نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

علت خاموش شدن جاروبرقی بوش

دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بوش

ممکن است که گاهی اوقات جاروبرقی بوش شما خاموش و دیگر روشن نشود، در این مواقع شاید با خود فکر کنید که دستگاه سوخته است و همین افکار باعث می شود که دچار دلهره و اضطراب شوید. نگران نباشید چون در بیشتر مواقع یکسری دلیل های سطحی باعث می شود که جاروبرقی شما خاموش شود. دلیل های سطحی که خودتان هم می توانید آن ها را برطرف کنید.

دستگاه های مربوط به هر برندی کارایی و قابلیت های گوناگونی دارند. علاوه بر این دو، مشکلات و ایرادهای متفاوتی نیز دارند. یکی از مشکلات جاروبرقی بوش خاموش شدن است، که در بعضی مواقع می توان آن را به راحتی حل کرد.

در ادامه ی درباره علت خاموش شدن جاروبرقی بوش، توضیح خواهیم داد. پس با ما در ادامه همراه باشید تا در صورت بروز مشکل آگاهی کامل نسبت به مشکلات داشته باشید. اگر در هر کدام از موارد زیر برای تان سوال پیش آمد با نمایندگی بوش در تهران به شماره 22225007-021 تماس بگیرید.

علل اولیه روشن نشدن جاروبرقی برند بوش

خاموش شدن ناگهانی یکی از مشکلات دستگاه های برند بوش می باشد. دلایل مختلفی باعث می شود که این اتفاق بیفتد. وجود سنسور های حرارتی بر روی موتور جاروبرقی یکی از این دلایل می باشد. وقتی دمای دستگاه از حد استاندارد بالا رود، به صورت  اتوماتیک خاموش می شود.

نوسان و کمبود برق در پریز منزل یکی دیگر از دلیل ها است. پس اگر جاروبرقی به طور ناگهانی خاموش شد ابتدا اقدام به بررسی پریز برق و ولتاژ آن کنید، اگر مشکلی وجود نداشت به سراغ خود دستگاه بروید.

5 دلیل اصلی برای خاموش شدن جاروبرقی بوش

1- معیوب شدن موتور

نیم سوز شدن و معیوب بودن موتور اولین دلیل برای خاموش شدن دستگاه است. وقتی که به هر دلیلی موتور آسیب ببیند، مانند وجود مشکل در سیم پیچی ها، معیوب شدن کلکتور و … موتور داغ می کند و به دلیل بالا رفتن دما، جاروبرقی خاموش می شود.

موقع وجود مشکل در ترموستات دستگاه، 30 دقیقه صبر کنید تا دستگاه خنک شود، بعد اقدام به روشن کردن آن کنید. در صورتی که روشن شد مشکل جدی وجود ندارد، اما اگر روشن نشد باید آن را تعویض کنید.

2- پر شدن پاکت جاروبرقی

پر شدن پاکت دستگاه به موتور دستگاه فشار می آورد و برای همین جاروبرقی خاموش می شود. هر چند وقت یکبار پاکت را خالی کنید تا به موتور فشار نیاید. توجه داشته باشید که برای رخ ندادن مشکل از پاکت های فابریکی دستگاه بوش و الیاف نانو استفاده کنید.

 پر شدن پاکت جاروبرقی
پر شدن پاکت جاروبرقی

3- تمیز نبودن یا گرفتگی فیلتر های هوا

گرفتن فیلتر هوا باعث می شود که به موتور هوا نرسد، برای همین دمای آن بالا می رود و دستگاه خاموش می شود. علاوه بر گرفتگی فیلتر هوا، در صورت تمیز نبودن فیلتر هپا، هوا از داخل جاروبرقی بیرون نمی رود و همین کار موجب همان رویداد قبلی می شود.

اگر فیلتر هپا تمیز و فیلتر هوا نگرفته باشد، دستگاه صدا های زیادی هم به وجود نمی آورد و ناگهانی خاموش نمی شود. پیشنهاد می کنیم که هنگام خالی کردن پاکت مشکلات این دو فیلتر را نیز برطرف کنید.

4- مسدود شدن لوله

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن دستگاه، گرفتگی یا مسدود شدن لوله های جاروبرقی است. عدم مکش و کاهش قدرت آن بیانگر وجود آشغال و… در لوله ها است. پیشنهاد می دهیم که اول از همه لول های خرطومی، پارویی و تلسکوپی را چک کنید. در صورت وجود آشغال درون آنها، با فشار آب یا میله ی آهنی مشکل را برطرف کنید.

مسدود شدن لوله جاروبرقی
مسدود شدن لوله جاروبرقی

5- قطع شدن سیم رابط

قطع شدن سیم گاهی اوقات به خاطر کشش زیاد یا خارج کردن انتهایی آن از دستگاه است. این علت ها باعث می شوند که جریان برق به موتور نرسد و در نتیجه جاروبرقی خاموش می شود.

برای حل مشکل قاب رویی جاروبرقی را وا کنید. بعد برای تمیز کردن قطعه سیم جمع کن آن را در بیارید. ابتدا فیوز را از قطعه جدا کرده و بعد برای جایگذاری سیم های جدید، 2 سیم روشن و تیره رایط را جدا کنید. پس از پایان کار فیوز را دوباره به قطعه وصل کنید.

در صورتی که مشکل خاموش شدن جاروبرقی بوش شما به خاطر مواردی که در بالا توضیح دادیم، نبود با یک فرد متخصص و حرفه ای تماس بگیرید تا ایراد را پیدا و عیب یابی کند.

ما به عنوان بهترین مرکز برای تعمیر جاروبرقی بوش در تهران می توانیم بهترین تکنسین ها را برای تست، عیب یابی و تعمیر دستگاه به منزل شما بفرستیم. کافی است با شماره 22225007-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی
چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می شود؟
تنظیم درجه یخچال قدیمی
درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟
ارور-تاپ-کلوز-Tap-Closed-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارور تاپ کلوز Tap Closed ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی بوش یا ال جی
ماشین لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی؟
مزایا و معایب ساید بای ساید بوش
مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید بوش
علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش
علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش
خدمات پس از فروش بوش
نمایندگی خدمات پس از فروش بوش؛ سرویس و تعمیرات تخصصی بوش
چرا-چراغ-قرمز-یخچال-روشن-می-شودشاخص
چرا چراغ قرمز فریزر بوش روشن شده است؟
ویژگی قرص ماشین ظرفشویی
انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش