تعمیر تخصصی ظرفشویی بوش | لیست خطاها یا ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

لیست خطاها یا ارورهای ماشین ظرفشویی بوش

اکتبر 3, 2021
دلایل خرابی و نحوه تعمیر یخساز بوش

دلایل خرابی و نحوه تعمیر یخساز بوش

می 30, 2022

علت صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن لباس/ هنگام خشک کن

علت صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن لباس

چه دلایلی باعث به صدا در آمدن ماشین لباسشویی در هنگام خشک شدن می شوند.

در همه خانه‌ها، ماشین لباسشویی وجود دارد. بدون شک می‌توان گفت که لباسشویی، کاربردی‌ترین لوازم برقی است که باید برای نگهداری آن کوشا باشیم. با خراب شدن این وسیله خانگی، نه تنها کار همه اعضای خانواده مشکل می‌شود، بلکه باتوجه به شرایط اقتصادی نیز، باید هزینه‌های سرسام آوری را برای رفع این مشکل پرداخت نماییم. در برخی مواقع ممکن است دستگاه شما صدا‌های نا به هنجاری را تولید کند. ممکن است ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌ها، صدا‌های عجیبی بدهد. به طور کلی علت صدا دادن یا جیر جیر کردن لباسشویی هنگام خشک کردن لباس ها چیست؟ با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا مهم‌ترین عوامل این اتفاق را با هم بررسی کنیم.

مهم‌ترین عوامل صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن لباس‌

صدا دادن ماشین لباسشویی هنگام خشک کردن

عوامل زیادی ممکن باعث صدا دادن یا جیرجیر کردن ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن لباس بشود. برخی از این عوامل به دلیل استفاده نادرست از این دستگاه است و برخی دیگر به مروز زمان و به طور طبیعی ایجاد می‌شود. ما در این قسمت به مهم‌ترین عوامل اشاره خواهیم کرد.

استفاده نا صحیح از دستگاه یکی از شایع‌ترین عوامل سر و صدای زیاد ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن

یکی از محتمل‌ترین موارد استفاده‌های نادرستی که ممکن است از ماشین لباسشویی در منازل صورت پذیرد، ریختن مقدار لباس بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی است. در ادامه با هم این موارد را بررسی خواهیم کرد.

اول: قرار دادن لباس، بیش از ظرفیت دستگاه

این امر ممکن است ناشی از خراب شدن قطعاتی مثل کاسه نمد یا بلبرینگ باشد. زمانی که شما حجم زیادی از لباس‌ها را در داخل دیگ لباسشویی قرار می‌دهید، با خراب شدن این قطعات در آینده رو به رو می شوید.

سوال: برخی از خانم ها می گویند: (حجم ماشین ما 7 کیلو است یعنی چه؟)

جواب: در داخل دفترچه راهنما، در مورد حجم ماشین لباسشویی صحبت شده است. بنابراین هنگامی که مشاهده می‌کنید حجم دستگاه 7 کیلو است؛ به این معنا نیست که می توانید به اندازه 7 کیلو در آن لباس، پتو یا پرده بشویید. منظور از 7 کیلو، حجم واقعی لباس‌ها پس از پر شدن دیگ می‌باشد. یعنی ظرفیت در نظر گرفته شده برای شست و شو تنها 3 کیلو است.

دوم: شستن پتو یا پرده و امثال آن‌ها

شستن پرده و پتو هم از جمله مواردی هستند که خرابی بلبرینگ و کاسه نمد را در بر دارند. در فرآیند شست و شو، آب زیادی جذب پرده و پتو می شود، که ماشین لباسشویی های خانگی نمی توانند این کار را به درستی انجام بدهند.

مقالات مرتبط:  نظرات و امتیازات ماشین لباسشویی بوش

سوم: عدم تراز پایه‌ها

تراز نبودن پایه‌های ماشین لباسشویی، از دیگر مواردی است که منجر به صدا دادن دستگاه، در زمان خشک کردن لباس ها می‌شود. در این حالت شما باید سریعا برای تعویض بلبرینگ و کاسه نمد اقدام نمایید. برای این کار ابتدا قطعات ماشین را باز می کنند. سپس دیگ را از قسمت پیچ شده بلبرینگ جدا و در نهایت قطعه جدید را جایگزین قطعه معیوب شده می کنند.

شکستگی شفت و صدای ساییدگی آهن هنگام خشک کن

شفت ماشین لباسشویی چیست؟ چرا و چگونه می شکند؟ در برخی از مواقع ممکن است که لباسشویی، در اثر کار کردن زیاد یا حتی هنگام خشک کردن، صدا های عجیب و غریبی بدهد. اگر به این صدا ها توجه نکنید، در طولانی مدت، نه تنها شاهد خرابی بلبرینگ خواهید بود؛ بلکه شکستن شفت نیز اتفاق می افتد.

برای تعمیر شفت لباسشویی، باید آن را به فروشگاه ها و تعمیرگاه های لوازم خانگی ببرید. کارشناسان مربوطه ابتدا شفت را عوض می کنند و سپس آن را به دیگ لباسشویی جوش می زنند. در آخر هم دیگ شست و شو نیز به کمک دستگاهی، بالانس می شود، تا دستگاه بدون هیچ صدایی به کار خود ادامه دهد.

بالانس نبودن دیگ شست و شوی لباسشویی

شاید وسیله برقی شا نتواند به خوبی وزن لباس ها را تحمل یا بالانس کند؛ که در این حالت می گویند ماشین لباسشویی بالانس نیست. برای جلوگیری از این کار بهتر است لباس های هم جنس را در یک طرف دیگ قرار دهید تا طرف دیگر دیگ، وزن بیشتری نداشته باشد. این گونه مانع ایجاد سر و صدا های اضافی هم خواهید شد.

خراب شدن یا شکستگی پمپ تخلیه لباسشویی

خراب شدن، شکستن یا توقف کار پکپ تخلیه، یکی دیگر از موارد همی است؛ که باعث ایجاد سر و صدای اضافه در هنگام خشک کردن لباس ها می شود. این کار از تخلیه درست آب را مشکل رو به رو می کند. خرابی پمپ، دلایل مختلفی دارد که یر کردن اجسام خارجی در آن یا قطع شدن سیم پیچ ها، نمونه ای از آن هستند.

برای آموزش نحوه تعویض پمپ ماشین لباسشویی اینجا کلیک کنید.

خراب شدن یا شکستگی پمپ تخلیه لباسشویی
تعمیر یخچال توسط تعمیرکار

نکته: اگرچه می توانید برای تعمیر پمپ های تخلیه اقدام کنید؛ اما ممکن است بعد از گذشت مدتی، مجددا نیاز به تعمیر داشته باشند. به همین دلیل برای جلوگیری از هزینه های اضافی، بهتر است از همان ابتدا برای تعویض این قطعه مهم اقدام کنید.

پوسیده شدن تسمه ماشین لباسوشیی

تسمه ماشین لباسشویی، یکی دیگر از قطعات مهمی است؛ که باید به محض خراب شدن آن، از یک تعمیرکار خبره و کاربلد بخواهید، تا آن را با یک تسمه جدید عوض کند. با این کار در زمان شستن لباس ها یا مرحله خشک کن، صدا های عجیب و غریب نمی شنوید.

برای مطالعه مقاله جامع آموزش تسمه ماشین لباسشویی اینجا کلیک نمایید. 

کمک فنر ها و صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن

کمک فنر ها، قطعاتی هستند که در همه ماشین لباسشویی ها وجود دارند. این وسیله هم به دیگ و هم به بدنه متصل می باشد. عملکرد اصلی کمک فنر این است که دیگ لباسشویی را از محفظه جدا نگه می دارد؛ تا هنگام شستن لباس ها روی دور تند، دیگ به محفظه برخورد نکند و سر و صدای اضافی نداشته باشد.

مقالات مرتبط:  تعمیر ماشین لباسشویی که آب وارد آن نمی شود

با این تفاسیر اگر در هنگام خشک کردن لباس ها، صدای ماشین لباسشویی تغییر کرد؛ ممکن است که کمک فنر های آن آسیب دیده باشند. در این حالت باید سریعا برای تعویض کمک فنر ها اقدام کنید.

صدای جیر جیر ماشین لباسشویی در هنگام خشک کن

در هنگام جیر جیر کردن ماشین لباسشویی به موارد زیر دقت کنید:

  1. در برخی از مواقع ممکن است جیر جیر کردن ماشین به دلیل تراز نبودن دستگاه باشد. برای این کار می توانید از رگلاژ پایه های زیر برای تراز کردن استفاده کنید.
  2. حجم لباس ها را از حجم ماشین، کمتر در نظر بگیرید. به اندازه یک وجب جای خالی برای لباس ها بگذارید.
  3. هرگز پادری ها و عروسک ها را با ماشین نشورید. این کار نه تنها دلیل صدای ماشین در حالت خشک کن است، بلکه عملکرد قطعات دیگر را مختل می کند.
  4. لباس های دکمه دار و سگک دار نیز باعث جیر جیر کردن ماشین لباسشویی در حالت خشک کن می باشند.
  5. موارد دیگر مانند خرابی شیر ورودی، خرابی تسمه، لاستیک دور درب دستگاه و … نیز باعث جیر جیر کردن ماشین در حالت خشک کن می شود.
  6. حوله حمام را به همراه چند حوله دست و صورت یا چند تکه لباس کوچک برای شست و شو در داخل ماشین بیندازید.

کلام آخر…

در این مقاله با دلایل شنیدن صداهای مختلف مثل جیر جیر کردن لباسشویی و … در هنگام خشک  شدن لباس ها آشنا شدید. توصیه ما به شما این است که با شنیدن کوچک ترین صدایی، برای جلوگیری از مشکلات بعدی اقدام کنید. این مسئله، موضوعی نیست که بتوانید به تنهایی آن را بر طرف کنید و باید با تعمیرکاران خبره و کاربلد مشکل را در میان بگذارید.

اگر دستگاه شما نیز هنگام خشک کردن لباس ها، صداهای نا به نجار تولید می کند، همین حالا برای تعمیر آن اقدام کنید و پشت گوش نیندازید.

شما می‌توانید برای ثبت درخواست تعمیرات انواع لوازم خانگی به سایت رسپینا بوش، تنها نمایندگی رسمی تعمیرات بوش دارای مجوز در تهران سر بزنید. این مرکز ارائه دهنده خدمات 24 ساعته (حتی در روزهای تعطیل) با بهترین کیفیت و ارزان‌ترین هزینه می‌باشد. هدف ما در رسپینا بوش جلب رضایت شماست.

سوالات متداول

دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی در هنگام خشک کردن چیست؟به طور کلی صدا دادن ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی رخ خواهد داد که برخی از آن‌ها فنی است و برخی دیگر به دلیل استفاده نامناسب از ماشین لباسشویی است که مهم ترین آن نیز قرار دادن لباس بیش از حد ظرفیت ماشین لباسشویی است. از دیگر علت های این مشکل می‌توان به پوسیده بودن تسمه، معیوب بودن پمپ تخلیه، بالانس نبودن دیگ، شکستگی شفت و … نام برد.

آیا شستن پتو و کلا اجسام آب گیر درون ماشین لباسشویی مشکل دارد؟
شستن پرده و پتو هم از جمله مواردی هستند که خرابی بلبرینگ و کاسه نمد را در بر دارند. در فرآیند شست و شو، آب زیادی جذب پرده و پتو می شود، که ماشین لباسشویی های خانگی نمی توانند این کار را به درستی انجام بدهند.

ظرفیت ماشین لباسشویی 7 کیلو است چه معنایی دارد؟
در داخل دفترچه راهنما، در مورد حجم ماشین لباسشویی صحبت شده است. بنابراین هنگامی که مشاهده می‌کنید حجم دستگاه 7 کیلو است؛ به این معنا نیست که می توانید به اندازه 7 کیلو در آن لباس، پتو یا پرده بشویید. منظور از 7 کیلو، حجم واقعی لباس‌ها پس از پر شدن دیگ می‌باشد. یعنی ظرفیت در نظر گرفته شده برای شست و شو تنها 3 کیلو است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
تعمیرات لوازم خانگی بوش