ماشین ظرفشویی بوش خود را تمیز کنید

ماشین ظرفشویی بوش خود را تمیز کنید

جولای 5, 2020
چگونگی مراقبت از یخچال بوش

راهنما و آموزش مراقبت از یخچال بوش

جولای 5, 2020

برطرف کردن مشکل لرزش ماشین لباسشویی بوش

دلایل لرزش ماشین لباسشویی بوش

دلایل لرزش ماشین لباسشویی بوش

در اثر کارکرد و عوامل محیطی مختلف وسایل از کارکرد طبیعی خود خارج می شوند و احتیاج به تعمیر پیدا می کنند. برای لباسشویی که لرزش و ارتعاش دارد، باید به یک سری نکات توجه کرد. در زیر به آنها اشاره می کنیم.

جذب کننده ارتعاش

همه ماشینهای لباسشویی با درب جلو، دارای جذب کننده ارتعاش هستند که برای کاهش ارتعاشات وان در چرخه شستشو مورد استفاده قرار می گیرند. جذب کننده ارتعاش یا ستون های جانبی به قاب پایه و مجرای بیرونی متصل می شوند و شما باید پانل جلو یا پانل عقب را برای دسترسی به آنها جدا کنید.

هنگامی که جذب کننده در اثر ارتعاش ضعیف شده یا آسیب می بیند، بارگذاری های نامتعادل باعث می شود که ماشین لباسشویی دچار لرزش یا حرکت شود و در اغلب موارد دستگاه در طول چرخه شستشو سر و صدای بلندی را ایجاد می کند. اگر این مشکلات اصلاح نشوند، می توانند منجر به آسیب دیدن سایر اجزا شوند.

لرزه گیرها را برای یافتن هر گونه علائم خرابی، نشت مایعات یا ضعف بررسی کنید و در صورت نیاز، هر دو لرزه گیر را تعویض کنید. قبل از انجام این اقدامات، جریان برق را از دستگاه قطع کنید.

فنر تعلیق و فنر وان

فنرهای تعلیق در ماشین لباسشویی شما به منظور آویزان نگه داشتن وان درون کابین و یا به منظور پایدارسازی وان ماشین لباسشویی استفاده می شوند. آنها همچنین ارتعاش سبد شستشو را در حالی که دستگاه در حال شستن است، جذب می کنند.

گاهی اوقات این فنرها آسیب دیده، کشیده و یا گسسته می شوند که می تواند سر و صدا و لرزش بیش از حد را در حین چرخه شستشو ایجاد کنند. برای دسترسی به فنرهای تعلیق، باید پانل بالایی و یا جلویی ماشین لباسشویی را جدا کنید.

مقالات مرتبط:  آموزش تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

هر گونه کشیدگی یا آسیب دیدگی در آنها را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که آنها به طور ایمن به هر دو طرف متصل شده اند. هنگام تعویض فنرها احتیاط کنید چرا که آنها عموما تحت فشار هستند و همیشه دارای مقداری انرژی ذخیره شده در خود می باشند.

ما توصیه می کنیم که اگر تشخیص داده شده است که فنرهای تعلیق معیوب هستند، بهتر است همه آنها را با هم تعویض کنید.

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش

علت لرزش ماشین لباسشویی بوش

حلقه لرزه گیر ماشین لباسشویی  و صفحه لرزه گیر و روکش وان

لرزه گیر ماشین لباسشویی

لرزه گیر ماشین لباسشویی چیست؟ برخی از ماشین های لباسشویی دارای یک حلقه لرزه گیر هستند که باعث می شود ارتعاش ماشین لباسشویی شما در حین چرخه شستشو کاهش یابد. این حلقه معمولا در پایین ماشین لباسشویی قرار دارد و مانند یک بالشت لرزه گیر بین پایه و مونتاژ وان عمل می کند.

حلقه لرزه گیر (صفحات لرزه گیر) معمولا از پلاستیک سخت ساخته می شوند، اگرچه برخی از صفحات لرزه گیر ساخته شده از مواد روغنی هستند. هر دو سبک با استفاده از روکش معمولی پوشانده می شوند و در نهایت می توانند به وان اجازه حرکت بیشتر دهند.

در شرایط شدید، آنها می توانند به نقطه ای برسند که پایه فلزی به تکیه گاه فلزی وان برخورد کند و ماشین لباسشویی لرزش های غیرقابل کنترل داشته باشد. پانل جلویی را برای بازرسی حلقه لرزه گیر بردارید و به دنبال علائمی همچون گرد و غبار سفید بر روی پوشش پلاستیکی آن باشید.

قبل از اینکه بتوانید حلقه یا صفحات لرزه گیر را تعویض کنید، ابتدا باید فنرهای وان را جدا کنید. فنرهای تعلیق تحت کشش قرار دارند بنابراین هنگام انجام این تعمیر باید همیشه اقدامات محافظتی مناسب را رعایت کنید.

تسمه لرزه گیر وان

بعضی از مدل های ماشین لباسشویی بارگذاری شده از بالا، از تسمه هایی برای کاهش ارتعاش وان در طول چرخه شستشو استفاده می کنند. چهار تسمه به بالای وان و به هر گوشه کابین متصل می شود.

مقالات مرتبط:  تعویض و تعمیر برد لباسشویی بوش

این تسمه ها از لاستیک ساخته شده و می توانند با استفاده عادی از بین بروند. هنگامی که تسمه ها کشیده شده یا آسیب دیدند، وان ممکن است در طول چرخه شستشو با کابین در تماس قرار بگیرد، که باعث می شود دستگاه به لرزش افتاده یا حرکت کند و سر و صدای زیادی همراه با ضربه تولید کند.

بارگذاری های مداوم و استفاده بیش از حد، فشار زیادی را بر روی این تسمه ها وارد می کند و باعث خرابی زودتر از موعد آنها می شود. شما باید قسمت بالایی دستگاه را برای دسترسی به تسمه ها باز کنید و تعیین کنید که آیا صدایی که شما می شنوید از این قسمت است یا خیر.

اگر هر یک از تسمه ها ظاهرا آسیب دیده یا پوسیده شده باشد، باید تعویض شود. ما توصیه می کنیم هر چهار تسمه را همزمان تعویض کنید.

پایه تراز

پایه های تراز در یک ماشین لباسشویی برای پشتیبانی از دستگاه استفاده می شوند و قابل تنظیم می باشند تا دستگاه بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد. برخی از مدل ها دارای چهار پایه رشته ای هستند و برخی دیگر از دو پایه رشته ای و دو پایه در عقب دستگاه استفاده می کنند.

اگر دستگاه شما در طول چرخه شستشو به شدت تکان بخورد و یا ارتعاش داشته باشد، ابتدا باید بررسی کنید که آیا دستگاه شما به طور کامل تراز است و با استحکام روی چهار پایه خود قرار گرفته است یا خیر.

اطمینان حاصل کنید که هر یک از پایه های رشته، با استفاده از قفل هایی در جای خود محکم شده و پایه های لاستیکی در وضعیت خوبی قرار دارند. اگر هر یک از پایه های تراز یا پایه های لاستیکی از بین رفته یا آسیب دیده باشند، باید تعویض شوند.

مقاله مرتبط:

آموزش عیب یابی ماشین لباسشویی بوش

در صورت نیاز به تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی بوش با شماره نمایندگی بوش تماس گرفته تا بهترین خدمات را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیرات لوازم خانگی بوش