یخچال بوش و یخ زدن غذا

جولای 5, 2020

اجتناب از تعمیرات پر هزینه یخچال بوش

جولای 5, 2020

چه زمانی لوازم خانگی بوش را تعویض کنیم

قبل از اینکه به فکر خرید یک ماشین لباسشویی، خشک‌کن، یخچال یا ماشین ظرفشویی جدید بوش بیفتید، بد نیست بدانید که بسیاری از مشکلات این لوازم خانگی با یک تعمیر ساده برطرف می‌شوند.اما از کجا می‌توان فهمید لوازم خانگی‌تان با یک تعمیر ساده دوباره سرحال می‌آید و یا زمان بازنشستگی‌اش رسیده است؟ وقتی دارید به این فکر می‌کنید که باید لوازم خانگی‌تان (لباسشویی، خشک‌کن، یخچال و یا ماشین ظرفشویی) را تعمیر کنید یا تعویض، باید دو عامل مهم را در نظر بگیرید: چقدر از عمر لوازم خانگی‌تان می‌گذرد، و هزینه تعمیر چقدر می‌شود.در زیر به چند مورد از مشکلات رایج لوازم خانگی که به راحتی می‌توان آنها را تعمیر کرد، به همراه علائمی که نشان می‌دهد زمان تعویض فرارسیده است اشاره می‌کنیم.

ماشین لباسشویی بوش

خیلی از مشکلات معمول ماشین‌های لباسشویی را خودتان به راحتی می‌توانید تعمیر کنید، از جمله موارد زیر:

· اگر دمای ماشین درست نیست، سوئیچ انتخاب دمای آن را عوض کنید.

· اگر در ماشین بیش‌ازحد آب پر می‌شود، سوئیچ فشار سطح آب آن را عوض کنید.

· اگر بیش‌ازحد سروصدا می‌کند و تکان می‌خورد، سبد چرخش ماشین را تعمیر یا تعویض کنید.

· اگر در ماشین قفل یا باز نمی‌شود، قفل در را عوض کنید

· اگر ماشین کار نمی کند و تقریبا نو هم هست، گارانتی آن را چک کنید و با نمایندگی تماس بگیرید. اگر خیلی وقت است از عمر ماشین می‌گذرد و تعمیر آن خیلی خرج روی دست‌تان می‌گذارد، دیگر وقت آن رسیده که به فکر خرید یک ماشین جدید باشید.

در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل ماشین لباسشویی خود را حل کنید می توانید با تعمیرگاه مرکزی تعمیر لباسشویی بوش تماس بگیرید تا با مشورت با بهترین تکنسین ها مشکل خود را حل کنید.

مقالات مرتبط:  نحوه تعمیر سوراخ شدن یخچال بوش

خشک‌کن بوش

تعمیرات خشک کن نیز نسبتا آسان است.

· اگر کار می‌کند، اما گرم نمی‌شود و یک قرن طول می کشد تا لباس‌ها را خشک کند، احتمالا فیوز حرارتی خراب شده و نیاز به تعویض دارد.

· اگر کار می‌کند، اما بلافاصله خاموش می‌شود، احتمالا مشکل از ترموستات است و باید عوض شود.

· اگر بیش‌ازحد تکان می‌خورد و می‌لرزد به حدی که اگر چیزی روی آن باشد به زمین بیفتد، درزگیر درام (محفظه داخلی) ماشین را عوض کنید.

· اما اگر این اقدامات نتیجه نداد و یا مشکلات بدتر شد و نزدیک به ۱۵ سال هم از عمر خشک‌کن‌تان می‌گذرد، دیگر نمی‌ارزد که برای تعمیرش هزینه کنید.

یخچال بوش

از مشکلات مربوط به یخچال که خودتان هم می‌توانید تعمیرش کنید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· اگر در یخچال به درستی بسته نمی‌شود، درزگیر در را عوض کنید.

· اگر هنگام باز کردن در یخچال، داخل آن تاریک است، یک لامپ جدید نصب کنید.

برای مشکلات پیچیده‌تر، مانند نشتی، یا زمانی که یخ‌ساز کار نمی‌کند یا آب به داخل آبسردکن نمی‌رود و یا یخچال به درستی خنک نمی‌شود، باید با تعمیرکار حرفه‌ای یخچال و فریزر تماس بگیرید. و همچنین اگر یخچال بوش شما بیش از 13 سال سن داشته باشد به احتمال زیاد دیگر باید یک یخچال جدید بخرید.

توصیه می کنیم که قبل از تعمیر دستگاه خود با نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر بوش، 22225007-021 تماس بگیرید تا کارشناسان مجرب در این زمینه شما را راهنمایی کنند. سپس اگر قادر بودید خودتان تعمیر را انجام دهید.

مقالات مرتبط:  تعمیر یخچال بوش غرب تهران

ماشین ظرفشویی بوش

در زیر به بعضی از رایج‌ترین مشکلات ماشین ظرفشویی بوش که خودتان به راحتی می‌توانید تعمیرشان کنید اشاره می‌کنیم.

· اگر ماشین ظرفشویی هنگام کار در وسط چرخه از کار می‌ایستد، اختمالا درب آن به درستی بسته نمی‌شود و باید چفت قفل درب ماشین ظرفشویی را عوض کنید.

· در صورت نشتی آب، درزگیر در را عوض کنید.

· اگر ظروف خشك نمی‌شوند، ترموستات را تعويض كنيد.

· اگر آب به اندازه کافی داخل محفظه ماشین پر نمی‌شود، شیر آب ورودی به ماشین ظرفشویی را عوض کنید.

وقتی مشکلات مربوط به ماشین ظرفشویی کم کم شروع کند به صدمه زدن به دیگر بخش‌های آشپرخانه، به عنوان مثال اگر محفظه داخلی آن ترک بخورد و نشتی آب باعث آسیب رساندن به کف یا کابیت‌های مجاور شود، به احتمال خیلی زیاد زمان عوض کردن آن رسیده است. همچنین اگر از عمر دستگاه نزدیک به یک دهه می‌گذرد نیز باید به فکر خرید یک ماشین ظرفشویی بوش جدید باشید.

برای تعمیر و یا تعویض ماشین ظرفشویی بوش می توانید با نمایندگی مجاز تعمیر ظرفشویی بوش تماس بگیرید تا تکنسین های مجرب ما شما را راهنمایی کنند. فقط توجه داشته باشید که اگر هر یک از نشانه های ذکر شده در بالا را در ظرفشویی خود دیدید، پشت گوش نیندازید.

در صورت نیاز به انجام تعمیرات با تلفن شرکت بوش تماس بگیرید ما بهترین خدمات را ارائه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *