علت رایج کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی بوش

آگوست 6, 2023
تکنولوژی های لباسشویی بوش

تکنولوژی های لباسشویی بوش

سپتامبر 23, 2023

تعویض مگنترون ماکروفر بوش

تعویض مگنترون ماکروفر بوش یکی از مهمترین اقداماتی می باشد که در زمان بروز مشکل در این بخش باید انجام شود. این قطعه در واقع اصلی ترین قطعه در ایجاد گرما در ماکروفر ها می باشد که در زمان بروز اختلال در عملکرد آن باید تعویض گردد.

در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات بوش قصد داریم به صورت کامل به بررسی موضوع تعویض مگنترون ماکروفر بوش بپردازیم و تمامی آموزش های لازم در خصوص تعویض این قطعه را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مگنترون ماکروفر بوش چیست؟

مگنترون در واقع یک لامپ خلاء می باشد که با ایجاد یک سیکل حرارتی موجب گرم شده مواد غذایی قرار داده شده در کابین می شود. این لامپ تمامی حرارت لازم برای گرم کردن و حتی پخت و پز را تولید می نماید که میزان انرژی گرامیشی تولیدی این قطعه بسیار بالا می باشد.

در صورت نبود لامپ مگنترون در داخل ماکروفر، عملا هیچ انتقال حرارتی صورت نخواهد گرفت و در نهایت دستگاه ماهیت خود را از دست می دهد. با توجه به اینکه این قطعه جزو اقلام مصرفی می باشد، در صورت خرابی آن امکان تعمیرات وجود نداشته و در نهایت باید تعویض مگنترون ماکروفر بوش صورت گیرد.

جهت تعمیر ماکروفر بوش در نمایندگی مرکزی می توانید با شماره 02122225007 تماس حاصل نمایید.

چه زمانی تعویض مگنترون ماکروفر بوش صورت می گیرد؟

چند حالت کلی برای تعویض مگنترون ماکروفر بوش تعریف شده است که هر یک از این حالت نشان دهنده خرابی در این قطعه و نیازمندی دستگاه به تعویض آن می باشد. مهمترین و متداول ترین زمان های نیاز به تعویض مگنترون

ماکروفر بوش به صورت زیر می باشد:

  • لامپ حرارت لازم را برای گرم کردن مواد غذایی منتقل نکند.
  • مگنترون نیم سوز شده باشد.
  • هیچگونه انتقال حرارتی صورت نگیرد.
  • دود از بخش اتصال لامپ تولید شود.
  • دود در داخل لامپ مشاهده شود.

در صورت مشاهده این موارد گفته شده باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید تا عملکرد دستگاه به حالت نرمال خود بازگردد. متاسفانه برخی از کاربران نسبت به این موضوع جدی نبوده و آن را پشت گوش می اندازند که این موضوع سبب می شود بخش داخلی دستگاه دچار آسیب شده و یا لامپ در داخل کابین شکسته شود.

مقالات مرتبط:  نکات و توصیه های مهم پزشکی جهت استفاده از مایکروفر

علت های تعویض مگنترون ماکروفر بوش

در زمینه خرابی مگنترون ماکروفر بوش و نیاز شدید آن به تعویض، موارد مختلفی دخیل می باشند که هریک از آنها به نحوه آسیب های وارد شده به این قطعه را توصیف می کنند.

از جمله مهمترین علت های خرابی مگنترون ماکروفر بوش و نیاز به تعویض کردن آن عبارتند از:

1) تعویض مگنترون ماکروفر بوش به علت ترک خوردن آهنربا

اگر آهنربای لامپ مگنترون آسیب دیده باشد میدان مغناطیسی به شدت کاهش می یابد که در پی آن آهنربا به شدت گرم می شود. این موضوع باعث می شود که لامپ به شت داغ کند و آسیب ببینید. از طرف دیگر با افزایش دما آهنربا و کاهش میدان مغناطیسی اطراف آن، از داخل کابین دود خارج می شود که برای سلامت دستگاه به هیچ عنوان مناسب نمی باشد.

برای جلوگیری از چنین مشکلاتی باید نسبت به تعمیرات آهنربای لامپ اقدام نمود تا میزان صدمات وارده بشدت کاهش یابد. اگر نسبت به این موضوع اقدامی صورت نگیرد، باید مجبور به تعویض مگنترون ماکروفر بوش خواهید بود که دارای بعد مالی چندین برابری می باشد.

2) تعویض مگنترون ماکروفر بوش به علت سوختن ترمینال

یکی دیگر مواردی که در صورت عدم اقدام به موقع، شما را مجبور به تعویض مگنترون ماکروفر بوش می کند، سوختن ترمینال می باشد. در داخل مگنترون های مورد استفاده ماکرفر های بوش یک قطعه با نام جدا کننده وجود دارد که از وارد شدن حجم بالایی از ولتاژ به عایق های بکار رفته در قطعه جلوگیری می کند.

اگر جداکننده های موجود در مگنترون آسیب ببینند، عایق های بکار رفته آسیب دیده و در پی آن ترمینال لامپ مگنترون آسیب می بیند. این سیلک در نهایت موجب خرابی و آسیب مگنترون شده که باید اقدام به تعویض آن نمود. باید بدانید که این سیکل در هر بار استفاده از ماکروفر بوش و پخت و پز با آن افزایش می یابد.

3) تعویض مگنترون ماکروفر بوش به علت امواج سوخته

دیگر موردی که سبب ایجاد آسیب به مگنترون ماکروفر دوو می شود، امواج سوخته ایجاد شده در دستگاه می شود. امواج سوخته در داخل جعبه رشته ایجاد می شوند که از ساختاری گنبدی شکل برخوردار می باشند. این امواج نباید آسیب ببینند و حالت اصلی آنها باید به خوبی حفظ شود.

انعکاس های صورت گرفته در پشت ماکرفر بوش در مدت زمان پخت و پز با دستگاه، موجب ایجاد آسیب به امواج سوخته می شوند، به این صورت که در زمان استفاده و پخت و پز با دستگاه، امواجی منعکس می شوند که اگر متنوقف شوند به ساختار امواج گنبدی آسیب می رسانند و موجب سوخته شده آنها می شوند.

مقالات مرتبط:  نکات و توصیه های مهم پزشکی جهت استفاده از مایکروفر

سوختن امواج گنبدی موجب کاهش راندمان و عملکرد درست دستگاه می شود و در نهایت موجب آسیب به آن می گردد. برای جبران آسیب دیدگی مگنترون ماکروفر دوو باید اقدام به تعویض آن نمود.

4) تعویض مگنترون ماکروفر بوش به علت شل بودن اتصالات مگنترون

شل بودن اتصالات مگنترون موجب ایجاد یک سیکل حرارتی شدید در دستگاه می شود که در پی آن بخش های اطراف مگنترون آسیب دیده و می سوزند. از نشانه های سوخته شدن بخش های اطراف مگنترون به سبب حرارت بالای ایجاد شده که از شل بودن اتصالات نشات می گیرد، می توان به لکه های سیاه رنگ و نشانه های سوختگی اطراف مگنترون اشاره کرد.

5) تعویض مگنترون ماکروفر بوش به علت قوس داخلی

یکی دیگر از مواردی که به عنوان اصلی ترین دلایل تعویض مگنترون ماکروفر بوش شناخته می شود، قوس داخلی می باشد. اما سوالی که در این بهش ایجاد می شود این است که اصلا قوی داخلی چیست و چگونه ایجاد می شود؟

قوی داخلی به دلیل گاز های تجمع یافته در داخل مگنترون ایجاد می شود که با اتصال برق رسیدن جریان به گاز ها، این قوی تشکیل می شود.

وجود همچین پدیده ای موجب خارج شدن مگنترون از حالت طبیعی خود می شود که در پی آن یک قوی در آن ایجاد می شود. باید بدانید که قوس مگنترون یک موضوع غیر قابل تعمیر می باشد و تنها راه برطرف سازی آن، تعویض قطعه می باشد.

مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم هریک به نحوی موجب خراب شدن لامپ مگنترون در ماکروفر های دوو می شود که در پی آن باید اقدام به تعویض نمود. حال بیایید با هم بررسی نماییم که برای برطرف سازی موارد گفته شده و تعویض مگنترون ماکروفر سامسونگ چه باید کرد.

مهمترین اقدام در تعویض مگنترون ماکروفر بوش

مهمترین اقدامی که برای تعویض مگنترون ماکروفر بوش باید انجام دهید، مراجعه به یک نمایندگی معتبر تعمیرات ماکروفر های بوش می باشد. موضوع مگنترون یک موضوع کاملا تخصصی می باشد و زمانی که به نمایندگی ها و تعمیرگاه های غیر تخصصی مراجعه نمایید، تنها کاری که انجام می دهند تعویض اصل قطعه می باشد. این در صورتی است که در گام اول باید تعیین شود که آیا مگنترون و متعلقات آن قابل تعمیر می باشد یا خیر.

نمایندگی مرکزی تعمیرات ماکروفر بوش در استان تهران به عنوان بهترین نمایندگی فعال در این حوزه شناخته می شود که به صورت کاملا تخصصی اقدام به برطرف سازی تمامی مشکلات ایجاد شده در دستگاه می نماید. این نمایندگی از مجهزترین ابزار های عیب یابی برخوردار است و در طول تست های صورت گرفته بر روی دستگاه، تمامی نواقص و عیب های آن را شناسایی می نماید.

شما می توانید برای تعویض مگنترون ماکروفر بوش خود به این نمایندگی مراجعه نمایید و از قطعات 100% اورجینال دستگاه استفاده نمایید. برای برقراری ارتباط با نمایندگی مرکزی تعمیرات ماکروفر بوش با شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *