مقایسه کولر گازی و آبی

مقایسه کولر آبی و کولر گازی، تفاوت‌های کولر آبی و کولر گازی

فوریه 15, 2021
ویژگی قرص ماشین ظرفشویی

انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن

نوامبر 26, 2022

تست، عیب یابی و تعمیر برد جاروبرقی بوش

تعمیر برد جاروبرقی

در سال های اخیر با توجه به پیشرفت تکنولوژی و علم، شرکت بوش تلاش کرده در ساخت محصولات خود، به ویژه جاروبرقی، از قطعات و تجهیزات مدرن استفاده کند تا بتواند با این کار رضایت مصرف کنندگانش را به طور صد در صدی جلب کند. یکی از این قطعات برد الکترونیکی است که با به کار بردن آن در ساخت جارویرقی تاثیر شگرفی در کاهش مصرف انرژی داشت. شاید از خود می پرسید برد الکترونیکی چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

برد الکترونیکی جاروبرقی عملکردی شبیه مغز انسان را دارد و به عنوان مغز جاروبرقی محسوب می شود. در واقع، وظیفه برد جاروبرقی هماهنگی، نظارت و کنترل تمامی قطعات موجود در جاروبرقی است و بدون آن هیچ کاری نمی تواند انجام شود. عملا اگر برد از کار بیفتد دیگر نمیتوان از جاروبرقی استفاده کرد و باید سریعا اقدام به تعمیر برد جاروبرقی بوش خود کنید.

بنابراین، به دلیل اهمیت نقش برد الکترونیکی در جاروبرقی، در این مطلب تصمیم گرفتیم تمامی نکات مربوط به تست برد جاروبرقی بوش، عیب یابی بردجاروبرقی بوش و تعمیر برد جاروبرقی بوش را برای شما توضیح دهیم. علاوه براین، اطلاعات مفیدی را درباره قیمت برد جاروبرقی بوش در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا بدانید در هنگام خرید چه فاکتورهایی را در نظر بگیرید. اگر به دنبال آموزش تعمیر برد جاروبرقی بوش هستید، بدون شک این مطلب پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

در صورتی که با خواندن این مطلب، باز هم سوالی در زمینه تعمیرات برد جاروبرقی بوش داشتید با 021-22225007 تماس بگیرید تا تکنسین های ما به صورت رایگان به سوالات تان پاسخ دهند.

تعمیرات برد جاروبرقی بوش

همانطور که گفته شد، برد الکترونیکی جاروبرقی وظیفه بسیار مهمی را برعهده دارد و در صورتی که دچار نقص و مشکلی شود، باید سریعا بسته به شرایط تعمیر و یا تعویض شود. اگر برد جاروبرقی شما خراب شده، بهتر است خودتان برای تعمیر دست به کار نشوید و این کار مهم را به یک تعمیرکار حرفه ای در زمینه تعمیرات جاروبرقی بوش بسپارید. ممکن است خودتان این کار را انجام دهید و خرابی را شدیدتر کنید و در نتیجه خسارت جبران ناپذیری را به جاروبرقی خود وارد کنید.

از طرفی دیگر، در هر مدل جاروبرقی برد الکترونیکی متفاوتی به کار برده شده است و می توان گفت هر برندی برد مخصوص به خود را در ساخت جاروبرقی هایش استفاده می کند که پیچیدگی خاص خود را دارد. اگر تعمیرکار دانش و مهارت لازم در زمینه تعمیر برد جاروبرقی بوش نداشته باشد، نمی تواند به درستی آن را تعمیر کند. گاهی به دلیل تجربه کم، به جای تعمیر نیز به اشتباه تعویض برد جاروبرقی بوش را پیشنهاد می دهد که هزینه زیادی را روی دست شما می گذارد.

بنابراین، تا می توانید برای تعمیر برد جاروبرقی بوش با نمایندگی بوش، 22225007-021، تماس بگیرید تا بهترین تعمیرکار جاروبرقی بوش در کمتر از یک ساعت به منزل شما بیاید و با کمترین هزینه بهترین تعمیر را برای شما انجام دهد. علاوه بر این، در این نمایندگی به ازای هر تعمیری به شما یک کارت ضمانت یا گارانتی 6 ماهه داده می شود تا در صورتی که در این مدت مجددا برد جاروبرقی خراب شد، تعمیر را به صورت رایگان برای شما انجام دهیم. البته تا کنون کمتر کسی زنگ زده و خرابی مجدد را گزارش داده است.

مقالات مرتبط:  نقد و بررسی ماشین ظرفشویی بوش سری 800

تست برد جاروبرقی بوش

با وجود اینکه برد جاروبرقی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند، نباید اینگونه تصور کرد که هر مشکلی که در جاروبرقی رخ می دهد به دلیل خراب بودن برد الکترونیکی است!! به عنوان مثال اگر در زمان کار با جاروبرقی حس کردید بوی سوختگی می آید نشاندهنده خراب بودن برد جاروبرقی نیست. پس حتما از خراب بودن برد مطمئن شوید و بی گدار به آب نزنید.

تست برد جاروبرقی بوش

تست جاروبرقی

برای اینکه بفهمید برد جاروبرقی بوش شما خراب شده است یا نه و در حقیقت به تست برد جاروبرقی بوش خود بپردازید در ادامه رایج ترین نشانه های خرابی آن را برای شما توضیح می دهیم تا بتوانید به درستی برد معیوب را شناسایی کنید. باز هم به شما توصیه می کنیم که تعمیر، عیب یابی و تست برد جاروبرقی را به نمایندگی برند مربوطه واگذار کنید تا خیالتان از بابت مراحل کار راحت باشد. از مهمترین نشانه های خرابی برد جاروبرقی بوش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تنظیم نشدن سرعت جاروبرقی

– کم شدن مکش جاروبرقی

– ایجاد جرقه در کلید جاروبرقی

– بالا بودن ولتاژ ورودی به برد

– روشن نشدن جاروبرقی

– خاموش و روشن شدن پیوسته جاروبرقی در حین کار

– سوختن صفحه نمایش جاروبرقی

– کاهش و افزایش ناگهانی دور جاروبرقی

– خاموش نشدن موتور جاروبرقی

آموزش تعمیر برد جاروبرقی بوش

در این بخش، به آموزش تعمیر برد جاروبرقی بوش می پردازیم و به شما یاد می دهیم که بعد از تشخیص خراب بودن برد، چه کارهایی را باید انجام دهید. اقدامات ذکر شده را در صورتی که تجربه و مهارت کافی در زمینه تعمیرات برد جاروبرقی بوش دارید انجام دهید در غیر این صورت به هیچ وجه خودتان این کارها را انجام ندهید.

تعمیر برد جاروبرقی بوش

تنظیم نشدن سرعت جاروبرقی

اگر دیدید سرعت جاروبرقی را نمی توانید تنظیم کنید و مدام کم و زیاد می شود، باید به تست و عیب یابی برد جاروبرقی بپردازید. برای این کار ابتدا قطعه ای به نام پتانسیومتر که بر روی برد جاروبرقی قرار دارد را تست کنید. اگر مشکل از این قطعه نبود، باید مقاومت های موجود روی برد و ولتاژ ورودی را چک کنید.

کم شدن مکش جاروبرقی

اگر با کاهش مکش جاروبرقی روبرو شدید، ابتدا بررسی کنید که این مشکل به دلیل پر شدن کیسه جاروبرقی و یا مسدود شدن مسیر جریان هوا هست یا نه. اگر مشکل از این دو بخش نبود، به عیب یابی و تست برد جاروبرقی بپردازید. قطعه ای که در برد موجب افزایش قدرت مکش جاروبرقی می شود پتانسیومتر است. بنابراین، کاهش مکش جاروبرقی می تواند به دلیل خراب بودن پتانسیومتر باشد که باید به تعمیر و یا تعویض آن بپردازید.

ایجاد جرقه در کلید جاروبرقی

شاید تا به حال با این صحنه مواجه شدید، که به محض زدن کلید جاروبرقی، جرقه ای زده می شود. این مساله می تواند به دلیل خراب بودن قطعه ای به نام خازن پارازیت گیر بر روی برد جاروبرقی باشد. در صورتی مشاهده جرقه در کلید جاروبرقی، 3 خازن پارازیت گیر موجود روی برد را تعویض کنید.

بالا بودن ولتاژ ورودی به برد جاروبرقی

حتما باید ولتاژ ورودی به برد جاروبرقی کنترل شود، در غیر این صورت آسیب و صدمه شدیدی به برد زده می شود. بر روی برد  جاروبرقی قطعه ای به نام مقاومت و ظیفه کنترل ولتاژ ورودی به برد را برعهده دارد. بنابراین، اگر دیدید این ولتاژ خیلی بالاست باید مقاومت های روی برد را تعویض کنید.

مقالات مرتبط:  علت تکان‌ خوردن لباسشویی بوش

بالا بودن ولتاژ جاروبرقی

روشن نشدن جاروبرقی

اگر جاروبرقی شما روشن نمی شود، ابتدا جریان برق ورودی به آن را چک کنید. اگر مشکل از جریان برق ورودی نبود، باید مقاومت ها، خازن ها، ترایاک ها و پتانسیومتر روی برد را بررسی کنید و از سالم بودن هر کدام مطمئن شوید.

گرم شدن بیش از حد موتور جاروبرقی

در صورتی که موتور جاروبرقی بیش از حد گرم می شود، ابتدا از سالم بودن موتور آن مطمئن شوید. اگر موتور سالم است، امکان دارد مشکل از قطعه ای به نام صفحه انتقال حرارت نیمه هادی ترایاک موجود بر روی برد جاروبرقی باشد که وظیفه خنک کردن ترایاک را برعهده دارد. این قطعه را تست کنید.

تنها یک تعمیرکار حرفه ای است که می تواند در کمترین زمان و به درستی تشخیص دهد خرابی و مشکل از کدام قطعه جاروبرقی می باشد و بهترین راهکار را جهت رفع آن مشکل پیشنهاد دهد. در صورتی که نیاز به تعمیر برد جاروبرقی بوش دارید و خودتان نمی توانید آن را انجام دهید و میترسید حتما با 22225007-021 تماس بگیرید. کافی است به ما اعتماد کنید تا تعمیرکاران ما به بهترین نحو ممکن به تعمیر برد جاروبرقی شما بپردازند.

قیمت برد جاروبرقی بوش

آیا به دنبال خرید برد جاروبرقی بوش هستید؟ آیا می خواهید از آخرین قیمت برد جاروبرقی بوش مطلع شوید؟ آیا می خواهید برای خرید برد جاروبرقی بوش به نمایندگی مربوطه مراجعه کنید؟

فقط کافی است به با نمایندگی قطعات جاروبرقی بوش تماس بگیرید زیرا ما برد اورجینال جاروبرقی را با قیمتی باور نکردنی به شما می فروشیم و می توانید از نصب رایگان آن نیز بهره مند شوید. لازم به ذکر است که قیمت برد جاروبرقی با توجه به برند و همچنین مدل آن می تواند متفاوت باشد. پس با ما تماس بگیرید تا با توجه به مدل جاروبرقی شما، قیمت برد آن را به شما اعلام کنیم. بدون شک، در نمایندگی ما کمترین قیمت ممکن به شما پیشنهاد می شود.

تعمیر برد

هزینه تعمیرات برد جاروبرقی بوش

روزانه افراد زیادی با ما تماس می گیرند و می گویند برد جاروبرقی ما خراب شده و هزینه تعمیرات آن چقدر می شود. ببینید این سوالی نیست که کارشناسان ما بخواهند پشت تلفن پاسخ دهند. حتما باید تعمیرکار ما به منزل شما بیاید و پس از عیب یابی و تست برد جاروبرقی به شما هزینه تعمیر را اعلام کنند. هزینه تعمیرات برد جاروبرقی بوش براساس مدل برد، مدل جاروبرقی و میزان خرابی تعیین می شود. ما به شما حق می دهیم که می خواهید هزینه تعمیرات تان به حداقل برسد ولی چشم بسته نمی توانیم این هزینه را به شما اعلام کنیم.

نکته ای که باید مد نظر قرار بدهید این است که گول ارزانی را نخورید. متاسفانه تعمیرکاران سودجویی در سطح شهر هستند که هزینه کمی را به ازای تعمیرات برد جاروبرقی به شما پیشنهاد می دهند ولی تعمیری به درد نخور انجام می دهند به طوری که بعد از مدتی مجبور می شوید برای تعمیر مجدد برد اقدام کنید. پس حواستان به این موضوع باشد و به هرکسی برای این کار اعتماد نکنید.

3 دیدگاه ها

  1. باطری خودرو گفت:

    فکر می کردم جارو برقیم دیگه هیچوقت درست نمیشه . دمتون گرم

  2. امیرعلی قربانی گفت:

    سلام وقت بخیر برد جاروبرقیمون سوخته هرجا میرم میگن نداریم
    بوش مدلkb705
    برد از مدل دارین؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *