ماشین ظرفشویی بوش همگام با تکنولوژی

ماشین ظرفشویی بوش همگام با تکنولوژی

می 7, 2018
علت صدا کردن ماشین لباسشویی

علت صدا کردن ماشین لباسشویی

ژوئن 27, 2018

دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی بوش که تمیز نمی کند

دلایل ذکر شده در زیر به ترتیب به عنوان محتمل ترین تا غیر محتمل ترین علائم برای ماشین ظرفشویی بوش که ظروف را تمیز نمی کند لیست شده اند. هر یک از موارد را با شروع از بالای لیست، بررسی یا آزمایش کنید و اگر باز هم ظروف تمیز نمی شد با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش تماس بگیرید.

کمربند پمپ آب ظرفشویی بوش

کمربند پمپ آب ممکن است پوسیده یا خراب شده باشد. با این حال، تعداد کمی از ماشین های ظرفشویی بوش کمربند پمپ آب دارند. باید شماره مدل دستگاه خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید آیا این کمربند را دارا می باشد یا خیر. برای دسترسی به کمربند پمپ آب، پانل پایین را جدا کنید. کمربند پمپ آب در پایین موتور واقع شده است. اگر کمربند پمپ آب پوسیده یا خراب شده باشد، آن را تعویض کنید.

دریچه ورودی آب

سوپاپ ورودی آب اجازه ورود آب به ماشین ظرفشویی بوش را می دهد. اگر این دریچه مسدود شده یا معیوب باشد، ماشین ظرفشویی به اندازه کافی آب برای تمیز کردن ظروف را دریافت نخواهد کرد. اگر سوپاپ ورودی آب مسدود شده باشد، آن را تعویض کنید. سعی نکنید دریچه ورودی آب را تمیز کنید، این کار باعث می شود احتمال خرابی آن افزایش یابد.

مونتاژ بازوی شستشوی مرکزی

این بخش باعث توزیع آب بر روی ظرف های قرار گرفته در قفسه بالایی می شود. اگر آب نتواند به درستی جریان داشته باشد ظروف کثیف می ماند که ممکن است بدلیل مسدود بودن بازوی شسشتو باشد. برای رفع این مشکل می توانید نسبت به باز کردن انسداد اقدام نمایید اگر انسداد بیش از حد بود حتما آن را تعویض نمایید. علاوه بر این، اطمینان حاصل کنید که بازوی شستشوی مرکزی به درستی به نازل تامین آب متصل شده باشد.

مقالات مرتبط:  تعمیر ظرفشویی بوش غرب تهران

مونتاژ بازوی شستشوی تحتانی و فوقانی

مونتاژ بازوی شستشوی تحتانی و فوقانی آب را در قفسه های پایینی و فوقانی توزیع می کند. اگر آب به درستی بر روی ظروف قرار گرفته در قفسه های پایینی و فوقانی توزیع نشود آنها به درستی تمیز نخواهند شد. به مرور زمان، مواد غذایی ممکن است در حفره های بازوی شستشو انباشته شوند. اگر ظروف شما پس از شستشو همچنان کثیف هستند، بازوی شستشو ممکن است مسدود شده باشد. برای باز کردن انسداد بازوی شستشو، آن را جدا کنید و انسداد سوراخ های آن را برطرف کنید. اگر بازوی شستشو به شدت مسدود شده است، آن را تعویض کنید.

پمپ گردش

پمپ گردش از یک موتور و پروانه برای انتقال آب به بازوهای شستشو استفاده می کند. اگر پمپ گردش معیوب باشد، ظروف به درستی تمیز نخواهند شد. اگر پس از پرکردن دستگاه با ظروف و آغاز به کار آن، هیچ صدایی از موتور شنیده نمی شود ممکن است موتور سوخته باشد. اولا، اطمینان حاصل شود که جریان برق به موتور می رسد. دوم، برای اطمینان از اینکه پروانه می تواند چرخش کند، محفظه پمپ را برای وجود هر گونه مانع در مسیر گردش پروانه بررسی کنید.

اگر هر دو مورد ذکر شده را بررسی کردید و باز هم مشکل وجود دارد، موتور ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. آگاه باشید که تعویض پمپ گردش ممکن است چالش برانگیز باشد، اگر چه بسیاری از افراد فنی می توانند خودشان آن را با موفقیت تعویض کنند ولی باز هم توصیه می شود برای این کار با نمایندگی تعمیرات بوش تماس بگیرید.

مقالات مرتبط:  تعمیر یخچال بوش جنوب تهران

مونتاژ پمپ و موتور

یک موتور، نیروی محرکه لازم برای گردش پروانه برای انتقال آب به بازوهای شستشو را ایجاد می کند. اگر موتور معیوب باشد، پروانه پمپ خراب شده باشد، یا بخشی از پمپ مسدود شده باشد، همگی باعث می شوند ظروف به درستی تمیز نشوند. اطمینان حاصل کنید که جریان برق به مونتاژ پمپ و موتور منتقل می شود. اگر جریان برق به مونتاژ پمپ و موتور می رسد اما باز هم شروع به کار نمی کند، ممکن است نیاز باشد مونتاژ پمپ و موتور را جایگزین کنید.

پروانه شستشو ماشین ظرفشویی بوش

پروانه شستشو یک تیغه پلاستیکی کوچک است که کمک می کند آب به بازوهای شستشو منتقل شود. اگر این پروانه خراب شده باشد یا برخی از دندانه های خود را از دست داده باشد، نمی تواند فشار کافی را ایجاد کند تا آب به بازوهای شستشو منتقل شود. در بیشتر مدل ها، شما می توانید پروانه شستشو را به صورت مستقل از مونتاژ پمپ و موتور تعویض کنید. شماره مدل خود را برای تعیین اینکه آیا پروانه شما قابل تعویض است، جستجو کنید. اگر پروانه را نمی توانید به صورت مستقل جایگزین کنید، شما باید کل مونتاژ پمپ و موتور را تعویض کنید.

موتور پمپ گردش و تخلیه

پمپ گردش از یک موتور و پروانه برای انتقال آب به بازوهای شستشو استفاده می کند. اگر پمپ گردش معیوب باشد، ظروف به درستی تمیز نخواهند شد. اگر پس از پرکردن دستگاه با ظروف و آغاز به کار آن، هیچ صدایی از موتور شنیده نمی شود ممکن است موتور سوخته باشد.

اولا، اطمینان حاصل شود که جریان برق به موتور می رسد. دوم، برای اطمینان از اینکه پروانه می تواند چرخش کند، محفظه پمپ را برای وجود هر گونه مانع در مسیر گردش پروانه بررسی کنید. اگر هر دو مورد ذکر شده را بررسی کردید و باز هم مشکل وجود دارد، موتور ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. آگاه باشید که تعویض پمپ گردش ممکن است چالش برانگیز باشد، اگر چه بسیاری از افراد فنی می توانند خودشان آن را با موفقیت تعویض کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *