استفاده بهینه از یخچال

راهنمایی برای استفاده بهینه از یخچال

ژانویه 23, 2023
علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

علت تخلیه نکردن لباسشویی بوش

فوریه 17, 2023

ماشین ظرفشویی بوش خود را تمیز کنید

تمیز کردن ماشین ظرفشویی

ممکن است بگویید ماشین ظرفشویی بخاطر اینکه همیشه در حال تمیز کردن ظروف می باشد احتیاج به تمیز کردن ندارد. همانطور که ماشین ظرفشویی ظروف را تمیز می کند، خود آن نیز باید بدرستی تمیز شود.

وقتی ظروف کثیف با آن تمیز می شوند، ذرات غذایی شروع به چسبیدن به دیوارها و درب در طول زمان می کنند. اگر ماشین ظرفشویی شما واقعا کثیف باشد، می تواند بوی بدی ایجاد کند و روند شستشو را با کندی انجام دهد یا حتی مانع آن شود.

علت تمیز کردن ماشین ظرفششویی

برای اینکه ماشین ظرفشویی بوش خود را با کارآیی بالا و بوی دلپذیر به کار ببندید، توصیه می کنیم آن را حداقل یک بار در ماه شستشو داده یا هر زمان که بوی بد شروع می شود آنرا تمیز کنید. خوشبختانه این فرایند ساده و سر راست است و تقریبا زمان زیادی را نمی گیرد.

در صورت مراقبت نکردن از وسایل مجبور به تعمیر ظرفشویی بوش خواهید شد که باعث بالا رفتن هزینه هایتان می شود.

چه زمانی لازم به تمیز کردن ماشین ظرفشویی است

در اینجا نحوه تمیز کردن یک ماشین ظرفشویی را در چند مرحله ساده توضیح خواهیم داد.

مواد مورد نیاز

دستمال یا اسفنج

یک ظرف آب

2 فنجان سرکه سفید

1 یا 2 فنجان آب لیمو

چه زمانی لازم به تمیز کردن ماشین ظرفشویی است؟

اینکه شما فکر کنید در ماشین ظرفشویی شما دائما آب و ماده شوینده است و نیازی به تمیز کردن آن نیست به شدت در اشتباهید. چرا که با گذر زمان چربی ها و ذرات غذا میتوانند باعث بو گرفتن و گرفتگی منافذ ظرفشویی شما میشود و این باعث میشود که ظرفشویی شما به دلایل مختلف به درستی کار نکند.

چگونگی تمیز کردن بدنه ظرفشویی

برای تمیز کردن بدنه و قسمت های بیرونی ظرفشویی میتوانید یک ابر یا اسکاج نرم را داخل محلول آب گرم و یک مایع شوینده بکنید و به آرامی فسمت های بیرونی را شروع به تمیز کردن بکنید. سپس با یک دستمال خشک تمیز شروع به پاک کردن محلول قبلی بکنید. البته اسپری های شوینده هم هستند و میتوانند در این کار به شما کمک کنند.

مقالات مرتبط:  تست، عیب یابی و تعمیر برد یخچال فریزر بوش

توجه کنید که به هیچ وجه روی ماشین ظرفشویی خود آب نگیرید چون احتمال سوختن برد و خرابی سیم پیچی های ماشین ظرفشویی است.

کدام قسمت های ماشین ظرفشویی نیاز به تمیز کردن دارد

برای تمیز کاری نیاز نیست شما تمامی قسمت های ظرفشویی خود را تمیز کنید. و باز هم تاکید میکنم که تمام قسمت ها قابل شستشو تمیز کردن نیستند:

  1. شلنگ تخلیه
  2. بازو های آب پاش
  3. سبد ماشین ظرفشویی
  4. واشر ظرفشویی

مواد شوینده مناسب تمیز کردن ظرفشویی

با پیشرفت علم شوینده هایی درست شده مخصوص این کار هستند و نیازی نیست دیگر شما به روش های قدیمی پیش برید. هرچند که استفاده از موارد قدیمی هم بی تاثیر نیست و میتوان از آن استفاده کرد.

  1. جرمگیر ظرفشویی (پودر را داخل ظرفشویی بریزید و اجازه دهید با یک برنامه طولانی مدت ظرفشویی شما کار کند دقت کنید ظرفی داخل دستگاه نباشد )

مواد شوینده مناسب تمیز کردن ظرفشویی

  1. بوگیر ظرفشویی (بوگیر را پشت سبد قرار دهید و اجازه دهید در زمان کار کردن دستگاه همراه باظرف این بوگیر داخل باشد )
  2. سرکه (سرکه را همراه با آب از بالای ظرفشویی ریزید تا کار کند توجه کنید که هیچ ظرفی داخل ظرفشویی نباشد )
  3. جوش شیرین (مانند سرکه با آب قاطی کنید و اجازه دهید دستگاه با این محلول کار کند و ظرفی داخل دستگاه نباشد )

نحوه تمیز کردن ظرفشویی

در ادامه به صورت مرحله به مرحله تمامی مراحل تمیز کردن ماشین ظرفشویی را به شما آموزش میدهیم:

مرحله 1 – ماشین ظرفشویی را خالی کنید و تمام قطعات جدا شدنی را بیرون بیاورید

در ابتدا، قفسه ها را خارج کنید، تیغه های پایین و تمامی قفسه ها را بیرون بکشید. قبل از قرار دادن آنها به داخل ماشین ظرفشویی، هرگونه آلودگی را تمیز کنید و لکه ها را پاک کنید.

تمام موارد جدا شدنی به راحتی خارج می شوند و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد پس بدون هیچ نگرانی به کار خود ادامه دهید.

مقالات مرتبط:  نقد و بررسی ماشین ظرفشویی بوش سری 800

مرحله 2 – فیلتر را بررسی کنید و درب را پاک کنید

اگر ماشین ظرفشویی شما دارای یک فیلتر در پایین است، آنرا تمیز کرده و تمام جرم آنرا پاک کنید و مواد بجا مانده از ظروف را از روی آن بردارید. ببینید چیزی در آنجا نباشد، ممکن است چاقو، یک ظرف و یا یک قاشق غذاخوری گیر کرده باشد.

این واقعا مهم است، زیرا اگر چیزی آنرا مسدود کرده باشد، تخلیه انجام نشده، آب کثیف باقی می ماند.

فیلتر را بررسی کنید و درب را پاک کنید

بعد از اتمام تمیز کردن داخل، از یک پارچه و یک ظرف آب استفاده کنید تا لبه و خارج درب را تمیز کنید، همچنین جاهای دیگر که نمی توان با آب شست را تمیز کنید.

مرحله 3 – شستن با سرکه

حالا، 2 فنجان سرکه سفید را در یک لیوان ریخته و آن را در قفسه بالا قرار دهید. بعد، ماشین ظرفشویی را روشن کنید این با خیال راحت میکروب ها را می کشد و لکه ها را پاک می کند. استفاده از سفید کننده یا هر نوع پاک کننده شیمیایی دیگر خطرناک است، زیرا اگر به درستی شستشو نکنید، می توانند در اطراف ظروف شما قرار بگیرند و به ظروف شما برسند.

تمیز کردن با سرکه سفید تضمین می کند که حتی اگر ظروف شما به طور تصادفی با مایع شستشو دهنده باقی مانده تماس داشته باشند و آنها را استفاده کنید، شما مواد شیمیایی سمی مصرف نمی کنید. به علاوه، ارزان قیمت است و استفاده های بی شمار دیگری را در سراسر خانه دارد، هم در آشپزی و هم در تمیز کردن.

مرحله 4 – شستن با آب لیمو

سرکه سفید بوی غذای قدیمی را از بین می برد، اما احتمالا آن را با بوی سرکه جایگزین می کند. این لزوما بد نیست، و در طول زمان از بین می رود.

با این حال، اگر بوی سرکه شما را ناراحت می کند، یک یا دو فنجان آب لیمو را در قفسه بالا قرار دهید و دوباره ماشین ظرفشویی را روشن کنید. این باعث می شود بوی ماشین ظرفشویی شما بوی لیموی تازه داشته باشد.

این همه چیزی است که شما باید انجام دهید تا ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید. اگر احساس میکنید که واقعا می خواهید تمامی اجزاء ماشین ظرفشویی را تمیز کنید، می توانید پره ها را برداشته و زیر آن تمیز کنید، اما واقعا لازم نیست.

سخن پایانی

بسته به اینکه هر چند وقت یکبار شما ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، متفاوت خواهد بود. در صورتی که در فواصل زمانی مناسب ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید، این کار به راحتی و در زمان کم انجام خواهد شد.

نمایندگی تعمیرات بوش آماده ارائه خدمات تعمیر و سرویس لوازم بوش می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *