نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

انواع ارور های یخچال بوش

بررسی تمامی ارورهای یخچال فریزر بوش و راهکارهای رفع آن

یخچال فریزر بوش یکی از محبوب ترین محصولات در بازار لوازم خانگی است که به دلیل کیفیت و امکانات بالا توانسته رضایت و اعتماد بسیاری از مشتریان را جلب کند. اما همانطور که می دانید به دلیل اینکه یخچال جزو وسایلی است که همیشه در حال کار است نیاز به مراقبت و نگهداری بیش تری است و ممکن است نسبت به سایر وسایل برقی موجود در خانه مشکلات و خرابی بیش تری نیز داشته باشد.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فریزر بوش شما پیش بیاید ارورهایی است که بر روی صفحه نمایشگر یخچال ظاهر می شود. روزانه افراد زیادی با ما تماس می گیرند و سوال هایی از قبیل ارور یخچال فریزر بوش برای چیست، علت کد خطای یخچال بوش چیست، علت آلارم یخچال فریزر بوش برای چیست، آیا می توانیم بدون تعمیرکار ارور یخچال فریزر بوش را رفع کنیم، چگونه می توانیم خودمان کد خطای یخچال بوش را رفع کنیم و ….  را از کارشناسان ما می پرسند.

اصلا نگران نباشید!!! در این مقاله ما به طور جامع انواع ارور های یخچال بوش و بهترین راهکارهای رفع آن را برای شما توضیح می دهیم. اکثر افراد با خواندن این مقاله توانسته اند خودشان کد خطای یخچال را حل کنند و دیگر نیازی به تعمیرکار نداشته اند. پس این مقاله را از دست ندهید. در صورتی که با خواندن این مقاله باز هم سوالی داشتید می توانید با نمایندگی تعمیرات یخچال بوش تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. به طور کلی، در این مقاله مباحث زیر آموزش داده می شود:

– ارورهای  یخچال بوش چیست؟

–  آلارم های یخچال فریزر بوش از کجا می آیند؟

– چگونه کدهای خطای یخچال بوش را رفع کنیم؟

– انواع ارورهای یخچال بوش و روش های رفع آن

ارورهای یخچال بوش چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، بر روی اکثر یخچال فریزرهای بوش صفحه نمایشگری ساخته شده که در صورت ایجاد هر گونه نقصی در یخچال، ارور یا کد خطایی مرتبط با آن بر روی صفحه ظاهر شود و مرتب به کاربر نمایش داده شود. به این ترتیب، از طریق  این آلارم ها شما می توانید خیلی سریع متوجه مشکل یخچال خود شوید و قبل از اینکه خسارت زیادی را به شما وارد کند جهت تعمیر آن اقدام کنید. به همین دلیل اکثر تعمیرکاران برای تعمیر و عیب یابی از همین کد خطا و آلارم های یخچال فریزر بوش استفاده می کنند تا در کمترین زمان و با دقت بالایی یخچال را به حالت اول خود برگردانند.

صفحه نمایشگر یخچال بوش

آلارم های یخچال فریزر بوش از کجا می آیند؟

همانطور که گفته شد اطلاع کامل از کدهای خطا و ارور های یخچال از اهمیت زیادی برخوردار است. در این زمینه شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که کدام قطعه یخچال این کدهای خطا و آلارم های یخچال بوش را تشخیص داده و اعلام می کند. یکی از وظایف برد الکترونیکی یخچال این است که خراب شدن یخچال را متوجه شود و سریعا ارور متناسب با آن را بر روی صفحه نمایشگر نشان دهد. با این بردهای الکترونیکی هوشمند دیگر نباید نگران خرابی یخچال فریزر بوش خود باشد. به محض نمایش خطا می توانید با نمایندگی بوش تماس بگیرید و از خمات سرویس و تعمیر یخچال فریزر بوش بهره مند شوید یا در صورت اطلاع کامل از ارور ها خود دست به کار شوید.

چگونه کدهای خطای یخچال بوش را رفع کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت تا جایی که امکان داشته باشد ما در این مقاله تمامی راهکارها و روش های مفید رفع کدهای خطای یخچال بوش را به صورت ساده و روان برایتان توضیح می دهیم. اما گاهی به دلیل عدم دانش و مهارت کافی در این زمینه شما باید کار را به کاردان بسپارید. در همین حد که بدانید هر کدام از این ارور ها برای چیست و نشان دهنده خرابی کدام قطعه از یخچال است هم کار بزرگی کرده اید. در صورتی که با راهکارهای ارائه شده کدهای خطا همچنان بر روی صفحه نمایشگر نشان داده شد دیگر کنجکاوی و ریسک نکنید و با نمایندگی مربوطه مشورت کنید. [irp posts=”2573″ name=”اجتناب از تعمیرات پر هزینه یخچال بوش”]

ارور های رایج یخچال فریزر بوش

در این بخش سعی شده تمامی ارورهای یخچال بوش، دلیل نمایش آن ها و راهکارهای حل آن به طور کامل توضیح داده شود.

ارور E1 یا E01 یخچال بوش

زمانی که ارور E1 یا E01 در صفحه یخچال بوش نمایش داده می شود نشان دهنده این است که یا سیم کشی متصل به سنسور دمای یخچال خراب شده یا اینکه خود سنسور دمای یخچال که در سمت راست بالای یخچال قرار دارد، دچار نقصی شده است. برای حل این ارور، ابتدا یخچال را از برق در آورید، سپس سیم کشی ها و کابل های سنسور دما را چک کنید. در صورتی که سیم کشی های سنسور دما مشکلی نداشته باشد، یکبار سوکت سنسور دما را در بیاورید و مجددا بزنید. اگر باز هم این ارور نمایش داده شد باید خود سنسور دمای یخچال را تعویض کنید. ارور E2 یا E02 یخچال بوش

ارور E2 یا E02 یخچال بوش

ارور E2 یا E02 یخچال بوش نشان دهنده این است که یا سیم کشی متصل به سنسور دمای فریزر خراب شده یا خود سنسور دمای فریزر خراب شده است. برای حل این ارور ابتدا یخچال را از برق جدا کنید، سپس تمامی سیم های متصل به سنسور دمای فریزر را بررسی کنید. اگر مشکل از سیم ها بود آن ها را تعویض کنید، در غیر این صورت باید سنسور دمای مربوط به فریزر را که در داخل خود فریزر قرار دارد تعویض کنید. توجه کنید که یکی از وظایف سنسور دمای فریزر نمایش صحیح دمای فریزر بر روی صفحه نمایش یخچال می باشد. در صورتی که دما به درستی نمایش داده نشود عیب از همین سنسور است و نیاز به تعویض آن می باشد.

ارور E3 یا E03 یخچال بوش

ارور E3 یا E03 یخچال بوش نشاندهنده خرابی سنسور دمای موجود در داخل کشوی یخچال می باشد. برای حل این مشکل ابتدا یخچال بوش را از برق در آورید، سپس کشوی یخچال را بیرون بکشید و سیم کشی های متصل به سنسور دمای داخل کشو را بررسی کیند. در صورتی که کابل ها و سیم کشی ها شل باشند آن ها را سفت کنید و مجددا تست کنید. اگر مشکل برطرف نشد یکبار سنسور را در بیاورید و مجددا سر جای خود قرار دهید. اگر باز هم حل نشد باید سنسور دمای داخل کشو را تعویض کنید.

ارور E5 یا E05 یخچال بوش

اگر بر روی دیسپلی یا صفحه نمایشگر یخچال بوش ارور E5 یا E05 را مشاهده کردید حتما با نمایندگی تعمیر یخچال بوش تماس بگیرید؛ زیرا این ارور نشان دهنده خرابی سنسور دما در بخش دیفراست یخچال است و از حساسیت بالایی برخوردار است. حل این ارور نیاز به مشورت با یک تکنسین حرفه ای در این زمینه می باشد، پس ریسک نکنید و با نمایندگی مربوطه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. گاهی نیز با یک سرویس جزئی و بدون تعویض قطعه ای این آلارم به طور کلی از صفحه حذف می شود.

ارور E10 یخچال بوش

ارور E10 یخچال بوش نشان دهنده خرابی در بخش ماژول برد اصلی یخچال می باشد. برای حل این مشکل در ابتدا یخچال را از برق در آورید، سپس بعد از 4 دقیقه مجددا یخچال را به برق وصل کنید. در صورتی که باز هم این ارور را مشاهده کردید یخچال را خاموش کنید و با یک نمایندگی بوش تماس بگیرید تا ماژول برد اصلی یخچال را برایتان تعویض کند. حواستان باشد که این ارور خیلی خطرناک است و در صورت نادیده گرفتن آن ممکن است خسارت های زیادی را به یخچال بوش خود وارد کنید.

ارور E11 یخچال بوش

اگر ارور E11 را بر روی صفحه نمایشگر یخچال بوش مشاهده کردید، ب معنای این است که ماژول برد اصلی دیسپلی معیوب شده است. برای حل این ارور در ابتدا یخچال را از برق بیرون بیاورید، بعد از 4 دقیقه مجددا یخچال را به برق وصل کنید. در صورتی که ارور را باز هم مشاهده کردید با جهت تعویض ماژول برد اصلی دیسپلی اقدام کنید. توجه کنید که هر گونه بی توجهی به این ارور و به تعویق انداختن تعویض آن ممکن است منجر به سوختن کامل دیسپلی یخچال شود.

ارور E15 یخچال بوش

ارور E15 یخچال بوش نشاندهنده این است که سنسور دمای محیط یخچال خراب شده است. این سنسور به صفحه نمایشگر یخچال متصل شده و وظیفه آن نمایش دمای محیط یخچال می باشد. در صورت خراب شدن آن، دمای محیط به درستی نمایش داده نمی شود یا اینکه اطلاعات غلط نمایش می دهد. برای حل این ارور، یخچال را از برق بیرون بیاورید، بعد از 4 دقیقه مجددا یخچال را به برق وصل کنید. در صورت مشاهده ارور E15 باید ماژول کنترل صفحه نمایشگر تعویض شود.

ارور E20 یخچال بوش

کد خطای E20 یخچال بوش به این معناست که ارتباط بین برد الکترونیکی اصلی یخچال و برد اصلی صفحه نمایش دچار نقصی شده است. با وجود این خطا صفحه نمایشگر یخچال نمی تواند دمای یخچال و فریزر را نمایش دهد و همچنین برد کنترل اصلی یخچال قادر به ارسال اطلاعات مهم به صفحه نمایشگر نمی باشد. برای حل این خطا باید یخچال را از برق در آورید، سیم ها و کابل های بین برد اصلی یخچال و برد صفحه نمایش را چک کنید. در صورت هرگونه خرابی در سیم ها آن ها را تعویض کنید. اگر مشکل از سیم ها نبود، باید برد الکترونیکی اصلی یخچال یا برد اصلی صفحه نمایشگر را تعویض کنید.

ارور E21 یخچال بوش

کد خطای E21 یخچال بوش نشان دهنده نقصی بین برد الکتریکی اصلی یخچال و یخساز آب می باشد. برای حل این مشکل یخچال را از برق بیرون بیاورید و تمامی سیم ها را بررسی کنید. در صورت شل بودن سیم ها یا خراب بودنشان آن ها را محکم کنید و یا تعویض کنید. اگر مشکل از سیم ها نبود باید برد الکترونیکی یخچال یا یخساز باید تعویض شود. اگر مشکل حل شود ممکن است یخساز به صورت موقت کار کند یا بعد از مدتی از کار بیفتد یا قطع و وصل شود. [irp posts=”2941″ name=”تعمیر و تعویض فن یخچال فریزر بوش”]

ارور F1 یخچال بوش

در صورت نمایش خطای F1 در یخچال بوش، سنسور فریزر خراب شده است. این سنسور وظیف دارد اطلاعاتی مانند سالم بودن و دمای داخلی فریزر را به برد اصلی یخچال بفرستد. برای حل این خطا باید این سنسور تعویض شود. در غیر این صورت ممکن است دمای دقیق فریزر نمایش داده نشود.

ارور F3 یخچال بوش

خطای F3 یخچال بوش به این معناست که سیستم دیفراست یا همان یخ زدایی معیوب شده است. با این خطا زمان یخ زدایی بیش از حد معمول است و درنتیجه یخچال و فریزر گرم می شوند و سرمای کافی ندارند. برای حل این مشکل باید سنسور دیفراست، المنت و ترموفیوز با دقت کامل چک شود. ارور R1 یخچال بوش

ارور R1 یخچال بوش

خطای R1 یخچال بوش نشان می دهد که سنسور یا حسگر یخچال خراب شده است. در چنین شرایطی حتما باید با نمایندگی تماس بگیرید تا این سنسور عوض شود.

ارور RT یخچال بوش

ارور RT یخچال بوش نشان می دهد که خرابی در سنسور محیطی یخچال رخ داده است و باید سریعا تعویض شود. اگر برای تعویض سنسور محیطی یخچال بوش اقدامی صورت نگیرد، دمای محیط به درستی تشخیص داده نمی شود و موجب نواقصی در کمپرسور یا موتور یخچال می شود.

ارور D1 یخچال بوش

اگر ارور D1 را در یخچال بوش دیدید، حتما مشکل از سنسور دیفراست است. با خراب بودن این سنسور، شروع و پایان فرایند یخ زدایی به درستی تشخیص داده نمی شود و اختلالاتی را ایجاد می کند. برای حل این ارور سنسور دیفراست را تعویض کنید.

ارور DF یخچال بوش

ارور DF یخچال بوش بیانگر ایجاد مشکل در کلید فریزر است. اگر می خواهید این ارور دیگر نمایش داده نشود باید دکمه درب فریزر را تعویض کنید.

ارور EF یخچال بوش

ارور EF در یخچال بوش بیانگر این است که سنسور شمارنده آب معیوب شده است. برای حل این خطا باید شیر آب ورودی یخچال و همچنین فیلتر آب را به دقت چک کنید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید.

ارور ET یخچال بوش

اگر کلید یخساز یخچال خراب شده باشد، ارور ET در یخچال بوش نمایش داده می شود. برای حل این ارور باید به طور کامل یخساز را برسی کنید. در صورتی که مشکل بر طرف نشود یخساز بعد از مدتی قادر به تولید یخ نخواهد بود.

ارور EU یخچال بوش

ارور EU یخچال بوش بیانگر وجود خرابی در کلید خاموش و روشن کردن یخساز است. جای نگرانی نیست. شما می توانید به سادگی یخساز یخچال را باز کرده و این کلید را تعویض کنید. ارور EU یخچال بوش

ارور ES یخچال بوش

اگر ارور ES بر روی صفحه نمایشگر یخچال بوش نمایش داده شود، به این معناست که کلید یخ ریز یخچال خراب شده است. برای حل این ارور باید این کلید را با جداسازی محفظه یخ ریز از یخچال تعویض کنید.

سخن پایانی

به طور کلی، بهترین و مفیدترین راهکار برای عیب یابی و تعمیر یخچال فریزر بوش استفاده از ارورها و کدهای خطایی است که بر روی صفحه نمایشگر یخچال نمایش داده می شود. شرکت بوش برای سهولت در پیدا کردن نقص و مشکل در یخچال بوش هر کدام از این ارور ها را متناسب با قطعه ای از یخچال تنظیم کرده و بنابراین تعمیرکاران بدون نیاز به بررسی و باز کردن تمامی قطعات یخچال، به سراغ قطعه مرتبط رفته و سریعا اقدام به تعمیر می کنند. شما نیز می توانید با آشنایی با ارورهای یخچال بوش تا حدودی بدانید مشکل یخچال از کجاست و در صورتی که می توانید خود به تعمیر آن بپردازید. ناگفته نماند که هر کدام از ارورهای گفته شده در بالا متناسب با مدل یخچال کمی فرق دارد و در صورت اطلاعات بیش تر می توانید با مشاوران ما در نمایندگی تعمیر بوش تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 14 =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

شناور ماشین ظرفشویی چیست؟
همه چیز در مورد شناور ماشین ظرفشویی | طرز کار و علل خرابی شناور
دلایل-تمیز-نشدن-ظروف-در-ماشین-ظرفشویی-بوش-شاخص
چرا ظروف در ماشین ظرفشویی تمیز شسته نمی شوند؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟
چطور می توان عمر یخچال را افزایش داد؟ | تمام مدل ها
انواع شوینده ماشین لباسشویی
همه چیز در مورد انواع شوینده ماشین لباسشویی
چگونه-فیلتر-ماشین-ظرفشویی-را-تمیز-کنیم-شاخص
چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟
علت خاموش شدن یخچال بوش
مهمترین علت خاموش شدن یخچال بوش
لیست-کامل-کدهای-خطای-ماشین-لباسشویی-بوش-شاخص
ارورهای لباسشویی بوش | لیست کامل کدهای خطا ماشین لباسشویی بوش
نچرخیدن لباسشویی
علت نچرخیدن لباسشویی بوش چیست + راه حل
ارور ظرفشویی بوش: انواع کد خطا با نحوه برطرف سازی
تعمیرات بوش غرب تهران