تعمیرات بوش غرب تهران

ژوئن 28, 2023

نحوه تعمیر سوراخ شدن یخچال بوش

جولای 23, 2023

ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش

ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش یکی از انواع ارور ها و کد خطاهای ایجاد شده در ماشین ظرفشویی بوش می باشد که به معنای خرابی در بخش هیتر المنت دستگاه و عدم توانایی ظرفشویی در گرم آب است. این ارور به عنوان یکی از مهمترین ارور های ایجاد شده در ظرفشویی شناخته می شود که نادیده گرفتن آن موجب ایجاد اختلالات بسیار بزرگی در دستگاه می شود.

اگر ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش نادیده گرفته شود، توان شستشوی دستگاه به صورت کامل از بین خواهد رفت و تا زمان برطرف سازی آن خبری از نظافت کامل ظرفها نیست.

در این مقاله از مجموعه مقالات نمایندگی تعمیرات بوش، قصد داریم شما را به صورت کامل با ماهیت این ارور، شرایط ایجاد آن و روش های برطرف سازی این کد خطا آشنا سازیم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

کاربران عزیز اگر در خصوص موضوعات و مطالب گفته شده ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش سوال و یا ابهامی دارید می توانید موضوع مورد نظر خود را در بخش کامنت های صفحه قرار دهید تا در اولیبن فرصت پاسخگوی آن باشیم.

ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش چیست؟

سیستم های طراحی شده در ظرفشویی های امروزی بوش بسیار هوشمند می باشد و قابلیت شناسایی نواقص ایجاد شده در خود را به خوبی دارا می باشد. زمانی که سیستم هوشمند ظرفشویی بوش یک نقص فنی را در ساختار خود شناسایی می کند، آن را با اعداد و حروف خاصی بر روی نمایشگر خود به نمایش در می آورد.

این اعداد و حروف در واقع زبان گفتاری دستگاه با ما می باشد که با آگاهی از آنها می توان به سادگی متوجه منظور دستگاه شد. این حروف و اعداد با نام های کد خطا و یا ارور شناخته می شوند که بیان کننده خرابی در یکی از بخش های داخلی دستگاه می باشد که برای بدست آوردن مجدد عملکرد طبیعی، باید آنها را برطرف نمود.

ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش یکی از متداول ترین ارور ظرفشویی بوش نمایش داده شده می باشد که ایجاد نقص در بخش های مختلفی از دستگاه را به ما یادآوری می کند. اصلی ترین بخش هایی که باعث می شوند، ارور E01 یا F01 نمایش داده شود به صورت زیر می باشند:

  • خرابی هیتر
  • خرابی برد
  • خرابی حسگر دما
مقالات مرتبط:  ماشین ظرفشویی بوش همگام با تکنولوژی

ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش با بروز اختلال در موارد گفته شده در بالا بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود که برای برطرف سازی آنها باید به موقع اقدام نمود. اگر به موارد گفته شده دقت نمایید به خوبی متوجه خواهید شد که برطرف سازی این این ارور ها به هیچ عنوان توسط خود شخص قابل انجام نمی باشد و باید از تعمیرکار متخصص و آشنا با ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش و نحوه برطرف سازی آن، استفاده نماید.

برای این موضوع می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل سایت تماس حاصل نمایید و ثبت درخواست تعمیرات ظرفشویی بوش را انجام دهید.

دلایل ایجاد ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش

ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش همانطور که گفتیم به سبب خرابی در بخش های مختلفی همچون برد دستگاه، هیتر و سنسور دما ایجاد می شود که در حالت کلی می خواهد به ما بگوید که دستگاه قادر به گرم کردن آب مورد استفاده در شستشوی ظرف های نیست.

حال بیایید با هم بررسی نماییم که هر یک از این موارد به چه صورت موجب ایجاد این ارور می شوند و در صورت برطرف نکردن چه آسیب هایی به دستگاه وارد می شود.

1) نمایش ارور E01 یا F01 در ظرفشویی بوش به علت خرابی برد

برد یکی از مهمترین و اصلی ترین قطعات استفاده شده در تمامی دستگاه های الکتریکی هوشمند می باشد که قلب تپنده دستگاه است. هر اقدامی که ما از دستگاه می خواهیم مانند مدت زمان شستشو، سبک شستشو، مدت زمان آبکشی و هر قابلیت دیگری که در ظرفشویی تعریف شده است، دستورات انجام آنها از سمت برد صادر می شود.

هریک از قطعات استفاده شده در دستگاه به صورت مستقیم زیر نظر برد فعالیت می کنند و آغاز و پایان کار خود را از برد دریافت می کنند. در صورت بروز آسیب به این قطعه، عملکرد بسیاری از بخش های ظرفشویی با مشکل مواجه می شود و می توان گفت که عملا دستگاه از کار می افتد.

اگر بخشی از برد و یا تمامی آن آسیب دیده باشد دستورات لازم برای گرم شدن آب و شستشوی دقیق ظروف ارسال نمی شود و در نهایت ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش نمایش داده می شود.

برای برطرف سازی این مشکل باید اقدام به تعمیر برد ظرفشویی بوش نمود که برای این موضوع می توانید با شماره های قرار داده شده در داخل صفحه تماس حاصل نمایید تا در کوتاه ترین بازه زمانی مشکلات برد شما را برطرف نماید.

2) نمایش ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش به دلیل خرابی هیتر

طراحی سیستم داخلی ظرفشویی های بوش به صورتی می باشد که نیازی به ورود آب گرم از مسیر های خارجی ندارد و خود سیستم این کار را با المنت های خود انجام می دهد. همه ما به خوبی می دانیم که برای از بین بردن لکه ها و چربی های باقی مانده بر روی ظروف باید از آب گرم استفاده نمود تا عمل شستشو به خوبی انجام شود.

مقالات مرتبط:  نمک ماشین ظرفشویی و کاربرد آن

اگر هیتر المنت خراب باشد آب دمای لازم را برای شستشوی دقیق ظروف را ندارد و لکه ها به قوت خود باقی می مانند. زمانی که این اتفاق رخ دهد سیستم هوشمند دستگاه برای آگاه سازی مصرف کننده ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش را نمایش می دهد. برای برطرف سازی این مشکل باید هیتر المنت دستگاه را تعویض و یا تعمیر نمود.

3) نمایش ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش به دلیل خرابی سنسور دما

سنسور دما جهت تنظیم دمای آب و مدیریت مدت زمان فعالیت هیتر المنت طراحی شده است. این قطعه تا زمان رسیدن دمای آب به مقدار ایده آل، به هیتر امکان فعالیت را می دهد و با رسیدن به دمای مورد نظر، دستور قطع فعالیت هیتر را به سمت برد ارسال می کند. باید بدانید که سنسور های دما به صورت مداوم در حال اندازه گیری دما آب می باشد تا از مقدار مورد نظر خارج نشود.

این قطعه به دلایل مختلفی دچار آسیب می شود و عملکرد خود را از دست می دهد. موارد مختلفی مانند فرسودگی و استفاده غلط موجب وارد شدن آسیب به این قطعه می شود و عملکرد درست آن را مختل می کند.
اختلال در عملکرد سنسور دما موجب نمایش ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش بر روی نمایشگر می شود که برای برطرف سازی آن باید مراتب کار را با نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش در میان بگذارید.

نحوه برطرف سازی ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش

برای برطرف سازی کامل و دقیق این ارور لازم است که مراتب کار را با نمایندگی مرکزی تعمیرات ظرفشویی بوش در میان بگذارید تا در کوتاه ترین بازه زمانی اقدام به برطرف سازی تمامی مشکلات پیش آمده در دستگاه نمایند. مواردی که موجب نمایش ارور E01 یا F01 ظرفشوی می شوند کاملا تخصصی می باشد و امکان تعمیرات و برطرف سازی توسط خود شخص وجود ندارد.

در راستای برطرف سازی ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش باید به صورت دقیق برد دستگاه مورد بررسی قرار گیرد تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کرد. سایر علت های ایجاد ارور E01 یا F01 ظرفشویی بوش نیز باید به صورت آزمون و خطا مورد بررسی قرار گیرند و تا از وضعیت آنها آگاهی های لازم را کسب نمود.

تمامی روال برطرف سازی ارور E01 یا F01 در ظرفشویی بوش باید با استفاده از ابزار های تخصصی انجام شود تا دقیق ترین نتایج از رویه تعمیرات حاصل شود. برای این موضوع نمایندگی تعمیرات ظرفشویی بوش که شماره های تماس آن در داخل صفحه قرار داده شده است، از مجرب ترین تعمیرکاران خود استفاده می نماید تا در اولین مراجعه تمامی مشکلات پس آمده در دستگاه را شناسایی و اقدام به برطرف سازی آنها نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *