نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی یکی از پرکاربرد ترین وسایلی است که امروزه برند های مختلف آن را می توان در خانه های اکثر مردم مشاهده کرد و هرگونه خرابی در این وسیله، باعث بوجود آمدن اتفاقات ناخوشایندی در خانه می شود. ما در این مقاله به عیب یابی ماشین لباسشویی بوش که ممکن است معضلات بزرگی را برای هرکدام از شما ایجاد کرده باشد می پردازیم و راه حل این عیوب را برای شما بازگو می کنیم. البته، لازم به ذکر است بگوییم که خرابی لباسشویی ها، به برند و شرکت سازنده آنها بستگی ندارد و اغلب این مشکلات، حتی در مدل های مختلف نیز راه حل های یکسانی را دارند.

همچنین درباره عیب یابی و یافتن مشکل بوجود آمده در دستگاه، می توان گفت که هرکس آموزش های اولیه را در مورد قطعات و اجزاء ماشین لباسشویی دیده باشد، قادر به انجام این کار است. برای رفع مشکل و تعمیر دستگاه نیز بهتر است از کسی که تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه را داراست، بخواهید تا حل این مشکل را بر عهده بگیرد در غیر این صورت، ممکن است باعث ایجاد خرابی های بیشتر در ماشین لباسشویی شما شده و خسارت مالی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

به دلیل ساده بودن بعضی مشکلات ماشین لباسشویی برند بوش، تنها با خواندن دفترچه راهنمای این وسیله و حتی بدون داشتن تجربه و تخصص در این زمینه، می توانید برخی از معایب آن را برطرف کنید؛ اما در مورد آن دسته از مشکلات که دارای پیچیدگی هستند، نمی توان این کار را انجام داد و حتما باید از یک متخصص کمک بگیرید تا بعد از ریشه یابی مشکل، آن را به طور کامل بر طرف کند.

مشکلات متداول لباسشویی بوش

1- ایجاد سر و صدای زیاد هنگام شستشو

2- تعمیر برد لباسشویی

3- متوقف شدن ماشین لباسشویی حین برنامه

4- باز و یا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

5- وجود نشتی یا آبریزش در دستگاه

6- آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی

ایجاد سر و صدای زیاد هنگام شستشو

وجود سر و صدا های زیاد هنگام شستشوی لباس ها توسط ماشین لباسشویی، می تواند به دلایل زیادی اعم از آسیب دیدن فنر های دیگ، نامتعادل بودن بار ماشین لباسشویی، آسیب دیدن تسمه کاهش حرکت دیگ و کمک فنر و… باشد.

البته این صدا ها علاوه بر دلایل فنی، علت های دیگری نیز مانند برخورد سگک کمربند با دیواره های اتاقک شستشو، گیر کردن جوراب و اشیاء دیگر در پمپ ماشین لباسشویی دارد؛ اما در صورت شنیدن صداهای عجیب و زیاد از دستگاه، بهتر است این مشکل را با متخصصان فنی در ارتباط بگذارید، زیرا ممکن است علت هر یک از این صدا ها، وجود مشکلات جدی در ماشین لباسشویی باشد.

تعمیر برد لباسشویی بوش

برد یکی از قطعات مهم در لباسشویی است که اگر خراب شود برای تعمیر یا تعویض آن حتما نیاز به تعمیرکار حرفه ای است. اگر برد خراب شود کل دستگاه از کار میفتد زیرا قطعه ای نیست که به سایر قطعات دستور دهد که برنامه شست و شو را انجام دهد. به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر نکیند و با نمایندگی مرکزی تعمیرات لباسشویی بوش که به شماره تلفن 22225007-021 می باشد تماس بگیرید.

متوقف شدن ماشین لباسشویی حین برنامه

یکی از علت هایی که ماشین لباسشویی بوش را دچار مشکل می کند، متوقف شدن در حین برنامه است. این توقف به دلایل مختلفی مانند تایمر، اختلال در تخلیه کامل آب، خطا و یا ارور دادن دستگاه و… می باشد. اگر متوقف شدن لباسشویی در حین برنامه به دلیل خطای دستگاه باشد، معمولاً روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی کلمه ارور، نمایش داده می شود و یا شروع به بوق زدن می کند که در این شرایط بهتر است از صاف بودن شیلنگ های ورودی و خروجی آب و توانایی ماشین در تخلیه آب اطمینان حاصل کنید.

گاهی اوقات نیز ماشین لباسشویی در اواسط برنامه متوقف می شود که دلیل آن، گرم شدن بیش از اندازه آب است و یا اگر دستگاه حدود 30 دقیقه بعد از شروع برنامه متوقف شده و به بوق زدن شروع می کند، بدین معنی است که لباسشویی قادر به گرم کردن آب نبوده است. برخی اوقات نیز برنامه لباسشویی به دلیل حفظ ایمنی دستگاه، در حین نشتی آب، متوقف می شود که این کار از آسیب دیدگی بخش های دیگر ماشین جلوگیری می کند، بهتر است برای حل مشکل از یک متخصص کمک بخواهید.

باز و یا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاهی بعد از اتمام هر برنامه و یا قبل از شروع شستشو، درب لباسشویی باز نمی شود یا هنگام بسته شدن در جای خود قرار نمی گیرد. این اتفاق می تواند به دلایل مختلفی، اعم از معیوب بودن قفل، پر بودن بیش از حد دستگاه، قرار گرفتن لباس‌ها بین درب و یا فعال شدن قفل کودک رخ دهد.

اگر فعال بودن قفل کودک باعث این اتفاق شود، کافیست با غیر فعال کردن آن با توجه به دستورالعمل موجود در دفترچه راهنما، این مشکل را حل کنید. گاهی اوقات نیز ممکن است پر بودن لباسشویی مانع بسته شدن درب آن شود که با استفاده، کمتر از حد ظرفیت دستگاه این مشکل نیز قابل حل است.

در صورتی که این اتفاق به دلایل بالا نبود، بهتر است بررسی کنید که لباس های کوچک مانند جوراب و یا ساق دست بین درب قرار نگرفته باشند و یا از یک متخصص بخواهید قفل آن را بررسی کرده و در صورت خراب یا فرسوده بودن، آن را تعمیر کند.

وجود نشتی یا آبریزش در دستگاه

گاهی اوقات قسمت های جلویی، پشتی و زیرین ماشین لباسشویی به دلایل مختلف، دچار نشتی و یا آبریزش می شوند که می توان با برطرف کردن این مشکل از آسیب رسیدن به بخش های دیگر دستگاه جلوگیری کرد.

اگر آبریزش و نشتی در قسمت جلوی لباسشویی باشد، مشکل را باید در بخش های محفظه پودر، درب و یا فیلتر دستگاه جستجو کنید.

اگر پس از بررسی، متوجه شدید که فیلتر ماشین لباسشویی دچار مشکل شده است، باید از محکم بودن پیچ درپوش فیلتر عمودی دستگاه و نحوه قرار گرفتن درپوش شیلنگ تخلیه با توجه به دفترچه راهنما، اطمینان حاصل کنید.

هرگاه مشکل نشتی از قسمت جا پودری دستگاه باشد، پس از بررسی نرمال بودن فشار آب، از مسدود نبودن نازل اطمینان حاصل کنید.

اگر آبریزش دستگاه به دلایل بالا نبود، باید درب آن را چک کنید. درب ماشین لباسشویی، می تواند به دلایلی مانند استفاده بیشتر از حد ظرفیت آن و یا گیر کردن جوراب یا دستکش در میان لاستیک باز مانده باشد و باعث آبریزش دستگاه شود. پس بهتر است هنگام بستن درب ماشین لباسشویی، از شنیدن صدای تیک، اطمینان حاصل نمایید.

آبگیری بیش از حد ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به دلایل خراب بودن شیر ورودی آب، محفظه فشار و یا سوئیچ فشار، آب لباسشویی سرریز شده باشد. گاهی اوقات نیز لباسشویی بیش از حد آبگیری می کند که این امر نیز باعث سرریز شدن آب از دستگاه می شود. برای حل این مشکل، بهتر است شیر ورودی آب را تعمیر کنید.

سوئیچ فشاری یا سوئیچ تنظیم آب، یکی از اجزاء ماشین لباسشویی می باشد که برای کنترل مقدار ورود و خروج آب سرد و گرم، تعبیه شده است. خراب شدن یا فرسودگی این سوئیچ، باعث سرریز شدن آب می شود.

وجود مشکل در محفظه فشار، از دیگر دلایل سرریز شدن آب ماشین لباسشویی است. هنگامی که محفظه فشار مملو از هوا می شود، آب وارد درام شده و آن را پر می کند. هوای موجود در این محفظه موجب عقب رفتن شیلنگ فشار می شود و سوئیچ فشار را روشن می کند که این امر موجب آغاز دستور شستشو می شود. اگر سوئیچ فشار دچار هرگونه مشکلی شود، عملیات بالا به طور کل مختل شده و آب از دستگاه سرریز می شود.

در صورت وقوع هر کدام از مشکلات بالا، بهتر است سریعاً از نمایندگی مجاز تعمیر بوش کمک بخواهید تا مشکل را به طور کامل رفع کند. ما در این مقاله به عیب یابی ماشین لباسشویی بوش، پرداختیم تا بتوانید خودتان در خانه مشکل را عیب یابی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + هفت =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

روشن شدن چراغ نمک ظرفشویی
چرا چراغ نمک ماشین ظرفشویی روشن می شود؟
تنظیم درجه یخچال قدیمی
درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟
ارور-تاپ-کلوز-Tap-Closed-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارور تاپ کلوز Tap Closed ماشین لباسشویی بوش
ماشین لباسشویی بوش یا ال جی
ماشین لباسشویی بوش بهتر است یا ال جی؟
مزایا و معایب ساید بای ساید بوش
مزایا و معایب یخچال ساید بای ساید بوش
علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش
علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی بوش
خدمات پس از فروش بوش
نمایندگی خدمات پس از فروش بوش؛ سرویس و تعمیرات تخصصی بوش
چرا-چراغ-قرمز-یخچال-روشن-می-شودشاخص
چرا چراغ قرمز فریزر بوش روشن شده است؟
ویژگی قرص ماشین ظرفشویی
انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش