نمایندگی تعمیرات بوش

10 خط ویژه تلفن های شبانه روزی

تعویض فن یخچال بوش

تعمیر و تعویض فن یخچال فریزر بوش

امروزه برند بوش به یکی از محبوب ترین برندها در سراسر جهان تبدیل شده است و توانسته طرفداران زیادی را از آن خود کند. در میان محصولات برند بوش، یخچال فریزر های آن به دلیل امکانات حرفه ای سهم بیشتری از بازار را کسب کرده اند به طوری که در اکثر خانه ها می توان یخچال بوش را دید. با وجود قطعات پیشرفته و تجهیزات عالی در ساخت این دستگاه، باز هم دچار خرابی هایی به مرور زمان می شود و بهترین کار اقدام به تعمیر در سریع ترین زمان ممکن است.

متداول ترین خرابی که در این محصول برند بوش گزارش داده شده، خرابی فن یخچال بوش است که می تواند  بسیار پرهزینه و خطرناک باشد. چرا خطرناک؟؟؟ اگر فن یخچال کار نکند چه اتفاقی می افتد؟؟؟ فن به عنوان سیستم تنفسی یخچال محسوب می شود و وظیفه آن خنک کردن فضای درون یخچال است. تصور کنید فن یخچال خراب شود. در چنین شرایطی یخچال نمی تواند به درستی عملیات خنک کردن را انجام دهد، به تدریج هوای داخل یخچال گرم می شود و تمامی مواد غذایی فاسد خواهند شد. این یعنی فاجعه!!!

بنابراین به دلیل اهمیت تعمیر فن یخچال تصمیم گرفتیم در این مقاله برای شما به طور کامل نحوه تعمیر و تعویض فن یخچال بوش، انواع فن یخچال بوش، علت خرابی فن یخچال بوش، نحوه تست و عیب یابی فن یخچال بوش را توضیح دهیم.  با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما در زمینه تعمیر و تعویض فن یخچال پاسخ دهیم. اگر با خواندن مقاله باز هم سوالی در این زمینه داشتید می توانید با نمایندگی بوش در تهران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

انواع فن یخچال بوش

یخچال بوش دارای سه فن بسیار مهم می باشد که در ادامه جایگاه و وظیفه هرکدام به طور کامل توضیح داده می شود:

فن داخلی یخچال

فن داخلی یخچال همانطور که از اسمش پیداست در داخل یخچال قرار دارد و وظیفه آن رساندن دمای یخچال به دمایی مناسب، تبدیل هوای گرم به هوای خنک و پخش و جریان هوای خنک در داخل یخچال می باشد. بنابراین  در یک جمله می توان گفت وظیفه آن تولید هوای خنک در درون یخچال است که منجر به کمک و تسریع در فرایند انجماد می شود. [irp posts=”2883″ name=”بررسی تمامی ارورهای یخچال فریزر بوش و راهکارهای رفع آن”]

فن اپراتور یخچال

فن اپراتور یخچال مهمترین فن در داخل یخچال است که نام دیگر آن فن تبخیر است. کاری که فن اپراتور انجام می دهد این است که هوا را از داخل سیم پیچی ها عبور می دهد. یکی از نشانه های خراب بودن فن اپراتور، شنیدن صداهای بد از قسمت فریزر یخچال است. زمانی که این فن خراب شود فرایند سرد شدن فضای درون یخچال و همچنین فرایند یخسازی نیاز به زمان بیشتری دارد.

فن کمپرسور یخچال

اگر می خواهید فن کمپرسور یخچال را ببینید به پشت یخچال بروید و در کنار کمپرسور فن آن را ببینید. وظیفه مهم فن کمپرسور در داخل یخچال، خنک کردن کمپرسور است. در صورتی که فن کمپرسور خراب شود دیر علائم خراب شدن آن بروز می کند؛ در نتیجه شما دیر متوجه خرابی فن کمپرسور می شوید. گرم بودن کمپرسور یخچال می تواند بیانگر خراب بودن فن کمپرسور باشد.

هر کدام از فن های معرفی شده شاید به مرور زمان دچار نقص و خرابی شوند و موجب اختلال در عملکرد یخچال شوند. شما باید سریعا به تعمیر فن یخچال بوش یا تعویض فن یخچال بوش اقدام کنید تا از ایجاد صدمات شدیدتر جلوگیری کنید.

نحوه تعویض فن یخچال بوش

تعویض فن یخچال بوش یا تعمیر فن یخچال بوش از جمله کارهایی است که باید حتما توسط متخصص مربوطه در زمینه تعمیر و تعویض فن انجام شود. ولی اگر اصرار به انجام این کار دارید، مراحل زیر را دنبال کنید:

برای تعمیر و تعویض فن یخچال به چه ابزاری نیازمندیم

در ادامه مراحل و لوازمی که برای تعمیر فن یخچال لازم است را باهم بازگو خواهیم کرد:

ابزار مورد نیاز

  • دریل
  • پیچ گوشتی 4 سو
  • یک فن یخچال جدید( توجه کنید که مدل فن از همان نوع قبلی باشد)
  • دم بایریک برای جدا کردن فیش ها و اتصالات

مرحله اول

در ابتدا یخچال را از برق بیرون بکشید تا تمامی یخ های آن ذوب شود؛ برای این کار می توانید از سشوار نیز استفاده کنید. همزمان تمامی مواد غذایی را از قفسه های داخل یخچال خارج کنید.

مرحله دوم

بعد از اینکه تمامی یخ های درون یخچال ذوب شدند، قفسه های یخچال را نیز بیرون بیاورید وسپس پشت یخچال را که از طریق پایه هایی بسته شده اند، باز کنید.

مرحله سوم

در این مرحله نوبت به جدا کردن فن خراب از یخچال و تعویض فن یخچال بوش است. برای این کار ابتدا  شروع به جدا کردن موتور نگهدارنده فن می کنیم که با گیره ها و تیغ هایی در محفظه خود قرار دارد. سپس، فن یخچال را از جایگاه خود خارج می کنیم و فن جدید را جایگزین می کنیم. تمامی مراحل بالا را به طور معکوس انجام دهید و یچال را به برق وصل کنید.

عیب یابی فن یخچال بوش

برای اینکه بفهمید آیا فن یخچال بوش خراب شده و نیاز به تعمیر دارد، باید عیب یابی دقیقی را انجام دهید. به این منظور، یخچال را از برق بیرون درآورید و ولتاژی به اندازه 220 ولت به فن یخچال وصل کنید. در این حالت باید واکنش فن را بررسی کرد. اگر فن بعد از اتصال ولتاژ به آن شروع به کار کرد نشاندهنده این است که فن از لحاظ برق رسانی مشکل دارد. ولی اگر فن هیچ واکنشی نشان نداد و ولتاژ صفر را نشان داد، به معنای این است که باید تعمیر و یا تعویض شود. توصیه ما به شما این است که حتما برای عیب یابی فن یخچال بوش با مرکز قطعات یخچال بوش تماس بگیرید تا این کار توسط تکنسین های مجرب به صورت تخصصی انجام شود. [irp posts=”2883″ name=”بررسی تمامی ارورهای یخچال فریزر بوش و راهکارهای رفع آن”]

اهمیت تعمیر فن یخچال

خیلی از افراد زمانی که متوجه خرابی یا رفتار غیر طبیعی از یخچال شدند بی تفاوت از آن می گذرند و فکر می کنند بعد از چند روز یخچال درست می شود!! این کار کاملا اشتباه است و مطمئن باشید هزینه بیش تری را متحمل خواهید شد. اگر حدس میزنید فن یخچال بوش خراب شده است سریعا به تعمیر یا تعویض آن بپردازید. اگر فن یخچال کار نکند، به تدریج هوای درون یخچال گرم می شود تا جایی که اصلا قادر نیست هوای خنکی ایجاد کند. در نتیجه، تمامی مواد غذایی درون یخچال به مرور فاسد می شوند.

زمانی که فن یخچال خراب می شود، شما در طول شبانه روز صداهای بدی را از یخچال خواهید شنید. در چنین شرایطی حتما با نمایندگی مربوطه تماس بگیرید، مشکل پیش آمده را گزارش دهید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

قیمت فن بوش

روزانه افراد زیادی با ما تماس می گیرند و می پرسند قیمت فن بوش چقدر است، قیمت فن اپراتور یخچال چقدر است، قیمت فن یخچال ایستاده چقدر است و … . واضح است که با توجه به مدل و نوع فن، قیمت فن بوش نیز متفاوت خواهد بود. پس اگر به دنبال خرید فن بوش هستید و می خواهید ببینید چقدر باید هزینه کنید، با ما تماس بگیرید. ما با کیفیت ترین فن یخچال را با قیمتی مناسب نسبت به سایر همکارانمان به شما می فروشیم. با خرید فن یخچال نیز می توانید از نصب رایگان بهره مند شوید و ضمانت شش ماهه دریافت کنید.

اگر در این شش ماه مجددا فن بوش خراب شد، تعمیرکاران ما بدون دریافت هیچ هزینه ای آن را برای شما تعمیر می کنند. البته به ندرت همچین اتفاقی می افتد زیرا تمامی قطعات ما اورجینال هستند و غیر ممکن است که خرابی پیدا کنند.

در این مطلب، تلاش کردیم تمامی نکات لازم در خصوص نحوه تعمیر و تعویض فن یخچال بوش، انواع فن یخچال بوش، علت خرابی فن یخچال بوش، نحوه تست و عیب یابی فن یخچال بوش را برای شما عزیزان به طور جامع و با بیانی ساده توضیح دهیم. در صورت هرگونه سوال در زمینه تعمیرات یخچال بوش می توانید با 22225007-021 تماس بگیرید تا تعمیرکاران ما به صورت رایگان شما را راهنمایی کرده و بهترین راهکار را پیشنهاد دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − ده =

محتوای مقاله برای آشنایی با نحوه کار کردن لوازم خانگی و اینکه چه مشکلی ممکن است برای آنها پیش بیاید بسیار مناسب است.
John Doe

مقالات منتشر شده

ویژگی قرص ماشین ظرفشویی
انواع قرص ماشین ظرفشویی و نحوه استفاده از آن
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
ارور‌های  E26 | F26 و E27 | F27 لباسشویی بوش
علت-ماندن-کف-در-ماشین-ظرفشویی-شاخص
علل اصلی ماندن کف در ماشین ظرفشویی
راهنمای استفاده از ماکروفر بوش
راهنمای استفاده از ماکروفر بوش
علت-قفل-شدن-لباسشویی-بوش-شاخص
علت قفل شدن درب لباسشویی بوش
تعویض قفل درب یا میکروسوئیچ لباسشویی
تعویض میکروسوئیچ درب لباسشویی
سوختن-کولر-گازی-بوش-شاخص
علت سوختن کمپرسور کولر گازی
راهنمای-روشن-کردن-کولر-گازی-بدون-کنترل-شاخص
راهنمای روشن کردن کولر گازی بدون کنترل
شستن کتانی در لباسشویی
راهنمای شستن کتانی در لباسشویی
تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی
نحوه تمیز کردن لاستیک دور درب لباسشویی