دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

ژوئن 19, 2018
تعمیر برد یخچال بوش

تست، عیب یابی و تعمیر برد یخچال فریزر بوش

مارس 9, 2020

علت صدا کردن ماشین لباسشویی

علت صدا کردن ماشین لباسشویی

علت صدا کردن ماشین لباسشویی

هنگامی که ماشین لباسشویی سر و صدا می کند می تواند علل متفاوتی داشته باشد که در این جا به این موارد می پردازیم ولی در نظر داشته باشید این موارد برای راهنمایی است و اگر تخصصی در این زمینه ندارید حتما از نمایندگی های تعمیرات بوش کمک بگیرید.

علل سر و صداهای عجیب لباسشویی بوش

درام عقب با یاتاقان

درام عقب درون خود یاتاقان‌هایی دارد که باعث می‌شود وان داخلی راحت و روان بچرخد. اگر سیستم یاتاقان ناقص باشد، ماشین لباسشویی هنگام کار سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند. در بعضی از ماشین‌ها، یاتاقان‌ها جدا از درام عقب نیز فروخته می‌شود، با این وجود توصیه می‌شود که هم درام بیرونی و هم یاتاقان‌ها را با هم عوض کنید، زیرا درآوردن یاتاقان قبلی و فشار دادن یاتاقان جدید سخت است. البته لازم است بدانید که تعویض وان بیرونی و یاتاقان‌ها نیز آسان نیست و می‌تواند بسیار پر هزینه باشد.

بلبرینگ وان

بلبرینگ وان، وسط وان بیرونی نصب شده است. بلبرینگ وان کمک می کند وان داخلی راحت و روان بچرخد. تعویض بلبرینگ وان بسیار پیچیده است و لازم است اکثر قطعات ماشین را باز کنید. اگر بلبرینگ‌ها مشکل دارند، توصیه می‌کنیم وان بیرونی و بلبرینگ‌ها را با هم عوض کنید. توصیه ما این است که این کار را به یک متخصص از نمایندگی های رسمی تعمیر ماشین لباسشویی بوش بسپارید.

مقالات مرتبط:  درجه یخچال قدیمی چگونه تنظیم می شود؟

قرقره موتور

قرقره موتور ممکن است پوسیده شده، ترک خورده، شل یا خم شده باشد. قرقره موتور را درآورده و آن را با دقت بررسی کنید. اگر قرقره موتور آسیب دیده یا معیوب باشد، آن را عوض کنید.

کوپلینگ موتور

این احتمال نیز وجود دارد که کوپلینگ موتور خراب شده باشد. کوپلینگ موتور، موتور را به جعبه دنده ماشین متصل می‌کند. اگر بیش از حد ظرفیت ماشین، بارگیری شده باشد، کوپلینگ موتور نمی‌تواند از موتور و جعبه دنده محافظت کند. کوپلینگ موتور همچنین می‌تواند به علت سایش طبیعی از بین برود. کوپلینگ موتور را بررسی کرده و ببینید آیا شکسته است یا خیر. در صورت شکستگی آن را عوض کنید.

کلاچ

اسمبلی کلاچ اتصال بین جعبه دنده و وان داخلی را ایجاد می‌کند و باعث می‌شود وان به تدریج به سرعت مناسب چرخش برسد. کلاچ در طول زمان پوسیده می‌شود و همین موجب می‌شود ماشین پر سر و صدا کار کند. کلاچ را نمی توان تعمیر کرد. بنابراین درصورتی که فرسوده شده است، آن را تعویض کنید.

تسمه درایو

شاید علت سروصدای ماشین از خرابی تسمه درایو باشد. تسمه موتور با گذشت زمان، می‌تواند خشک یا پاره شود و یا بسوزد. با از بین رفتن تسمه، موتور هنگام کار سروصدای بلند ایجاد می‌کند. برای تعیین اینکه آیا تسمه درایو خراب است یا نه، باید آن را بررسی کنید. درصورتی که پاره شدن یا آسیب دیدن، باید آن را عوض کنید.

جعبه دنده

جعبه دنده ماشین ممکن است فرسوده یا معیوب باشد. دنده‌های جعبه دنده با گذشت زمان خورد می‌روند و این امر می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا هنگام کار کردن ماشین شود. با این حال، قبل از عوض کردن جعبه دنده، ابتدا همه قسمت‌های دیگر که معمولا بیشتر خراب می‌شوند را بررسی کنید.

مقالات مرتبط:  تعویض و تعمیر برد لباسشویی بوش

پمپ تخلیه

اگر ماشین هنگام تخلیه سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند، ممکن است پمپ تخلیه مسدود شده یا خراب شده باشد. گاهی اوقات، اشیاء کوچک یا قسمت‌هایی از لباس در پمپ تخلیه گیر می‌کنند. برای اینکه مشخص شود چیزی پمپ تخلیه را مسدود کرده است یا نه، پباید پمپ تخلیه را بردارید و آن را بررسی کنید. اگر پمپ تخلیه مسدود نیست، اما هنوز هنگام تخلیه سر و صدا ایجاد می‌کند، پمپ تخلیه را عوض کنید.

موتور درایو

بلبرینگ‌های موتور درایو ممکن است پوسیده شوند. موتورهای ماشین‌ها معمولا در حین عملیات بسیار بی‌صدا هستند. برای تعیین اینکه آیا موتور واشر معیوب است یا خیر، تسمه درایو را از ماشین بردارید و سپس موتور را روشن کنید. اگر صدای موتور هنوز بلند است، نشان می‌دهد که موتور درایو خراب است و باید عوض شود.

دریچه ورودی آب

اگر ماشین هنگام پر شدن آب، سروصدا ایجاد می‌کند ، ممکن است شیر ورودی آب خراب باشد. با گذشت زمان، جرم آب می‌تواند داخل دریچه رسوب کرده و باعث مسدود شدن آن شود. اگر دریچه ورودی آب مسدود شده باشد، هنگام پر شدن، سروصدا ایجاد می کند. در این صورت باید دریچه ورودی آب را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *