپوش را باز کنید و آن را کنار بگذارید. اگر اولین بار است که قصد پر کردن مخزن نمک را دارید باید آن را با آب پر کنید. آن قدر داخل آن آب بریزید که تا بالای دهانه پر شود.

نکته: بعد از اولین باری که از آن استفاده می‌کنید، واحد نرم کننده شما باید همیشه مقداری آب در خود داشته باشد. در نتیجه در موارد بعدی پر کردن مخزن نمک، نیازی به ریختن آب درون مخزن نخواهد بود.

مرحله سوم

درون مخزن دستگاه خود فقط و فقط از نمک ماشین ظرفشویی استفاده نمایید. این که از کدام برند استفاده می‌کنید آنقدر مهم نیست که احیا از نمک خوراکی یا نمک دریا استفاده کنید. نمک های خوراکی معمولاً دارای مواد افزودنی هستند که حتی سختی آب شما را افزایش می‌دهند. همچنین به دلیل ریزدانه بودن ممکن است منافذ دستگاه شما را مسدود نمایند.

مرحله چهارم

نمک را به وسیله قیف تا پر شدن کامل مخزن درون آن بریزید معمولاً زمانی که ماشین ظرفشویی را تهیه می‌نمایید یک قیف مخصوص نمک در آن قرار دارد تا راحت تر نمک را درون مخزن بریزد. نمک را داخل قیف بریزید تا مخزن پر شود. ماشین‌های ظرفشویی مختلف مخازنی با اندازه‌های متفاوت دارند. بنابراین دستور دقیقی برای این فرآیند وجود ندارد. نمک را داخل دستگاه بریزید تا کاملاً پر شود به دلیل وجود آب در این مخزن، محلولی از آب نمک درون این مخزن ایجاد می شود که سختی آب شما را کنترل می‌نماید

نکته: استفاده از قیف از ریختن نمک به بیرون مخزن جلوگیری کنید. قیف را بالای مخزن نگه دارید و درون آن فرو نکنید زیرا اگر قیف مرطوب شود فرآیند ریختن نمک با مشکل دچار خواهد شد.

مرحله پنجم

نمک اضافی را با یک پارچه نم دار تمیز کنید اگر احیانا مقداری نمک کف ماشین ظرفشویی ریخت، آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. نمکی که در دستگاه نرم‌کننده می‌ریزید، هرگز به ظروف شما برخورد نمی‌کند و فقط در خود دستگاه باقی می‌ماند. اگر نمک ریخته شده در کف ماشین را تمیز نکید با آب درون ماشین مخلوط می شود اما به ظروف صدمه ای وارد نمی کند و فقط ممکن است اما ممکن است ظرف ها کمی طعم و مزه نمک بگیرند.

مقالات مرتبط: تعمیر ماشین لباسشویی بوش با مشکل گردش آب قسمت دوم

مرحله ششم

درپوش را مجددا محکم ببندید

حتما از چفت شدن کامل درپوش اطمینان حاصل کنید تا کامل بسته شده باشد. اگر درپوش خوب بسته نشده باشد ممکن است حین فرآیند شست و شو باز شود و دچار شکستگی گردد. تهیه مجدد این درپوش ها کار آسانی نیست زیرا به تنهای عرضه نمی شود. پس خیلی مراقب آن ها باشید. مرحله هفتم و پایانی: قفسه پایینی را به حالت سابق برگردانید و ماشین ظرفشویی را به طور معمول روشن کنید هنگامی که درپوش خود را چک کردید، می توانید قفسه پایینی را دوباره داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید. ماشین ظرفشویی خود را پر از ظروف کنید و مانند همیشه آن را روشن کنید. پس از پر کردن مجدد نمک، نیازی به شستشوی دستگاه به صورت خالی نیست.

ویدیو آموزش نحوه استفاده از نمک ظرفشویی

 

 

سوالات متداول

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”آیا قرص های همه کاره برای شست و شو کافی نیست و باز هم باید نمک ماشین ظرفشویی را به صورت جداگانه استفاده کرد؟” answer-0=”قرص های همه کاره دارای مقداری نمک برای کمک به پر کردن نرم کننده آب هستند، اگرچه ما همچنان توصیه می کنیم اگر می خواهید بهترین نتیجه را داشته باشید، نمک ماشین ظرفشویی را اضافه کنید. اگر همیشه از قرص‌ها استفاده می‌کنید، احتمالاً مجبور خواهید بود نمک را کمتر اضافه کنید، اما هنوز هم ایده خوبی است. برخی از ماشین های ظرفشویی دارای گزینه قرص ماشین ظرفشویی همه کاره هستند، اما ما استفاده از آن را به شما توصیه نمی کنیم. این به این دلیل است که نمک موجود در قرص اغلب برای محافظت از ظروف در برابر کدر شدن بیش از حد شستشو کافی نیست.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”تفاوت نمک معمولی با نمک ماشین ظرفشویی چیست؟” answer-1=”نمک ماشین ظرفشویی از چند جهت با نمک سنتی تفاوت دارد که یکی از آنها اندازه آن است. دانه های نمک سفره به غلظت کوچکتر و ظریف تری آسیاب می شوند که در صورت استفاده در ماشین ظرفشویی می تواند منجر به مسدود شدن زهکشی شود. از طرف دیگر، نمک ماشین ظرفشویی غلیظ تر است و عملکرد عادی تمیز کردن دستگاه را مختل نمی کند. یکی دیگر از تفاوت های عمده نمک ماشین ظرفشویی و نمک خوراکی، ساختار شیمیایی آن است. نمک ماشین ظرفشویی معمولاً از 100% کلرید سدیم و بدون هیچ افزودنی دیگری ساخته شده است، در حالی که نمک سفره اغلب حاوی ترکیبات ضد جوش مانند منیزیم است. افزودنی های استفاده شده در نمک خوراکی ممکن است با اجزای مکانیکی ماشین ظرفشویی تداخل داشته باشند یا باعث ایجاد لکه های آب سخت شوند.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

ارور E27 ظرفشویی بوش
ارور E27 ظرفشویی بوش
ارور-E17-ظرفشویی-بوش-شاخص
ارور E17 ظرفشویی بوش
علت-گرم-نشدن-آب-ماشین-ظرفشویی-بوش-شاخص
چرا آب ماشین ظرفشویی بوش گرم نمی شود؟
روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی
چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می شود؟
تنظیم درجه یخچال قدیمی
درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟
ارور-تاپ-کلوز-Tap-Closed-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارور تاپ کلوز Tap Closed ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی بوش یا ال جی
ماشین لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی؟
مزایا و معایب ساید بای ساید بوش
مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید بوش
علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش
علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش
خدمات پس از فروش بوش
نمایندگی خدمات پس از فروش بوش؛ سرویس و تعمیرات تخصصی بوش