ماشین ظرفشویی بوش همگام با تکنولوژی

ماشین ظرفشویی بوش همگام با تکنولوژی

می 7, 2018

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با مشکل گردش آب قسمت اول

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با مشکل گردش آب

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با مشکل گردش آب

یکی از مشکلاتی که در ماشین لباسشویی بارگذاری از بالا اتفاق می افتد گردش نداشتن آب در ماشین لباسشویی می باشد. برای ماشین لباسشویی بوش که مشکل گردش آب دارند موارد زیادی می توانند نقش داشته باشند در این مقاله برخی از این مشکلات را ذکر کرده ایم.

در صورتی که با خواندن این مقاله، نتوانستید خودتان مشکل دستگاه را حل کنید حتما با 22225007-021 تماس بگیرید تا تعمیرکار لباسشویی بوش شما را راهنمایی کند و در صورت نیاز در کمتر از یک ساعت تعمیرکاذ به منزل شما بیاید.

همزن

در ماشین لباسشویی بارگذاری شونده از بالا، همزن وظیفه انتقال لباس ها به درون آب و مواد شوینده را توسط شفت خروجی انتقال بر عهده دارد. شفت خروجی معمولا دارای لبه هایی بوده و مرکز پلاستیکی این شفت با لبه هایی برای اطمینان از انعطاف پذیری آن محافظت می شود.

بسته به نوع ماشین لباسشویی، ممکن است همزن شامل یک قطعه واحد یا یک همزن با عملکرد دو طرفه باشد. اگر همزن تک قطعه یا قسمت پایینی همزن دوگانه در طول چرخه شستشو به عقب و جلو حرکت نکند، یا اگر همزن بر روی شفت انتقال دوران کند، به این معناست که لبه های محافظ آسیب دیده و ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد .

اکثر همزن ها با پیچ و مهره ای در بالای شفت انتقال قرار می گیرند که در زیر مخزن نرم یا پوشش بالا قرار دارد. برخی از مدل ها از یک سری پیچ تنظیم کوچک در بدنه همزن در بالای پایه استفاده می کنند تا همزن را به شفت بچسباند، در حالی که برخی از آنها از یک حلقه لاستیکی برای ایجاد سازگاری استفاده می کنند.

هنگامی که دستگاه نگهدارنده جدا می شود، باید قادر باشید همزن را از روی شفت بلند کنید.

جرثقیل جهت دار همزن

در دستگاه های بارگذاری شونده از بالا که از همزن دوگانه استفاده می کنند، قسمت بالای همزن امکان درگیر شدن با قسمت پایین را دارا می باشد. قسمت فوقانی دندانه های جهت دار که از پلاستیک سخت ساخته شده اند، ممکن است در اثر استفاده مداوم فرسوده و پوسیده شوند.

مقالات مرتبط:  تعمیر لباسشویی بوش غرب تهران

اگر قسمت فوقانی همزن شما در هر جهت دلخواه دوران می کند یا در طول چرخه شستشو صدای مهیبی ایجاد می کند، ممکن است نیاز به تعویض دندانه های جهت دار داشته باشید. برای دسترسی به قفل نگهدارنده بخش فوقانی همزن، پوشش نرم کننده مخلوط کن را جدا کنید. با این کار شما قادر خواهید بود جرثقیل جهت دار و تکیه گاه پلاستیکی بالشتک را تعویض کنید.

کوپلر همزن و سرستون و پیچ

برخی از مدل های بارگذاری شونده از بالا از یک اتصال دهنده بین شفت انتقال و همزن استفاده می کنند. پیشران گشتاوری در قسمت داخلی دارای لبه هایی است که جهت ایجاد سازگاری با همزن در بیرون خود نیز دارای لبه هایی می باشد. اگر دستگاه شستشوی شما در طول چرخه شستشو صداهایی ایجاد می کند و همزن آزادانه دوران می کند، کوپلر ممکن است آسیب دیده باشد.

همزن را با کشیدن مستقیم آن به سمت بالا جدا کنید. احتیاط کنید چرا که این اتصال معمولا محکم است و ممکن است لازم باشد که مجبور باشید برای این جداسازی نیروی زیادی وارد کنید. پس از جداسازی همزن، می توانید پیچ های اتصال دهنده کوپلر به شفت انتقال را باز کنید و کوپلر را جدا کنید.

قبل از جداسازی کوپلر، اطمینان حاصل کنید که لبه های شفت انتقال تمیز و بدون زنگ زدگی باشند. با استفاده از پیچ و صفحه اتصال جدید، لبه های همزن را برای هر گونه آسیب دیدگی بازبینی کنید.

کوپلینگ مستقیم موتور

بعضی از دستگاه های بارگذاری شونده از بالا از یک موتور کوپلینگ مستقیم برای انتقال قدرت از موتور به انتقال دهنده استفاده می کنند. کوپلینگ موتور، آن را به انتقال دهنه متصل می کند و شامل 2 چنگال درایو پلاستیکی با اتصال لاستیکی بین آنها است.

مقالات مرتبط:  تعمیر ظرفشویی بوش جنوب تهران

یکی از چنگال ها به شفت موتور و دیگری به شفت ورودی انتقال متصل می شود. همانطور که شفت موتور چرخش می کند، اتصال لاستیکی بین دیسک ها گشتاور را جذب می کند تا از خراب شدن آنها جلوگیری کند.

استفاده معمولی باعث ایجاد خستگی در اتصال می شود و در نهایت چرخ های آن ممکن است لغزش و انتقال را حس نکنند. یک نشانه رایج از یک خرابی کوپلینگ موتور این است که دستگاه شستشو به طور طبیعی پر و تخلیه می شود، اما گردش و یا چرخش ندارد.

اکثر مدل ها نیاز به حذف کابینت برای دسترسی به مونتاژ کوپلر دارند. پمپ و موتور را برای دسترسی به سوپاپ جدا کنید. قبل از انجام تعمیرات، برق را از دستگاه جدا کنید.

کمربند ایمنی

برخی از مدل های بارگذاری شونده از بالا از کمربند برای انتقال استفاده می کنند. اگر ماشین لباسشویی از هم زدن باز ایستد، ممکن است کمربند انتقال پاره شده باشد. پانل جلو یا کابینت را برای بازرسی کمربندها جدا کنید تا ببینید که آیا آنها پاره یا خراب شده¬اند.

کمربند معمولا در انتهای ماشین لباسشویی قرار دارد و اگر از آنها استفاده شود، معمولا وقتی که دستگاه در حال اجرا است، بوی سوختگی یا سر و صدا ایجاد می کند. اطمینان حاصل کنید که چرخ دنده انتقال آزادانه چرخش می کند و هر دو چرخ و موتور تمیز و بدون روغن یا گردوغبار هستند.

قبل از جایگزینی کمربند ایمنی معیوب، هر گونه مونتاژ یا دستگاه کشش را به منظور حصول اطمینان از عملکرد مناسب آنها بررسی کنید. همیشه از کمربند ایمنی مناسب برای جایگزینی استفاده کنید که متناسب با مشخصات سازنده باشد.

قبل از انجام این تعمیرات دستگاه را از برق جدا کنید و از لباس ایمنی مناسب استفاده کنید. برای تهیه قطعات یدکی و انجام تعمیرات به بهترین نحوه ممکن با نمایندگی مجاز تعمیرات بوش تماس بگیرید زیرا با 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *